Neler yeni

İphone Ses Yükseltme / İphone Telefonun Sesi Nasıl Yükseltilir ?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,514
Beğeniler
77
#1

İphone Ses Yükseltme / İphone Telefonun Sesi Nasıl Yükseltilir ?
İphone kullanıcılarının dile getirdiği şikâyetlerden biri de iphone ses yükseltme / iphone telefonun sesi nasıl yükseltilir? Sorusudur. Çünkü İhanet 4, İphone 5 iphone 6 ve 6S, 7 ile İphone 7 Plus telefonlarının ses performansı kullanıcılarını maalesef pek memnun etmiyor. Aslında İphone’in ses seviyesi herhangi bir jailbreak işlemine gerek kalmadan yükseltilerek, daha kaliteli ve daha yüksek ses performansına ayarlanabilir.

Hepimiz yolda yürürken yolculuk yaparken ya da çalışırken müzik dinlemekten keyif alırız. Müziği kulaklık ile dinlediğimizi zaman müziğin ses kalitesi kulaklığa, hoparlör ile dinlediğimiz zaman da müziğin kalitesi hoparlöre bağlı gibi geliyor. Telefonun varsayılan ayarlar ve hoparlörden çıkan ses seviyesinin kalitesinden çoğumuz memnun kalmıyor, olabilir.

İphone telefonların ses ayarları bölümünden yapacağınız birkaç ayar sayesinde ses yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İphone cihazımın ses seviyesini nasıl yükseltirim, sorusunun yanıtını alabileceğiniz bu işlem ile aynı zamanda Deezer ve Spotify gibi uygulamalarınızın da iyi bir ses kalitesine sahip olmasını sağlayacaksınız.

İphone telefonlarınızın ses seviyesini yükseltmek için ilk önce “ Ayarlar “ bölümünü giriş yapın ve sırası ile Ayarlar< çalma< EQ seçeneklerini takip edin.EQ seçeneğinde karşınıza “Ses profilleri “ seçeneği gelecektir. Ses profilleri seçeneğinde ortalarda yer alan” Geç Vakit” seçeneğini seçin.Daha sonra bir müzik açarak cihazınızın ses seviyesi kalitesini test edebilirsiniz. Bu tarz ses profili değiştirme işlemi Spotify, Apple Music ve Deezer gibi müzik uygulamalarını hepsinde geçerlidir.