Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

ip tv ne zaman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasan erkut

0
Üye
9 Ara 2011
8
0
1
öncelikle forum hayırlı olsun.bir çok firma artık ip tv yazılımı vermeye başladı next 19500 hd ve diğer paylaşımlı cihazlara ip tv yazılımı verecekmi çok merak ediyorum bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?teşekkürler.

hasan erkut

0
Üye
9 Ara 2011
8
0
1
hakikaten muratusta nasıl yani varda bizmi bilmiyoruz bir örnek verirmisiniz cihazın hangi bölümünde bu iptv teşekkürler.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Cihazla internete gir veya tv izle.com a gir alsana bütün kanallar :) ben bunu söylemek istedim.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
ip tv özelliği bu cihazda mevcut değildir.. ileride yazılımsal olarak eklenebilir mi? bilemem..
ama şunu biliyoruz cihazları satın alırken bu özellik yoktu veya olacak diye herhangi birşey vaadedilmedi.
saygılar

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
IPTV Nedir ve Ülkemizde IP TV Nasıl Çalışır

Öncelikle IP TV nedir sorusuna cevap bulmakla başlayalım isterseniz.

IP TV internet kabloları üzerinden yayın yapabilen, geniş bant alana ihtiyaç duyan ve özelleştirilebilen bir çeşit yeni nesil televizyon yayınıdır.

Örneğin akşam eve geldiğinizde sevdiğiniz dizinin bittiğini görünce üzülebilirsiniz. Bu durumda internetten izleme yoluna gidebilirsiniz veya tekrarını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak IP TV teknolojisi bulunan bir evde bu kadar uğraşa gerek yoktur.

TV başına geçen IP TV abonesi kumandadan istediği dizinini istediği bölümünü seçerek direkt izleyebilir. Bunun dışında birçok programda özelleştirme yapabilir, haberlerin istediği kısımlarını izleyebilir. Kısacası daha özgür bir alanda dilediği gibi TV seyredebilir.

IP TV için öncelikle evinizde bir internet bağlantısı olmalıdır. 1 MB internetten bahsetmiyorum tabi ki. Bu işlem için geniş bant yayına ihtiyaç vardır. Bu sebeple geleneksel internet ağlarından daha sağlam bir alt yapıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu altyapı ise şuan itibariyle Türk Telekom tarafından açılan bir ihale sonrasında özel bir firma tarafından yürütülmektedir.

Açıkçası IP TV için piyasada ve bu işi yapan Türk Telekom ve TTnet gibi firmalarda net bir açıklama ve bilgilendirme yok. Ancak yapılan alt yapı çalışmalarına sıkça rastlanabilmektedir. Birçok noktanın ya alt yapısı Fiber Optik kablo sistemine dönmekte ya da daha hızlı veri aktarımı yapılacak şekilde düzenlenmektedir.

IP TV gelene kadar Türk Telekom tarafından sunulan TiViBu sistemini kullanmamız gerekecek sanırım.

Yakın dönemde IP TV başvuruları ve çalışmaları için kamuoyuna bilgi aktarılacaktır. Ancak şu aşamada ne başvuru için, ne kullanım için gerekli ürünlerin satışı için nede ne zaman ve nasıl halkın hizmetine sunulacağı konularından net ve doyurucu bir bilgi verilmemektedir.

Aslında Türk Telekom firmasının bu çalışma için oldukça sağlam bir reklamlandırma yapacağından kuşkumuz yok. Ancak şu aşamada çalışmaların tamamlanması bekleniyor anladığım kadarıyla. Çünkü kendi sitesinde bile doyurucu bir bilgi mevcut değil.

Etiketler: internet bağlantısı, ip tv başvurusu, IP TV teknolojisi, iptv nedir, türk telekom ttnet

mobidik64

0
Üye
6 Eki 2012
8
0
1
ip tv yaş arkadaşlar.
millet sorular hakkında temkinli cavep veriyor. 19500 le bu hafta sonu vedalaşıyorum..

volkan072

0
Üye
29 Ocak 2012
40
1
8
arkadaşlar daha önce ip tv ile ilgili bir konu açmıştım malesef forum sahipleri o konuyu kaldırmışlar demek oluyorki ip tv yok milleti tamamen keriz yerine soktular...ALLAH size bırakmasın.. burununuzdan tirtir getirsin inş

volkan072

0
Üye
29 Ocak 2012
40
1
8
madem ip tv yazılımı yapamıyorsun neden baştan ip tv destekliyor dediniz. onada bişey demiyorum eğer yapamıyorsanız bari bir açıklama yapın deyinki 19500 için ip tv yazılımı çıkmıyacakatır.. onuda diyemiyornuz.. bu nedemektir next firmasının bir reziliği demek..baştan beri ben next sevmem halada sevmiyorum.. ALLAh kimseyede sevdirmesin milleti kazıkladıkları kadard o kadarda onları batırsın.. inş

mehmet 05

0
Üye
24 Eyl 2012
83
1
8
istanbul sancaktepe
madem ip tv yazılımı yapamıyorsun neden baştan ip tv destekliyor dediniz. onada bişey demiyorum eğer yapamıyorsanız bari bir açıklama yapın deyinki 19500 için ip tv yazılımı çıkmıyacakatır.. onuda diyemiyornuz.. bu nedemektir next firmasının bir reziliği demek..baştan beri ben next sevmem halada sevmiyorum.. ALLAh kimseyede sevdirmesin milleti kazıkladıkları kadard o kadarda onları batırsın.. inş

boyle donanim olarak yuksek bir cihaza neden iptv vermek istemiyorlar anlamiyorum 8mb flasi olan cihaza varda 128 mb flasi olan cihaza yok hemde iki kati para vermisken kullanicilar anlamiyorum ben next firmasini enazindan net olarak vermiycez desinlerde ona gore davranalim.

Tasarım

0
Özel Üye
31 Eki 2011
65
10
8
Konu, firmaya hakaret içeren mesajlar nedeniyle kapatılmıştır.

Devamı niteliğinde konu açanlar hakkında yaptırım uygulanacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...