Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Klasik sinyal problemi.

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
S.a arkadaşlar evimde iki adet uydu cihazım var. Birisi atlanta et9000 ikinci ise machina 3d super. Oturduğum binada merkezi sistem var. Türksat hotbird iki uydulu. Simdi aktif olarak et9000 kullanıyorum. Sebebini gelince machina 3d super cihazımdaki kanal 7hd ve tv8 hd frekanslarında sinyal kaybı yaşamaktayım. Ancak et9000 de hiçbir sinyal sorunu yaşamıyorum zerre kadar. Ne yaptıysam 3d superdeki bu sinyal problemini gideremedim.

Önerilerinizi bekliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Aleyküm selam öncelikle size yardımcı olabilmek için cihazın KURULUM menüsündeki...
1.UYDU SEÇİMLERİ.
2.UYDU KANAL TARAMA
Menülerinin yapılandırma ayarlarının resimlerini çekip koyarmısınız.!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Evet sevgili kardeşim resimleri inceledim resimlere göre ayarlarda her hangi bir sıkıntı görünmüyor size yazacaklarımı bir uygulayın duruma hemen el atalım...
1.Öncelikle TV-8 için frekans değerini TP düzenleme menüsünden olması gereken değer olarak 12356 değilde önce 12357 sonra 12358 ve 12359 olarak değiştirin ve KALİTE durumuna bakın.Eğer kalite gelirse bu durumda KIRMIZI tuşla KAYDET deyiniz.Yok eğer hala sinyal alınamıyorsa bu takdirde.!
2.Sırası ile 12355 sonra 12354 ve 12353 olarak deneyin kalite durumuna bakın o bölüme sinyal geldiğinde dediğim gibi kırmızı tuşla kaydedin.
3.Aynı durum Kanal-7-HD içinde geçerlidir.

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
haydar abi çok teşekkür ederim beni bu dertten kurtardığın için. cihazın kendisi çok iyi fakat metabolizması değişik. neyse Allah razı olsun sağol. bu öneriyi başlık olarak siteye eklemek gerek. Allah'a emanet...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Rica ederim sevgili kardeşim ne demek bizler bunun için BURADAYIZ...Bu arada bu olay için size ve bu olayı merak edenlere kısa bir bilgi vermek isterim.Bu olay aslında cihazın donanımı yada sizin deyiminizle metabolizması ile ilgili bir sorun değildir.Bu olayın sorumlusu aslında çanaklarda kullanılan SANTRAL lnb lerdir.Şöyleki LNB ler yıllar geçtikçe çeşitli atmosfer koşullarından etkilenirler ve zaman içinde bizim OSİLATÖR aralığı dediğimiz aralıklarda kaymalar başlar.Yani YUKARDAKİ bahsettiğim durum ortaya çıkar,haa bazen diğer cihazlarda bu belli olmaz.Fakat malumunuz üzere piyasada çeşit çeşit elektronik malzeme kullanıldığı için bir cihazda çalışan diğer cihazda bu tip bir tepkime verebiliyor.İşte durum bundan ibaret sevgili kardeşim bu arada cihazınızı güle güle kullanmanızı diliyorum...SEVGİLER.

NOT:Bu arada tavsiyeniz üzere ilerleyen zamanda bu konu ile ilgili bir yazı hazırlayıp ÖNEMLİ başlıklar altında açarız.