Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kumanda tv ayarı

Alp46

0
Üye
9 Tem 2016
1
0
1
Arkadaşlar tv yi kurdum herşey tamam ama sol tarafta bi bölüm çıkıyor tv nın kumandasında exit a basıyorum gidiyor ve hemen geri geliyor onu nasıl gotürebilirim

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.

Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.

3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.

Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

hafıza

0
Üye
19 Eyl 2016
9
0
1
Forex tv box da denedim, sleep fonksiyonu çalıştı sonra oda çalışmadı.tekrar denedim ses ayar göstergesi çıkmıyor
şans işi biraz
tek çözüm uydu alıcı ile tv yi digital giriş kullanarak bağlamak..uydu alıcı kapanınca tv de otomatik kapanır bu durumda.

ernknd

0
Üye
30 Ocak 2013
9
0
1
Uzun uğraşlar sonucu ayarlayabildim. Tv açık, uydu cihazı kapalı olması lazım, vol - ve vol + tuşlarına aynı anda 3 saniye basılı tutun (fazla basmanız fayda sağlamaz) tv de alıcı ışık yanıp söndüğü anda vol- tuşunu bırakın ardından vol+ tuşunu bırakın ve saniye geçmeden hemen vol+ tuşuna basılı tutun tv nin volume ekranı geldiği anda vol+ tuşunu bırakın (eğer bırakmazsanız işlemleri sil baştan tekrarlarsınız) vol- tuşuna basın ses azalırsa olmuştur. Olmazsa tv yi tekrar kapatıp açın bunun faydası kumanda sıfırlanır gibi birşey,uydu cihazı kapalı olmazsa ayarlayamazsınız.

nadaray

0
Üye
27 Ara 2016
1
0
1
Klavye mous kumanda peoblemi

Klavye mouse kumandanin ok isareti soldan saga dogru kendiliginden hareket ediyor

--------------------

Klavye mouse kumandanin ok isareti soldan saga dogru kendiliginden hareket ediyor

Kanarya55

0
Üye
22 Kas 2016
61
5
8
Selam arkadaşlar benim bir sorunum var kumanda hakkında yardimci olursaniz sevinirim benim tv kumandasin dan ses kısmayı deniyorum hem ses - yapaeken uydu kanal değişiyor. Tv kumandasının sesi açarke kanal değişmiyor

Sadece ses kısar ken kanal değişiyor

Kumanda da çakiş ma var
Nasıl düzeltir
Tsk simdiden

samtual

0
Üye
30 Ara 2017
1
1
3
Merhabalar
Konuya yazmak için üye oldum.
Next kumanda ile TV nizi nasıl eşleştirme yapacağınızı anlatacağım. Konuda ki diğer anlatımlar bende işe yaramadı.

Dikkatle okuyunuz. Ben de internette başka yerde buldum bu anlatımı.

-Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 6 saniye süre ile basınız.
-6 saniye sonunda "VOL- ve VOL +" tuşunu ikisini birden bırakınız
-Ardindan kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basılı tutmaya devam ediniz, TV ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı bırakın ve bu defa "VOL-" tuşuna bir kaç kere basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir. TV kapatma tuşu ile işlemi onaylayın. Kumandanin TV ile eslesmesi tamamlandı, tekrar bir ayar yapmadan kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşlem tamam.

yashinu

0
Üye
28 Şub 2018
1
0
1
Bende Next minix black plus ve 2010 model LG 42LE5310 var söylediklerinizin hepsini denedim ama ekranda hiç bir şey çıkmadı. Kumandanin kodunu bulamadım ve nereden manuel giriş yapılacağını bilmiyorum. Yardımcı olursaniz sevinirim.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,408
2,392
113
Bende Next minix black plus ve 2010 model LG 42LE5310 var söylediklerinizin hepsini denedim ama ekranda hiç bir şey çıkmadı. Kumandanin kodunu bulamadım ve nereden manuel giriş yapılacağını bilmiyorum. Yardımcı olursaniz sevinirim.

kumandaya kod girişi yoktur genelde çoğu tv leri desteklemektedir sizin tvnin kumanda kodları belki kumandada ekli olmayabilir buda doğaldır

8YXkza.jpg

nasıl kullanılır

Universal Kumanda ile hem televizyonunuz hemde uydu alıcınız tek kumanda ile elinizde

Kullanacağınız TV’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.

Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 6 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.

6 saniye sonunda "VOL- ve VOL +" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.

Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

Snooker /fan

0
Özel Üye
5 Ocak 2018
207
73
28
Önemli bir ayrıntı :kumandayı programlarken uydu alıcısının elektrik bağlantısını kesmeyi unutmayalım. Sonra uğraşır dururuz olmuyor diye.

07 Osman

0
Üye
11 Mar 2018
7
1
3
Aynı sorun bende de var. Samsung smart televizyonum ile Next Minix Hd Black uydumun kumandasını uyumlu olarak yıllarca kullandım. Ama bir kaç ay önce bir iki tekledi sonra çalışmaz oldu. Kumandanın uydu kısmında hiç bir sorunu yok. Keza cep telefonu kamerası ile kontrollerde tv kontrolu için ayrılan 4 tuşta çalışıyor. Ama ne kadar denedim se bir türlü tv ile arasındaki bağlantıyı artık kuramıyorum. Kumandanın pillerini değiştirdim. Öncelikle next firmasının orjınal anlatımı olmak üzere nette bulduğum tüm yöntemleri denedim, olmadı.

Siz ne yaparsanız yapın tv nin standby ışığı hiç bir şekilde hiç bir kademede tepki vermiyor. ( 3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir)

Okn66

0
Üye
19 Nis 2017
12
0
1
slm arkadaslar,

vol+ ve vol - tusuna ayni zamanda 3 sn degil daha fazla basili tutun(gerekirse bikac defa ayni islemi tekrarlayin ama uzun süre birakmayin((vol+ve vol - tusunu)) Tv nin vol görüntüsü gelene Kadar basmayi birakmayin ), volum görüntüsü gelince vol- tusuna basiniz kaydediyor...
ben bu sekilde yaptim oldu..(bendede samsung smarttv var)

Son düzenleme:

07 Osman

0
Üye
11 Mar 2018
7
1
3
slm arkadaslar,

vol+ ve vol - tusuna ayni zamanda 3 sn degil daha fazla basili tutun(gerekirse bikac defa ayni islemi tekrarlayin ama uzun süre birakmayin((vol+ve vol - tusunu)) Tv nin vol görüntüsü gelene Kadar basmayi birakmayin ), volum görüntüsü gelince vol- tusuna basiniz kaydediyor...
ben bu sekilde yaptim oldu..(bendede samsung smarttv var)

Aslında ilk tanıtırken bu kadar zor olmamıştı diye hatırlıyorum ya, neyse akşam tekrar deneyeceğim. İlginiz için teşekkür ederim.

07 Osman

0
Üye
11 Mar 2018
7
1
3
Yok olmuyor vesselam. Kumanda sonuçta mekanik bir alet, sadece kod öğrenme modülünün bozulacağını (tüm fonksiyonları "tv kumandası haricinde :confusion:" çalışıyor) sanmıyorum. Tv dersen, tv tarafında kumandaya bir sinyal göndermediğine göre onun yazılımı falan ile alakası yok. Ben anlamadım bu işi.

Murat4343

0
Üye
23 Nis 2018
2
0
1
Selamın aleyküm

Konuyu hortlattığım için özür diliyorum ben dediğiniz gibi kumandayı televizyona kayıt ettim televizyon premier pr 19900 buraya kadar herşey normal televizyonu kapatıyor sesi kısıyor HDMI TV scart PC arası geçişleri yapıyor ama(SESİ ACMİYOR ) araştırdım bulamadım birde size sorayım dedim yardımcı olur musunuz.

07 Osman

0
Üye
11 Mar 2018
7
1
3
Bu gün sorunun kesinlikle kumanda cihazında olduğunu kesinleştirdim. Bu gün bir deneme için Starbox Onyx HD Dijital Uydu Alıcısı marka bir cihaz getirdim eve. Kumanda birebir next hd blackın aynısı cihazın menüsü de hemen hemen aynı. Zaten cihazın kumandası benim next minix hd black ı kontrol edebiliyor. O kumandayı tv ye tanıttım hemen çalıştı.

Sadece anlamadığım; bir kumandanın tüm işlevleri çalışırken sadece üniversal kısmı nasıl arızalanabilir ?