Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kadir İnanır akciğer kanseri

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Ünlü aktör Kadir İnanır'dan hayranlarını üzecek haber... Yeşilçam'ın yaşayan efsanelerinden İnanır, akciğer kanserine yakalandı.
15942316.jpg

Habertürk Gazetesi'nden Uğur Soysal'ın haberine göre, yakın dostu Saffet Ulusoy'un cenazesine katılmayan İnanır'a geçen hafta rahatsızlığı nedeniyle hastanede biyopsi yapıldı.​

Doktorların hastalık haberiyle Kadir İnanır'ın sevgilisi Jülide Kural ve aile fertleri şoke oldu. Tedavi için Üsküdar'da özel bir hastaneye yatan İnanır'ın yakınları, sanatçının moralinin çok iyi olduğunu ve bu hastalığı yeneceğini söylediğini belirtiyorlar. İnanır'ın tedavi için yurtdışında bir hastaneye gitmesinin şu anda söz konusu olmadığı da öğrenildi.​

Bu haberlerin ardından hurriyet.com.tr'nin ulaştığı Levent İnanır, usta oyuncunun sağlık durumuyla ilgili olarak;
"Kısa bir süre önce ciğerinde bir leke tespit edildi. Onun tedavisine başlanacak. Olay abartıldığı kadar ciddi değil." dedi.​

"AMELİYATI BİTTİ, DURUMU İYİ"
Kadir İnanır'ın yaklaşık bir saat önce Okmeydanı'ndaki Memorial Hastanesinde beyin ve sinir cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın tarafından ameliyat edildiğini söyleyen Levent İnanır şöyle konuştu;​

"Şu anda sağlık durumu iyi. Kendisi çok zor koşullarda çalıştı. Daha önce biz kendisine hep söylüyorduk. Bu çalışma koşulları bir gün senden çıkacak diyorduk. Bel fıtığı teşhisi daha önce konmuştu. Ancak son ana kadar direndi. Doktoru son raddedede; 'Bu fıtığı almazsam ben de sana bir şey yapamayacağım' diyerek ameliyata ikna etti. Ameliyat olmamak için çok direndi, biz yıllardır söylüyorduk. Bir bioenerji uzmanına bile götüremedik. Hep, 'Ben hallederim' diyordu. Ama her şey çok güzel olacak. Tedavisi devam ediyor. Allah'a şükür vahim bir durum yok. Akciğeri ile ilgili bir sıkıntı yok."​

Kadir İnanır’ı ilk olarak ziyarete gelen isim Halil Ergün oldu.​

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
4,997
12,197
113
ALMANYA
Beni merak etmeyin

Geçen hafta yapılan biyopsi sonrası Kadir İnanır’a akciğer kanseri teşhisi konduğu haberi, sanat dünyasını sarstı. Dün de bel fıtığı nedeniyle ameliyat masasına yatan usta oyuncuyu ziyarete giden Yılmaz Ulusoy, hastane çıkışı “Akciğerindeki kist kötü huylu değilmiş, korkulacak bir şey yok” dedi.
15950976.jpg

spacer.gif

TÜRK sinemasının usta oyuncusu Kadir İnanır’a geçen hafta biyopsi yapıldığı ve tetkikler sonucu kanser teşhisi konduğu haberi, sanat dünyasında bomba etkisi yarattı. İnanır dün de bel fıtığı ameliyatı nedeniyle hastanedeydi. Ünlü dostları, fıtık ameliyatı geçiren İnanır’ı ziyaret için hastaneye akın etti. Onlar arasında yakın dostu Yılmaz Ulusoy da vardı. Ulusoy, hastane çıkışı yaptığı açıklamada korkulacak bir durum olmadığını söyledi: “Kadir’in bel fıtığı ameliyatı çok iyi geçti, sağlığına kavuştu. Bu ameliyat öncesi yapılan tahlillerde ise tesadüfen akciğerdeki kist ortaya çıkmış. Cuma günü bir ameliyat daha geçirecek ve o kist alınacak. Korkulacak bir şey yok, çünkü kötü huylu değil. İnşallah gelecek hafta sağlıklı bir şekilde kalkıp yürüyecek, normal hayatına dönecek.”​

AKCİĞERDE SIKINTI YOK
Kadir İnanır’ın yeğeni Levent İnanır ise akciğerdeki sorunun zatürreden kaynaklandığını açıkladı: “Kadir Bey bir bel fıtığı ameliyatı oldu. Ameliyata beyin ve sinir cerrahı Prof. Dr. Yunus Aydın girdi. Şu an sağlık durumu iyi. Diğer konuya gelince; akciğerde hiçbir sıkıntı yok. Kendisi bir süre önce zatürre geçirmişti. Akciğerde bir ödem oluşmuş fakat buna kanser diyemeyiz. Daha çok üşütmeden kaynaklı bir durum. Önemli bir şey olmadığını söyledi doktor.”​

TÜMÖR RİSK TAŞISAYDI BU AMELİYAT YAPILMAZDI
Kadir İnanır’ın bel fıtığı ameliyatına giren Prof. Dr. Yunus Aydın, usta oyuncunun geçirdiği operasyon ve akciğerdeki tümörle ilgili şu bilgileri verdi: “Ben Kadir Bey’in hem arkadaşı hem de doktoruyum. Kendisinin uzun zamandır bel fıtığı vardı. Sorun aynı zamanda kanal darlığı ile birlikte ayak bileğinde güçsüzlüğe neden olunca ameliyata karar verdik. Bu sabah iki saat süren bir ameliyatla hem bel fıtığını temizledik hem de kanalı açtık. Üç saat sonra da yanına gidip yürüttüm. Tansiyon problemi olduğu için bugün hastanede tutacağız. Akciğerdeki olay çok önemli olmadığı için bel fıtığı operasyonuna izin verildi. Onun için de küçük bir operasyon geçirecek ama akciğerinde abartıldığı gibi ciddi bir problem yok. Minik bir şey bulundu. Adına kanser değil bir nevi tümör diyebiliriz. Şu an risk taşımıyor. Geniş bir akciğer kanseri olmuş olsaydı ameliyata izin verilmezdi. Çok minik bir şey bulundu bu yüzden ameliyatını yapabildik. Cuma günü Kamil Kaynak endoskopik bir operasyonla alacak. Operasyon ilerisi için hiçbir risk taşımıyor. Bildiğiniz eski Kadir İnanır setlere kısa zamanda dönecek.”​

'BOMBA GİBİ DÖNECEĞİM'
Kadir İnanır, hastanede kendisini ziyaret eden Milliyet Gazetesi'nden Ali Eyüboğlu'na rahatsızlığını anlattı. İnanır, soğuk algınlığı, yüksek ateş ve zatürree şüphesiyle gittiği hastanede yapılan ilk tetkikte akciğerde küçük bir kitleye rastlandığını söyledi ve ekledi: “Bunun üzerine ileri tetkikler yapıldı. İyi ki üşütmüşüm, iyi ki doktora gitmişim. O sayede erken yakaladık kitleyi. Cuma günü kitle, ameliyatla alınacak. Sevenlerim merak etmesin. Sağlığım ve moralim çok iyi. Ahmet Ümit’in senaryosunu yazacağı diziyle bomba gibi döneceğim ekrana.”
Kadir İnanır'ın bir de mesajı var: “Bir tavsiyem olacak insanlara. En küçük bir rahatsızlıklarında, ihmal etmesinler doktora gitmeyi. Erken teşhis çok önemli çünkü.”​

FiLiZ AKIN
Erken teşhis önemli
Kanser mi değil mi tam bilmiyoruz. Benim bütün gayretim de bu hastalığın bundan böyle asrın vebası olacağını duyurmak içindi. Yani mümkünse önlem almaya teşvik etmek, en azından sigaraya karşı uyarmak; mesela erken teşhisin önemine dikkat çekmek. Çok sevdiğimiz arkadaşımıza ameliyatından dolayı geçmiş olsun diyor, iyilikler diliyorum.​

TÜRKAN ŞORAY
Yakışıklı Kadir’imiz
Kadir İnanır benim için çok değerlidir. Hep sağlıklı, mutlu yaşamasını isterim. Duyduğum habere çok canım sıkıldı. Ameliyat olmuş, geçmiş olsun. Diğer haberlere inanmak istemiyorum. O her zaman bizim aslanlar gibi, yakışıklı, güzel bakışlı Kadir İnanır’ımızdır...​

HÜLYA KOÇYiĞiT
Sigarayı bıraktığını söyledi
Kadir İnanır, benim gözbebeğim, canım arkadaşımdır. Çok yakın zaman​