Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kumanda problemi...

ngul

0
Üye
31 Ara 2012
2
0
1
minix hd aldım ama ciddi bir uzaktan kumanda sorunu var. Tuşlar karasız örneğin kanal atlatma tuşuna bastığımızda 3 - 5 kanal birden atlıyor,kanal değişmeye devam ediyor, OK tuşuna bastığımızda sesi kapatıyor gibi. Servis yazılım sorunu diye yazılım güncelledi ama sorun devam ediyor. Forumlara baktığımda bircok kişinin aynı problemi var. Bununla ilgili önerileri olan varsa, yardımcı olursa memnun olurum

-mehmet-

0
Üye
10 Haz 2012
14
0
1
takılma sorununun sebeplerini buldum sanırım birinci sebep bence kumanda alıcısı tv nin önünde ve panelin üst kısmında ise panelden çıkan ısı dalgaları infrared alıcıyı etkiliyo olabilir kumadanın vermiş olduğu sinyali farklı algılayabilir ikinci sebep ise timeshift özelliğinin sürekli açık kalması bu özellik açık iken flas belleğe süreki voltaj gönderiliyo ve flash süreklli kullanımda kanal deyiştirmek istenince makina birden aptallaşıyo ben bu iki sebebi düzelttim yani alıcıyı tvnin üzerine led yukarı bakıcak şekilde koydum ve timeshift özelliğini kapalı yaptım ve baya bi süredir bi sorun yok ha bide son bişey pilleri yeniledim

savasakar

0
Üye
24 Ara 2012
3
0
1
Bu sorun bendede vardı.Hatta bir ara kırıp atacaktım öylesine deli etti beni.Sorunu şöyle çözdüm.Kumandanın gördüğü göz şeklindeki alıcıyı led tv nin alt ortasındaki yere(Tv nin gözüde ordadır)yere yapıştırdım.Böylece kumanda gözü direk olarak görebiliyor ve dış etkenlerden etkilenmiyor.Sakın ola gözü yatay şekilde koymayın yoksa arkadaşın yazdığı gibi kumanda sapıtıyor.

edduha

0
Üye
4 Şub 2013
2
0
1
Beyler kumanda sorunu bendede vardı hiç aklımın almayacağı bir yerdeymiş problem :)

Geçen gün tv nin olduğu odada tasarruflu ampul kullanıyordum ampul birden titremeye başladı geçiyor galiba dedim ve kapattım ertesi gün normal yanmaya başladı tekrar bende düzeldi herhalde dedim değiştirmedim.

O gün akşam benim HD Minixin kumandası uzaktan almamaya başladı ancak alıcının dibine girince alıyordu deli oldum alıcıyı söktüm lehim çatlağı filanmı var diye bir problem göremedim o gün yattım sabah kalktığımda bi baktım kumanda düzelmiş.

Sonra akşam oldu kumanda tekrar düzgün çalışmamaya başladı birden lamba geldi aklıma ve lambayı kapatıp denedim ve evet sorun lambadaymış :)

Gözle farkedilmesede lamba belli bir frekansta titreşmeye başlamış ve buda IR alıcıyı etkiliyormuş.

Kumanda problemi olanlar bunuda göz önünde bulundursunlar.