Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

iOS Yazılım Sorunları İçin Yeni Adım

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Phil-Schiller-1.jpg

Apple’ın bu sene yayınladığı işletim sistemleri içerisinde en çok dikkat çekeni tabii ki iOS 11 oldu. Bu kadar çok önem verilmesinin nedeni, kullanıcı sayısının oldukça fazla olması olduğu bilinen iOS 11 işletim sisteminin, beklentileri tam olarak karşılamaması ise adeta şok etkisi yarattı. Yeni özellikle ya da değişimler açısından değil ama söz konusu işletim sisteminin hatalar konusunda çok ciddi bir sorun ağının oluştuğunu görüyoruz.
Sürekli yeni bir hata ve sürekli yeni bir optimizasyon sorunu ortaya çıkıyor. Yeni gelen hemen her güncellemede bu sorunların çözüleceği düşünülüyor ancak yeni gelen hemen hemen her güncellemede de benzeri sorunlar devam ediyor. Konu hakkında sonunda Apple’ın yetkili isimlerinden de bir açıklama gelmiş durumda. Açıklamaya bakacak olursak, artık durum değişecek.
iOS 11 Güncellemeleri Değişebilir

Bir röportaj sırasında konuşan Apple’ın pazarlama şefi Phil Schiller açıklamalarına göre marka durumun farkında. iOS 11 üzerinde yaşanan hataların kendilerinin de canını sıktığı yönünde bir açıklama yapan pazarlama şefine göre bu hataların çok kısa bir süre içerisinde giderileceği belirtiliyor. Phil Schiller tarafından verilen açıklamalarda hataların giderilmesi için çalışmaların devam ettiği ve özel bir yazılım ekibi ile çalışıldığı belirtildi.
Phil-Schiller.jpg

Sırf bu iş için çalışan yazılım ekibinin ise tek tek hataları tespit ettiği ve yeni düzenlemeler üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Yapılan yeni düzenlemeler sonrasında ise Phil Schilleraçıklamalarına göre iOS 11 hataları tamamen giderilecek. Özellikle uygulamalarda yaşanan sıkıntıların yazılım ekibiyle beraber giderildiğini göreceğiz.
Bunun yanında yaşanan hataların giderilmesi için son dönemde biraz daha fazla sayıda güncelleme görebileceğimizi de hatırlatalım. Apple’ın muhtemelen ardı ardına beta güncellemeleri yayınlamalarının nedeni de bu olarak gösterilebilir. Böyle değerlendirdiğimiz ve ileriye dönük baktığımız zaman iOS 11 işletim sistemini en çok güncelleme alan iOS sürümü olduğunu da görmek mümkün olacak gibi. Bundan sonraki güncellemelerin sorunları ne kadar çözüp çözmeyeceği konusu da başka gir soru işareti.