Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

IP TV ile ilgili mailim bugün yanıtlandı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Tamamen yalan ve aldatmaca üzerine kurulu bir pazarlama politikası.
Bunu bir avrupa yada Amerikan markasında göremezsiniz ama.

Ben hep yerli ürünler tercih ederim ama genelde kendini dünyada ispatlamış bir marka ise.
Ancak bu tür ürünlerde tercih etmezdim. Bie kez daha deneyeyim demiştim ama yine bu düşüncemde yanılmadım. Böyle bir politika içinde olan hiç bir marka büyüyüp gelişemez ve yok olmaya mahkumdur. Next'in ve diğer böyle davranan yerli markaların da sonu budur.

Zaten yakında digital karasal başladığında bu sektördeki iş hacmi 1/4 oranına düşecek. Next yada diğer uydu alıcısı kullanıcıları yalnızca yabancı kanalları izlemek isteyenlerden oluşacak. Yerli kanallar zaten oldukça kaliteli bir şekilde çubuk antenle izleniyor olacak. LCD lerin çoğu bu arayüze sahip.

Kolay gelsin

tahacan

0
Üye
3 Tem 2012
14
0
1
tamamen yalan ve aldatmaca üzerine kurulu bir pazarlama politikası.
Bunu bir avrupa yada amerikan markasında göremezsiniz ama.

Ben hep yerli ürünler tercih ederim ama genelde kendini dünyada ispatlamış bir marka ise.
Ancak bu tür ürünlerde tercih etmezdim. Bie kez daha deneyeyim demiştim ama yine bu düşüncemde yanılmadım. Böyle bir politika içinde olan hiç bir marka büyüyüp gelişemez ve yok olmaya mahkumdur. Next'in ve diğer böyle davranan yerli markaların da sonu budur.

Zaten yakında digital karasal başladığında bu sektördeki iş hacmi 1/4 oranına düşecek. Next yada diğer uydu alıcısı kullanıcıları yalnızca yabancı kanalları izlemek isteyenlerden oluşacak. Yerli kanallar zaten oldukça kaliteli bir şekilde çubuk antenle izleniyor olacak. Lcd lerin çoğu bu arayüze sahip.

Kolay gelsin

kardesim dijital karasal YAYIN baslasa nolcak oda para. Varsa paran sifreli kanallari seyredersin yoksa oturur 4 tane dandik kanali izlersin. Next minix hd icin yazilim tamamlandi. Yakinda verilecek.. Iptv olayina gelince o konudaki calismalar bitti. Suan hal hazirda 3 4 tane next modeli icin iptv yazilimi verildi. Next minix hd de iptv icin son care youtube yada webradio plugin kaldirilmasi gerekiyordu. zannedersem kaldırıldı.Sabredin.. !! Saygilar

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
kardesim dijital karasal YAYIN baslasa nolcak oda para. Varsa paran sifreli kanallari seyredersin yoksa oturur 4 tane dandik kanali izlersin. Next minix hd icin yazilim tamamlandi. Yakinda verilecek.. Iptv olayina gelince o konudaki calismalar bitti. Suan hal hazirda 3 4 tane next modeli icin iptv yazilimi verildi. Next minix hd de iptv icin son care youtube yada webradio plugin kaldirilmasi gerekiyordu. zannedersem kaldırıldı.Sabredin.. !! Saygilar
yazılımın yakında verilecek olması güzel gelişme,fakat hatırlarsanız next zaten açıklamıştı ip tv yazılımının iki hafta içinde verileceğini,tabi bu süre 2-3 aya uzayınca insanın kafası karışıyor.buda forumda ve piyasalarda olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.next dediğini yapmadı,cihaz yazılım desteği yok,youtube sorunlu,rss çalışmıyor,radyo hata veriyor.ben şahsen next minix yeni almaya kalksam bu yorumları okusam asla almam. fakat next firması çıkıp bir açıklama yapsaydı yazılım yetişmedi,veya sorunlu demiş olsaydı inanınki biz kullanıcılar daha sabırlı olurduk diye düşünüyorum.neyse hayırlısı beklemedeyiz.saygılar.........

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul

Konu taahhüt edilenlerin verimemesi. Yada hangi bilgilerle yada ne amaçla taahhüt edildiği. Zaten bu donanım özelliklerinde neyin verilip neyin verilemeyeceği açık. Biraz donanım bilgisi olan neyin yapılıp neyin yapılamayacağını söyleyebilmekte sorun yaşamaz.

Digital karasala gelince son zamanlarda bilende bilmeyende birşeyler söylüyor. Ama bu teknolojinin ne olduğunu bütün dünya biliyor. Dolayısıyla bilinenlerden yada teknolojinin öngördüklerinden farklı şeyleri savunmak komiktir.
Turksat anteni takılı bir FTA uydu alıcı ne yapıyorsa Digital karasal da o demektir. Yabancı yayınları ve şifreli yayınları izlemek isteyen zaten parasını ödüyor. Bunu yapmaya da devam edecektir. Sonuç olarak burada amaç FTA de gördüğümüz yayınları karasal olarak izlemek.
Bütün dünyadaki uygulama gibi Türkiyedeki uygulamada bu olacak. Bu da uydu alıcısı sahibi olanların %70'ine hitabediyor demektir.

Diğer taraftan asıl komik olan da şu. Yabancı kanalları izleyen zaten her şekilde izler. Yabancı kanallar şifreli kanallar Karasal da yok diyen ve karşı olanlardan acaba kaç kişi bir yabancı dili iyi seviyede biliyor ve o yayınları izleyebiliyor.

Ben ileri derecede birkaç yabancı dili bilen biri olarak doğrusu hotbird'e bile ihtiyaç duymuyorum. Türksatta bile yabancı bir haber kanalı izleyecek imkan varken, hiç bir ülke digital karasal yayınında en az bir iki yabancı haber kanalını koymayacak kadar duyarsız olmadı bugüne kadar.

Sonuçya yalnızca yerli kanalları izleyenler %70. Onun için gereksiz ve bir katkısı olmayan bilim ve teknoloji alt yapısını bilmeden teknolojik gerçeklerden uzak tartışmalar açmak kimseye fayda saplamayacaktır.

Bir uydu anteni satıcısının bile digital karasal yayın öcüdür diyerek söylemler açması başını kuma gömmekten ibarettir. Günü gelip teknoloji işlemeye başladığında herkes kafasını kumdan çıkarmak zorunda kalacaktır.

Bunlar kimsenin çırpınışlarına bir de tekme atmak niyetinden uzak, bir teknoloji uzmanı kullanıcının yaptığı bilgilendirmelerdir. Benim makalelerime bilenler katılsın ama özellikle anten satıcıları lütfen katılmasın. Onlar kendi aralarında konuşabilirler. Çünkü biz onların cümlelerinden birşey anlamıyoruz malesef.

Selamlar

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Konu ile ilgili Next Firmasından Kesin olarak şu tarihte verilecektir şeklinde bir açıklama olmamıştır,yazılımcı grup tarafından çalışma devam etmektedir,bittiği zaman yazılım buradan duyurulacak ve uydu üzerinden de güncellemeye açılacaktır....konunun daha fazla sulandırılmasına gerek yok....

Konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...