Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina 3D bana uygun mu?

ropifi

0
Üye
29 Kas 2015
2
0
1
Merhaba,

Next 18500 cihazımı değiştirmek istiyorum, teknik konularda hiç bilgi sahibi değilim, sitemde iki çanak var hotbird ve turksat, bu cihazla aşağıda yazdıklarımı yapabilir miyim?

1- İngiltere, İspanya ve Şampiyonlar Ligi maçlarını izlemek (ilave program satın almak gerekir mi?)
2- tarayıcısı üzerinden onlinefullvsvsizle.com gibi sitelerden izleyebildiğimiz filmleri seyretmek
3- freeshare sorunsuz çalışıyor mu? (18500'de 10sn sonra sürekli donuyor)
4- tarayıcıdan flash destekli görüntüleri izleyebiliyor muyuz?
5- periscope vb uygulamalar destekleniyor mu?
6- klavye mouse desteği var sanırım ne önerirsiniz?
7- genel olarak bu cihazı tavsiye eder misiniz? ya da şunu al daha iyi diyebileceğiniz cihaz var mı?

Teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
merhaba,

next 18500 cihazımı değiştirmek istiyorum, teknik konularda hiç bilgi sahibi değilim, sitemde iki çanak var hotbird ve turksat, bu cihazla aşağıda yazdıklarımı yapabilir miyim?

1- İngiltere, İspanya ve Şampiyonlar ligi maçlarını izlemek (ilave program satın almak gerekir mi?)

cevap.1: Mümkün olduğu kadar ( freeshare ) açtığı paketlerde eğer maç yayınları varsa izleyebilirsiniz.

2- tarayıcısı üzerinden onlinefullvsvsizle.com gibi sitelerden izleyebildiğimiz filmleri seyretmek

cevap.2:maalesef bu kısımda flashplayer desteği yoktur ama link olarak ip-tv olarak atılınca o bölümde izleyebilirsiniz.

3- freeshare sorunsuz çalışıyor mu? (18500'de 10sn sonra sürekli donuyor)

cevap.3:freeshare diğer cihazlara nazaran en stabİl çalışandır. ( ama şu unutulmamalıdır İllegalİn hİÇ bİr garantİsİ yoktur.! )

4- tarayıcıdan flash destekli görüntüleri izleyebiliyor muyuz?

cevap.4: Maalesef yazmış olduğum üzere bu destek tarayıcıda yoktur.

5- periscope vb uygulamalar destekleniyor mu?

cevap.5: Şimdiye kadar ben böyle bir şey denemedim dolayısı ile net bir cevap veremiyorum.

6- klavye mouse desteği var sanırım ne önerirsiniz?

cevap.6:eek:lduğunu biliyorum fakat sanırım belli bir markayı destekliyordu.

7- genel olarak bu cihazı tavsiye eder misiniz? Ya da şunu al daha iyi diyebileceğiniz cihaz var mı?

Cevap.7:next markasının şu andaki piyasada satılan modelleri arasında en İyisidir dolayısı ile gözüm kapalı ben tavsiye ederim.( fakat bu konuda karar tamamen sİze aittir.)

teşekkürler

Teşekkürler nacizane bizden.

Son düzenleme:

muslum-baba

0
Üye
29 Ocak 2012
335
12
18
48
EDİRNE
haydar abiii önçelikle selam ben bu cıyazdan dayıma almak istiyoruz internetsiz açılan uydu ve kanallar varmı
mesela şu surıus uydusundaki belgeseller birde yazılım nasıl geliyor günçelleme kendiliğindenmi yoksa internete bağlı olarakmı günçelliyor
birde server varmı cıyazda kaç sene gidiyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar abiii önçelikle selam ben bu cıyazdan dayıma almak istiyoruz internetsiz açılan uydu ve kanallar varmı
mesela şu surıus uydusundaki belgeseller birde yazılım nasıl geliyor günçelleme kendiliğindenmi yoksa internete bağlı olarakmı günçelliyor
birde server varmı cıyazda kaç sene gidiyor

Vay kimler varmış burada sevgili müslüm-baba sorularına madde madde cevap vermek isterim..

1.Evet bu cihazda EMU desteği ile THOR uydusu ve en son gelen 5*deki Sirius taki ayrıca diğer bazı uydulardaki POWERVU şifreleme sistemine sahip bazı kanallar internet olmadan AÇILMAKTADIR.( Özellikle BELGESELLER hemide TÜRKÇE ) + BİSS desteğide vardır.

2.Yazılımlar AĞIRLIKLI olarak foruma LİNK verilerek konur kullanıcı bunları indirir ve USB vasıtası ile cihaza atar.( Kısa bir süre sonra cihazın kendi SUNUCUSU na konur .İNTERNET destek menüsünden USB takılarak o şekildede yazılım atılabilmektedir.)

3.Evet cihazda FREESERVER desteği mevcuttur fakat ne kadar süreli olacağı konusunda şimdiye kadar net bir bilgi gelmemiş olup cihaza eklendiğinden beri ÇALIŞMAKTADIR.)

ropifi

0
Üye
29 Kas 2015
2
0
1
Teşekkürler nacizane bizden.

Merhaba,

Detaylı ve anlaşılır şekilde cevapladığınız için teşekkürler.
Son olarak bir sorum daha var, oturduğum sitede turksat ve hotbird yayınlarını izleyebiliyorum, cihaza tek kablo ile giriş yapıyorum, Machina 3D'nin tek tunerlisini alsam yeterli olur mu?
Bu cihazların donanımsal başka farkları var mı?

İyi günler dilerim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba,

Detaylı ve anlaşılır şekilde cevapladığınız için teşekkürler.
Son olarak bir sorum daha var, oturduğum sitede turksat ve hotbird yayınlarını izleyebiliyorum, cihaza tek kablo ile giriş yapıyorum, Machina 3D'nin tek tunerlisini alsam yeterli olur mu?
Bu cihazların donanımsal başka farkları var mı?

İyi günler dilerim

Tekrar merhabalar evet anlatmış olduğunuz üzere tek tunerli olan model ( Süper ) işinizi görür.( Eğerki ayrı bir hat daha çekme imkanınız yok ise ve siz aynı anda iki uyduyu izlemek istemiyorsanız.) Donanım farklılıkları olarak tek tunerli ile çift tunerli olan model arasında elbette farklılık vardır.
TEK TUNER li ( Süper ) de OLMAYANLAR.
1.Sd kart giriş yuvası yoktur.
2.Skart çıkışı yoktur.( Sadece üç renkli olan çıkış vardır.)
3.Tuner cihazın adındanda anlaşılacağı üzere 1 tanedir.
4.Cihazın önünde VFD ekran yerine NUMARATÖR gösterge vardır.

nextcabral

0
Üye
9 Eki 2015
61
0
6
izmir bayraklı
konuyu açan ropifi arkadaşım,
imkanınız varsa 19 derecedeki astra uydusunu sisteme ekleyiniz, hotbirdden daha çok beğeneceksiniz.(spor kanalları açısından)
bu arada cihazı aldınız mı?

platinium

0
Üye
10 Ara 2015
22
1
3
Sn Üstadlarım selamlar
Çift çanak kablosu çanakların yanında birleşip tek kablo olarak çift tunerli machina kullanıyorum.Şimdi bir arkadaşa aynı sistemden kuracağız ve benden tavsiye istiyor tek tuner mi çift tuner mi diye.Neden başınızı ağrıttım tv modeline bakmadan sadece görüntü kalitesi ve hız olarak ayrıcalığı varmıdır.Bu konuda da bizi aydınlatabilirmisiniz.Veya next in machina sının daha iyisi varmı.Kusura bakmayın işin teknik konularını sizlere havale ediyorum.Teşekkürler.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sn Üstadlarım selamlar
Çift çanak kablosu çanakların yanında birleşip tek kablo olarak çift tunerli machina kullanıyorum.Şimdi bir arkadaşa aynı sistemden kuracağız ve benden tavsiye istiyor tek tuner mi çift tuner mi diye.Neden başınızı ağrıttım tv modeline bakmadan sadece görüntü kalitesi ve hız olarak ayrıcalığı varmıdır.Bu konuda da bizi aydınlatabilirmisiniz.Veya next in machina sının daha iyisi varmı.Kusura bakmayın işin teknik konularını sizlere havale ediyorum.Teşekkürler.

Merhabalar Arkadaşım çifttunerli cihaz ile tek tunerli cihaz arasında bir kaç farklılık bulunmaktadır...
TEK TUNERLİ CİHAZIN ÇİFT TUNERLİ CİHAZA GÖRE FARKLILIKLARI::::
1.Fiyat çift tunerliye göre biraz daha ucuzdur.
2.Tuner tektir.
3.Skart çıkışlarından 21 pinli olmaması.( Siyah kalın kablo )
4.Sd kart giriş yuvasının olmaması.
5.Öndeki kanal göstergesi numaratör gibidir yani izlenen kanalı sayı olarak gösterir.

Gelelim diğer sorularınıza:
1.Normal uydu alıcısı ile DAHİLİ uydu alıcısı karşılaştırıldığında ise kendinden uydu alıcısı olanı kullanmak SABIR ister.Ama oysa sağlam bir receiwer insanı mutlu eder.
2.MACHİNA serisi NEXT firmasının tabiri caiz ise EN ÜST SEGMENTİNDE olan cihazdır...Parası ,zamanı ,merakı olanlara ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
3.Bence MACHİNA nın iyisi YOKTUR.
4.Tüm bu yazdıklarım tamamen benim kendi DÜŞÜNCELERİM dir...

platinium

0
Üye
10 Ara 2015
22
1
3
Merhabalar Arkadaşım çifttunerli cihaz ile tek tunerli cihaz arasında bir kaç farklılık bulunmaktadır...
TEK TUNERLİ CİHAZIN ÇİFT TUNERLİ CİHAZA GÖRE FARKLILIKLARI::::
1.Fiyat çift tunerliye göre biraz daha ucuzdur.
2.Tuner tektir.
3.Skart çıkışlarından 21 pinli olmaması.( Siyah kalın kablo )
4.Sd kart giriş yuvasının olmaması.
5.Öndeki kanal göstergesi numaratör gibidir yani izlenen kanalı sayı olarak gösterir.

Gelelim diğer sorularınıza:
1.Normal uydu alıcısı ile DAHİLİ uydu alıcısı karşılaştırıldığında ise kendinden uydu alıcısı olanı kullanmak SABIR ister.Ama oysa sağlam bir receiwer insanı mutlu eder.
2.MACHİNA serisi NEXT firmasının tabiri caiz ise EN ÜST SEGMENTİNDE olan cihazdır...Parası ,zamanı ,merakı olanlara ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
3.Bence MACHİNA nın iyisi YOKTUR.
4.Tüm bu yazdıklarım tamamen benim kendi DÜŞÜNCELERİM dir...

O zaman görüntü kalitesi açısından hiçbir farkı yok diyebilirmiyiz.Çünkü arkadaş en iyinin biraz ucuzunu alma taraftarı.
Sn hocam inanın bir soruya bu kadar kısa zamanda cevap veren sorunu çözen aynı zamanda paylaşımcı bir forum görmedim.Çok teşekkürler sağlıcakla.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
O zaman görüntü kalitesi açısından hiçbir farkı yok diyebilirmiyiz.Çünkü arkadaş en iyinin biraz ucuzunu alma taraftarı.
Sn hocam inanın bir soruya bu kadar kısa zamanda cevap veren sorunu çözen aynı zamanda paylaşımcı bir forum görmedim.Çok teşekkürler sağlıcakla.

Merhabalar evet aynen doğrudur görüntü kalitesi bakımından hiç bir fark yoktur.Dolayısı ile işini görecek olduktan sonra zaten sıkıntı olmaz gerisi teferruattır alsın güle güle kullansın.Bu arada teşekkürler nacizane benden...