Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Minix Amigo Hotbird veya Astra kurulumu

hakanaydin57

0
Üye
2 Mar 2015
8
0
1
Merhaba arkadaşlar, uydu alıcımda aylardır Türksat izlemekteyim fakat şampiyonlar ligi vs maçlar için hotbird te yabancı kanalları açakmak istiyorum. Bunun için uydu alıcının hazır içinde bulunan hotbird uydusunda otomatik ve manuel arama yaptım fakat NIT aramayı da açık yaptığım halde hiçbir kanal bulamadı. Yardımcı olur musun acaba? Teşekkürler.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,605
57,853
113
izmir çamdibi
kaç adet çanak kulanıyorsunuz örneğin iki tane çanağınız var dayzek ayarları dayzekte ve uydu alıcısında aynı olmalı
TÜRKSAT 1
hotbirid 2
bunlar yazdığım gibi ise kablo bağlantı çanak ayarı dayzek arızası olabilir

hakanaydin57

0
Üye
2 Mar 2015
8
0
1
çanak olarak apartmanın kendi merkezi uydusu var, daha önce böyle bir sıkıntı yokru, uydu alıcısı servise gitti yazılım arızası yüzüsünden bugün tesadüf kontrol edeyim dedim yükleme yapmadı.

koynesor

0
Üye
12 May 2017
1
0
1
Merhabalar hotbird ten kanallar azaldı ve astra 28 2e nasıl geçiş yapılır yada nasıl ayarlanır bu konuyla ilgili bilgisi olan yardım ci olurmu sağolun

nextreyiz61

0
Özel Üye
8 Şub 2015
499
64
28
Trabzon
Oncelikle bulunduğunuz konumun astra 28 den avrupa kapsamından yayın alabilirligine bakınız
eğer cekiyorsa hotbirde dönük canagin LNB kısmını hafif şekilde saat 6 :30 şeklinde yapınız daha sonra çok hafif yarım santim kadar canağı yukarı yönlendirin
Daha sonra en güçlü frekansı buluyoruz ve canagi sabitleyecegimiz ana kısmı buluyoruz
düşük sinyali frekansı buluyoruz ince ayar için
tüm bunları yaptıktan sonra sıkıca sabit leme yapıyoruz is bu kadar