Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

IP TV ile ilgili mailim bugün yanıtlandı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
aldığın bu ürünü neden tercih ettin mini hd diye ise 120 tl ye bile her tarafta var ben eternet özelliği youtube freeshare biis cccam özelliği için tercih ettim ıptv de olacaksa bırak yapsınlar sen yeni yazılımı yüklemezsin

Son düzenleme:

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
bende markasını belirtmiyeceğim reklam olmasın diye başka bir hd cihaz vardı ama mini değildi youtube ve freeshare yoktu ve yer kaplıyordu bende bana bu özelliklerin olması cihazı almamda öne çıkan özelliklerden.yoksa dedğim gibi 120 tl mini hd her yerde satılmakta

Son düzenleme:

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
şimdi yazmışsın oraya uydu cihazı olarak kullanmak lazım diye enayiyim o zaman ben 300tl vermekle 120 tl duruken

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
sizde bu cihazdan varmı bilmiyorum ama sizin açıklamanıza göre youtube bile sorun var diyorsunuz bende sorun yok gayet sitabil çalışıyor flash player versiyon yükseldiği zaman açılmıyordu oda yazılımla halledildi bende sorun yok.eğer senin gibi düşünürsek biz kazık yemiş oluyoruz hiç bir özellik çelışmıyor dediğin için

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Öncelikle ben bir Minix HD sahibiyim, anten satıcısı değilim. Siz kendi aranızda nasıl konuşur neler yazarsınız bilmem ama sanırım kullanmadığınız cihazlarla ilgili burada sorun bildirmek yaygın gibi. Herneyse, gelelim konumuza.

Haklısınız, internet uygulamalarından hiç birisi çalışmıyor yada verimli bir fayda sağlayamıyorsa 120 TL ye daha ucuz bir cihaz almak lazım. Ama HD isterseniz 150-200 TL vererek onu da halledebilirsiniz sanıyorum. Ancak bu özellikleri yerine getiremeyen bir cihaza da 300 TL vermek mantıksız tabi. 120 TL ye bir android PC hakkını verebiliyorken, yanına bir de HD uydu alıcı yine 300 TL den daha ucuza gelir. Ve hepsinden tam verim alırısınız. Hatta ofis yazılımlarını kullanır, internette surf yapar, görüntülü konuşursunuz. Yani PC de ne yapıyorsanız hepsini yaparsınız.

Ancak Minix HD de

1. Youtube çalışmıyor.

2. RSS ler elle girilemiyor. USB ile girilenler de çalışmıyor. Mevcut RSS ler de ise kelime sınırı konmuş. Cümle bile tamamlanamıyor. Zaten mevcut olan tek bir haber cümlesi bile yarım olduğu için ne yazdığı neden bahsettiği anlaşılmıyor. RSS bu değildir.

3. Internet radyo denen şeyi bir radyo müptelası olarak ben bile anlamadım. Dünyada duymadığım radyolar ki ben 70 milletten 500 tane radyo dinlerim. Özellikle ingilizce ve italyanca radyoları dinlerim. Ama minix de ne dil, ne bölge, ne ülke hiç birşey seçemiyoruz.
Dünya radyolarından hiç biri burada yok. Genel listelerde de bu radyolar yok. Nereden bulmuşlar anlayamadım.

4. Hava durumu: Artrık çalışmıyor diye next belirti zaten.

Bu sorunları yaşamayan varsa yazsın, biz de öğrenelim, giderelim problemleri.
Aksi taktirde gereksiz cümleler sarfetmeyelim.

Ben çanak anten satıcısı falan değilim bu arada. Kullanıcıyım ve Next minix HD kullanıyorum. Ve yukarıda yazılanların olduğu taahhüt edildiği için aldım.

Ben kullanıcı olarak yaşadığım sorunları yazıyorum ve çözümlerini araştırıyorum.
Anten satıcıları lütfen cevap vermesinler. Cihaz savunması yapmasınlar.
Yapacaklarsa da önce anlatılan sorundan bahsetsinler., Çözüm varsa anlatsınlar, herkes öğrensin. Bunun aksine mevcut bilinen sorunları "bende sorun yok" diye ifade etmek komik oluyor. Forum kurallarına da aykırı. Siz siz olun, hayatta ne iş yapıyorsanız aonu iyi yapmaya çalışın. İşinizdeki hatalı tarafları kapatarak problemden uzaklaşamazsınız. Hiç bir markayı aşırı savunarak da bir yere varamazsınız. Bu tür küçük esanaf yada işletmeler hep başarısız olmuşlardır.

Ayrıca benim yazdığım bölümlere cevap verirken, cümlelerin gramer kurallarına uygunluğuna dikkat edilebilirse ve "sen" diye hitaplar kullanılmazsa sevinirim.
Bunlara uymayacak yada uyacak yeterliliği olmayan arkadaşlar benim mesajlarıma cevap vermesinler lütfen. Çünkü dediğim gibi muhatabım uydu alıcı ve anten satıcıları değillerdir.
Ben yalnızca bir kullanıcı olarak yaşadığım sorunlara çözüm bulmak için sınırlı zamanlarda geliyorum buraya...

Kolay gelsin

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
aldığın bu ürünü neden tercih ettin mini hd diye ise 120 tl ye bile her tarafta var ben eternet özelliği youtube freeshare biis cccam özelliği için tercih ettim ıptv de olacaksa bırak yapsınlar sen yeni yazılımı yüklemezsin

Okumaya biraz daha zaman ayırır ve anlamaya çalışırsanız zaten IPTV istediğimizi belirttik.
Bir kullanıcı olarak tabi ki IP TV uygulamasını bekliyoruz.
Bu arada ben satıcı değilim. Kullanıcıyım. Neyi kaça alacağımı da çok iyi bilebilecek teknik bilgi birikimi ve ekonomi bilgisine sahibim. Lütfen bu tür çıkışları ve savunma çabalarını kendi aranızda kullanınız.
Satıcılar benim mesajlarıma cevap vermesinler lütfen.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
şimdi yazmışsın oraya uydu cihazı olarak kullanmak lazım diye enayiyim o zaman ben 300tl vermekle 120 tl duruken

Sorunda bu zaten. Insanları sizin tabirinizle enayi yerine koyan bir markayı tartışıyoruz burada. Sorunları çözmelerini bekliyoruz. Ama siz sanırım herşeye rağmen savunmaya çalışıyorsunuz....:))

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
ben satıcı değilim kullanıcıyım :)) bahsettiğiniz cihazı bende araştırdım 3d ve 1080p flimlerde sorun var pc tablet almak daha iyi .

hayırlı bayramlar

Son düzenleme:

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
ben satıcı değilim kullanıcıyım :)) bahsettiğiniz cihazı bende araştırdım 3d ve 1080p flimlerde sorun var pc tablet almak daha iyi .

hayırlı bayramlar

Cihazı örnek olarak vermiştim aslında. Şu anda çinde 802 nin üzeri 808 modelleri çıktı.
(Marka yazamıyorum burada) Sorun olmaz. Sonuçta android işletim sistemini kullanıyor. İşlemci ve RAm daha da gelişti. 400 Mhz de MAli grafik işlemcisi var.
Tablet bağımsız kullanım için iyi. (mesela galaxy note 10.1 yeni çıktı) Ama televizyona entegre edeyim derseniz bunlardan bir tane şart. Çünkü android tv ler henüz daha çıkmadı.

Ben 29 ekim haftası bunlardan bir tane bulabilirsem gittiğim şehirde alacağım. İzlenimlerimi paylaşırım. Gerçi burada değil de daha uygun bir topiğe yazarım.

Hep söylediğim gibi bu tür işlerde işlemci önemli. 1.6 dan başlayan bir işlemci bulabilirsek tamam demektir. 1-2 GB ram ile uçar android.

Neyse yanlış bölümde devam ediyoruz:)) Forumda uygun bölümde izlenimlerimi anlatırım bulunca.

Bu arada IP TV yi yapsınlar da CNN int gibi kanalları izleyelim artık. Al Jazeera'yı bırakırız böylece. Umarım olur. Nokia da da işlemci düşük ama adamlar öyle bir optimize ediyorlar ki herşey çalışıyor N8 de. Benim yapamıyorlar dediğim şet de aslında yazılım tarafında çok güçlü olmamalarındandır. Ama bilinen işletim sistemlerinde yapabiliyorlar bu işleri. Ve düşük donanımlar bile başarılı oluyor.Next de bundan bahsetmek imkansız. Sonuçta iki korelinin mantığına göre yapılmış işler.

İyi bayramlar

Son düzenleme:

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
arkadaşlar 9 ncu aydan buyana ip tv yazılımları verilecekti engeç 1-2 hafta içinde yazılım verileceği söylenmişti.fakat 10.ay bitmek üzere yazılım henüz verilmedi.acaba bir gelişme yokmu.selamlar...

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
verilse ve çalışsa çok güzel olurdu ama, verileceğini verilse bile çalışacağını hiç sanmıyorum.
IPTV den önce youtube izleyebilen var mı? İzleyebilen derken bir video açıp 20sn izlemekten bahsetmiyorum tabi. youtube varmı var değilde gerçekten kullananlar cevap versin.
Satıcılar cevap vermesin. Yalnızca kullanıcılar. Satıcılar başka bir forumda paylaşsınlar

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
verilse ve çalışsa çok güzel olurdu ama, verileceğini verilse bile çalışacağını hiç sanmıyorum.
IPTV den önce youtube izleyebilen var mı? İzleyebilen derken bir video açıp 20sn izlemekten bahsetmiyorum tabi. youtube varmı var değilde gerçekten kullananlar cevap versin.
Satıcılar cevap vermesin. Yalnızca kullanıcılar. Satıcılar başka bir forumda paylaşsınlar

doğrudur cihazda youtube hata veriyor.hava durumu hata veriyor.sadece rss doğru çalışmaktadır.yani adam akıllı bir yazılıma ihtiyaç duyulmakta.inşallah yeni yazılımla bunlar düzelir.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
doğrudur cihazda youtube hata veriyor.hava durumu hata veriyor.sadece rss doğru çalışmaktadır.yani adam akıllı bir yazılıma ihtiyaç duyulmakta.inşallah yeni yazılımla bunlar düzelir.

RSS de doğru çalışmıyor.
Ben takip edi,yor ve faydalanmaya çalışıyorum genelde RSS lerden. Ama Next minix le değil tabi.
Next de RSS leri takip eden var mı? Hangi haber tam? Zaten bir cümle var her satırda. O da cümleyi bile tamamlayamıyor. Cümleler belli karakter sayısında bir şekilde sınırlandırılmış.
RSS var derken sanırım RSS teknik olarak çalışıyormu diye baktık. Ama ne veriyor? Tek bir tam cümle bile yok. Oysaki her haberde 1-2 sayfa olmalı en azından. Orijinalinde var ama.
Eyyy next.. Nedir bu?? Youtube da olduğu gibi var mı var. ma nasıl var... Şu ana kadar yalnızca hava durumu sorunu delikanlı gibi kabul edildi. Gerisi için ben de çalışıyor diyen bile var. Nedir bu yalakalık kardeşim.
Çanak antenler satışları 2-3 sene sonra %80 azalacak. Bakalım o zaman ne yapacaklar bunlar.

Internet bağlantısını gerektiren h,iç birşey yok bu next minix de. Ne zaman düzelteceksiniz???
CCCCam demeyin hemen. Nerede çalışan adam gibi server?? Onun için kimse o tarafa yaslanmasın..

Neyse sizi desteklemeye çıktık yola bir sürü şey yazdık sizin alıntı üzerinden kusura bakmayın. İnsan başlayınca diğer herşey geliyor aklına işster istemez. Bu dolandırıcılar broşürlerdeki taahhütlerini yerine getirene kadar da bunlar aklımızdan çıkmayacak. Gerçi bu kadar yalaka varken kollarını bile kıpırdatacak gibi gözükmüyorlar.

İyi bayramlar

Son düzenleme:

kaya

0
Üye
29 Ocak 2012
11
0
1
istanbul
Bende youtube de hiç sorun yok öyle senin dediğin gibi 20 saniye değil 1 saate kadar youtubeden einstein belgeseli izledim tek problem hava durumu birde sanki kanal geçişleri eski yazılıma göre yavaş.
iomega hd mediaplayer im de var ilk aldığım sene yazılım verdiler 2.5 senedir yazılım yok avchd 1080 p50 desteklemiyor oynatığı yazıyor samsung tv de de video izleyebiliyordum ayarlardan on yaptım video oynatmayı verdikleri son yazılımı yükledim o özellikte gitti eski yazılım yükleyemiyorsun tekrar kabul etmiyor.bu kadar diyorlar izlemek istiyorsan yeni bir cihaz al.next yinede yeni yazılım çıkartarak hataları düzeltmeye çalışıyor..diğerlerine de az para vermemiştim i omega ya 385.00tl next minix hd ondan daha iyi oynatıyor.avchd formatını.beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor sn. mceryılmaz sizi anlayamadım ne yapmak istiyorsunuz.hata çevremede aldırtım kimsede gayet memnunlar bir hd uydu ve mediaplayer olarak.

Son düzenleme:

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Ya arkadaşlar neyin tartışmasını yapıyorsunuz yada kıyası ispatını bu uydu alıcısı receiver tv seyredeceksiniz fta yada şifreli gerisi hikaye kimin umrunda youtube rss şu bu fuzuli şeyler bana göre hiç olmasada olur gereği bile yok uydu alıcısında konması bile boş iş Iptv de kimsenin umrunda bile değil tek amaç malum kanalı aklı sıra bedava seyredeceğini sanmak yoksa 1 sene evvel soran bile yoktu ne olduğunu bilmiyordu kimse :)

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
mach1 üstad deiğin şeyler boş olsaydı zaten ben bu cihazı tercih etmezdim aynı ayarda eterneti olmayan sadece hd uydu alıcısı var onu alırdım yani benim için önemli sadece hd cihaz hiç bir özelliği olmayanlarda sizde biliryorsunuzdur 120-150 arası neden 300 tl verelimde bu cihazı sadece uydu alıcısı gibi kullanalım?

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
bu cihazın enterneti,youtube özelliği ve freeshare özelliği olduğu için aldım satılırken öteki cihazlardan farkının bu olmasından dolayı bir çok kişininde tercih sebebi budur.
yoksa giderdim nasılsa 300tl gözden çıkarmışım 200tl daha verir linux tabanlı hatta 350 tl ye bile olanları var sizinde mutlaka bildiğiniz markalar reklam olmasın diye yazmıyorum onları tercih ederdim.

bgezer35

0
Üye
5 Tem 2012
53
0
6
bırakın amaç aramayı verdiği paranın karşılığını arayanlara böyle yaklaşmanızda bence yalnış.bu uydu cihazı satılırken mühendislik harikası boy boy ilanlarda yazıyor.cihazın tam manası ile yapamadığı tabiri caizse yalap şaplap sadece ticari anlamda düşünüp bizim cihazda şu var bu diyip satmaksa bizimde burada bir şeyler yazıp eksikleri bildirmemiz tabiki hakkımız diye düşünüyorum.kimse sokaktan para toplamıyor .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...