Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Minix HDMI Uydu büyük Sorunum var

sefa0505

0
Üye
7 Ağu 2012
15
0
1
arkadaşlar geçen hafta pazartesi vestel 3d led tv ve next minix hdmi uydu aldım.Sırf 3d ve hd film izlemek için aldım ama 1 haftadır film izlemiş değilim.Sorunlarımı madde madde yazıcam arkadaşlar, oadar siteye konu açtım 1 haftadır 1 Allahın kulu şöyle yap demedi.
Not: uydu ve tv konusunda acemiyim çünkü ilk defa aldığım için.

1-Uyduya mkv formatlı 3d filmi usb ile takıyorum ve açıyorum, film açılıyor ama ses yok, nasıl çözerim?

2-Uyduyu alırken şifreli kanalları izlersin dediler ama nasıl izlicem bilemiyorum. Nasıl çözerim?

3-Uyduda HD kanalları izlersin dediler, tek izleyebildiğmi ATV HD kanal, diğer hiçbir hd kanal izleemiyorum. Nasıl Çözerim?

4-Şifreli kanallarda discovery, animal planet,AMC v.s. kanalları izleyebilirmiyim, nasıl çözerim?

5-(TVim ile alakalı, uydu kullanan ve bilen TV yide bilir heralde, eğer biliyorsanız bunun içinde yardım ederseniz çok sevinirim)
USb ye 3d belgesel atıyrum mkv x264 half sbs diye ama açmıyor. kitapçığında mkv destekliyor yazıyor formatı ise h264 ve mpeg1,2,3 yazıyor,sorun bundanmı bilmiyorum.
Çok araştırdım converter yap dediler. elimde 8 gb usb var hdd alamadım daha alana kadar bununla yetinicez.Programlar ise

Xilisoft ultimate 6 ve 7 (formatını değiştiriyor. ben mkv standart hd yapıyorum, görüntü bozulmuyor hiç, sadece format değişmiş oluyor. bunu 3 dklık dneme video ile yaptım ve tv açıldı.)

mkv2ac3 bu program da uyduya takarsam dye ses değiştirmek için buldum ama sürekli hata(error) veriyor.

mkvtoolnix, bu programla usb ye attığım için boyutlandırıyorum filmi,belgesli.
Ama 17 gblık avatar filmini parçalara ayırmadan format değiştirmek istiyorum %20-50 arası donuyor kalıyor. donuyor derken pc, progam v.s. donmuyor.kalan zaman-geçen zaman,% yeri donuyor kalıyor ilerleme yok.
bende parçalara ayırıp öyle formatını değiştireyim dedim, oda olmadı. deliricem 1 haftadır, film izleyemedim. lütfen yardım edin arkadaşlar, nolur.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Selamlar ;

Öncelikle forumuza hoş geldiniz ve cihazlarınız hayırlı olsun..Sorularınıza kısa kısa cevap vermeye çalışayım.

1- Cihazınızın desteklediği ses codekleri ile alakalı bir durum olabilir, linkten desteklenen codekler ile ilgili listeyi inceleyebilirsiniz..( bazen listede yazıldığı halde bazı filmler açılamaya bilir..sonuçta uydu alıcısı ve mümkün olan en üst seviyede media player desteği sunulmaktadır.)
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=205

2-Cihazınızda EMU desteği bulunmaktadır,forumda ilgili şifre dosyalarını yükleyerek EMU ile izlenebilen kanalları izleyebilirsiniz,ayrıca ücretsiz server destekli yazılım ile cihazınızın internet bağlantısı sağlayarak HotBird ve Astra gibi uydularda bir çok içerikte şifreli kanalı izleyebilirsiniz. Cihazınız ile ilgili bölümde bu konuda ve daha bir çok konuda aklınıza takılan konuların cevabını bulabilirsiniz.
http://www.next.web.tr/forumdisplay.php?f=22

3- Türksat uydusu üzerinde şifresiz yayın yapan yada Biss şifreli yayın yapan ATv HD - TRT HD - TRT 1 HD - A Haber HD - Teledünya HD (Tanıtım) Teledünya HD 3D (tanıtım ) kanallarını izleyebilirsiniz...Türksat uydusundaki diğer HD kanallar Digiturk ve D-Smart Platformlarına ait ücretli yasal abonelik yolu ile izlenebilen kanallardır.Diğer uydularda da çanağınız var ise Astra gibi şifresiz HD kanallar bu uydularda da bulunmaktadır.

4- Turksat uydusundaki Animal planet vb.. belgesel kanalları 3. cevapta yazdığım gibi ücretli yasal abonelik ile izlenir diğer uydulardaki (Hotbird mesala) Belgesel kanalları internet bağlı oldu takdirde cihazında son yazılım ile ücretsiz server (F-Share) sayesinde izlenebilmektedir.

5- Aslında ben şahsen TV yada Uydu alıcı üzerinden video seyretme işlemine (özellikle yüklü boyuttaki filmlerin) pek sıcak bakan birisi değilim,bu gibi özelliklerin tv yada uydu cihazlarına negatif yönde etkisi olabileceği kanısındayım (aşısı ısınmalar vs..) genelde çevremdeki arkadaşlarıma cihazları ve tvleri destelese bile harici bir media oynatıcı (100-150 tl bile iş görüyor) alıp bunun üzerinden bu uygulamaları yapmalarını tavsiye ediyorum,hem bu sayede şu codek desteklemedi,mkv oynatmadı gibi sorunları da minimuma indirmiş oluyorlar.

Kolay gelsin.

sefa0505

0
Üye
7 Ağu 2012
15
0
1
Selamlar ;

Öncelikle forumuza hoş geldiniz ve cihazlarınız hayırlı olsun..Sorularınıza kısa kısa cevap vermeye çalışayım.

1- Cihazınızın desteklediği ses codekleri ile alakalı bir durum olabilir, linkten desteklenen codekler ile ilgili listeyi inceleyebilirsiniz..( bazen listede yazıldığı halde bazı filmler açılamaya bilir..sonuçta uydu alıcısı ve mümkün olan en üst seviyede media player desteği sunulmaktadır.)
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=205

2-Cihazınızda EMU desteği bulunmaktadır,forumda ilgili şifre dosyalarını yükleyerek EMU ile izlenebilen kanalları izleyebilirsiniz,ayrıca ücretsiz server destekli yazılım ile cihazınızın internet bağlantısı sağlayarak HotBird ve Astra gibi uydularda bir çok içerikte şifreli kanalı izleyebilirsiniz. Cihazınız ile ilgili bölümde bu konuda ve daha bir çok konuda aklınıza takılan konuların cevabını bulabilirsiniz.
http://www.next.web.tr/forumdisplay.php?f=22

3- Türksat uydusu üzerinde şifresiz yayın yapan yada Biss şifreli yayın yapan ATv HD - TRT HD - TRT 1 HD - A Haber HD - Teledünya HD (Tanıtım) Teledünya HD 3D (tanıtım ) kanallarını izleyebilirsiniz...Türksat uydusundaki diğer HD kanallar Digiturk ve D-Smart Platformlarına ait ücretli yasal abonelik yolu ile izlenebilen kanallardır.Diğer uydularda da çanağınız var ise Astra gibi şifresiz HD kanallar bu uydularda da bulunmaktadır.

4- Turksat uydusundaki Animal planet vb.. belgesel kanalları 3. cevapta yazdığım gibi ücretli yasal abonelik ile izlenir diğer uydulardaki (Hotbird mesala) Belgesel kanalları internet bağlı oldu takdirde cihazında son yazılım ile ücretsiz server (F-Share) sayesinde izlenebilmektedir.

5- Aslında ben şahsen TV yada Uydu alıcı üzerinden video seyretme işlemine (özellikle yüklü boyuttaki filmlerin) pek sıcak bakan birisi değilim,bu gibi özelliklerin tv yada uydu cihazlarına negatif yönde etkisi olabileceği kanısındayım (aşısı ısınmalar vs..) genelde çevremdeki arkadaşlarıma cihazları ve tvleri destelese bile harici bir media oynatıcı (100-150 tl bile iş görüyor) alıp bunun üzerinden bu uygulamaları yapmalarını tavsiye ediyorum,hem bu sayede şu codek desteklemedi,mkv oynatmadı gibi sorunları da minimuma indirmiş oluyorlar.

Kolay gelsin.

Yorumunuz çok teşekkür ederim. Ancak dediğim gibi bu işlerin acemisiyim. 2. yorumda verdiğiniz linke tıkladım minix hdmi bölümüne gönderdi, ama neyi indiricem nasıl kurucam v.s. bilmediğim için, sizden ricam yapacaklarımı(2. cevabınız için) sırası ile yazar ve linklerini verirseniz çok memnun olurum. Ben yapmaya kalkışırsam bir zarar v.s. vermiyeyim cihaza.

3. cevabınız için ise ücretsiz olarak sadece trt hd, atv hd kanallarını mı izleyebiliyorum, show,kanal d,star hd bunlar fox hd bu kanallarıda mı izleyemiyorum.

ve animal planet, discovery ve bunların hd kanallarınıda illaki ücret ödeyerekmi izlemem gerek. bu arada tek çanak var.
Bunları izlemem için( hd kanalllar, AMC, belgesel kanalları ve bunların hd olanları) ücret mi ödemem gerek, başka bir yolu yokmu.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Yorumunuz çok teşekkür ederim. Ancak dediğim gibi bu işlerin acemisiyim. 2. yorumda verdiğiniz linke tıkladım minix hdmi bölümüne gönderdi, ama neyi indiricem nasıl kurucam v.s. bilmediğim için, sizden ricam yapacaklarımı(2. cevabınız için) sırası ile yazar ve linklerini verirseniz çok memnun olurum. Ben yapmaya kalkışırsam bir zarar v.s. vermiyeyim cihaza.

3. cevabınız için ise ücretsiz olarak sadece trt hd, atv hd kanallarını mı izleyebiliyorum, show,kanal d,star hd bunlar fox hd bu kanallarıda mı izleyemiyorum.

ve animal planet, discovery ve bunların hd kanallarınıda illaki ücret ödeyerekmi izlemem gerek. bu arada tek çanak var.
Bunları izlemem için( hd kanalllar, AMC, belgesel kanalları ve bunların hd olanları) ücret mi ödemem gerek, başka bir yolu yokmu.

Burada bulunan yazılım yüklediğinizde tüm işlemler otomatik olarak yapılmış halde cihazınız hazır hale gelir.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1413

Yazılımı linkteki anlatımdaki gibi yükleyebilirsiniz.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=179

Daha önceki saydığım HD kanallar dışındaki tüm kanallar D-Smart yada Diğitürk platformlarına aittir, bu kuruluşlara üye olmak ve kendi cihazları ile bu yayınları seyretmek zorundasınız..

sefa0505

0
Üye
7 Ağu 2012
15
0
1
Teşekkür ederim kardeşim ama güncellemeyi yaptığım halde 1-2 kanal hd olarak aktif oldu, onlarda trt hd ve trt1 hd.
Normalde kanal d,show hdistar hd kapalı hala.
Ve asıl sorunda görüntü bulanık oldu, güncelleme yapmadan önce menüyü açtığında kanal menüsünü, güzel hd gibi görüntü vardı :)
şimdi ise bulanık pxsel pixsel oldu.

EDİT: kanal geçişleri çok yavaş, güncelleme olmadan önce çok hızlı geçerdi bastığım an gelirdi görüntü. Şimdi ise 2-3 sn sonra geliyor.

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Teşekkür ederim kardeşim ama güncellemeyi yaptığım halde 1-2 kanal hd olarak aktif oldu, onlarda trt hd ve trt1 hd.
Normalde kanal d,show hdistar hd kapalı hala.
Ve asıl sorunda görüntü bulanık oldu, güncelleme yapmadan önce menüyü açtığında kanal menüsünü, güzel hd gibi görüntü vardı :)
şimdi ise bulanık pxsel pixsel oldu.

İlk mesajımda da belirttim (3.nolu cevapta) cihazınız ile izleyebileceğiniz kanalları..
ATv HD - TRT HD - TRT 1 HD - A Haber HD - Teledünya HD (Tanıtım) Teledünya HD 3D (tanıtım )

Bu kanallar dışında tüm HD kanallar (Kanal D HD / Star HD / Show Tv HD de dahil) D-Smart ve Digiturk yayıncı kuruluşlarına aittir.Hiç bir uydu alıcı ile izlenemez..Sadece yayıncı kuruluşlara abone olduğunuzda bu kuruluşların kendi cihazları ile bu kanalları izleyebilirsiniz.
Detaylar:
http://www.dsmart.com.tr/paketler
http://www.digiturk.com.tr/digiturk-paketleri/paketler/

Görüntü ayarları için ;
Menü - Sistem Ayarları - TV Sistemi - Video çözünürlük Kaynaktan kontrol yapınız.

sefa0505

0
Üye
7 Ağu 2012
15
0
1
Çok teşekkür ederim tekrardan hd kanal olayını anladım, ve görüntüyüde çözdüm. Fakat bu film izleme işini nasıl yapıcaz bilginiz varmı?

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
Mkv formatını desteklemesi lazım,muhtemelen yazılımla alakalı bir durumdur bir dahaki yazılımlarda çözüm bulunacaktır mutlaka..

mpl

0
Özel Üye
6 Ağu 2012
176
17
18
Birde kullandığınız tv lerin markasıylada alakalı bir durum,bazı marka tv'ler tüm formatları desteklememektedir bilginize..

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
TV'niz LG ise MKV bir filmin DTS olan sesini çözmez. Ses formatı AC3 olmalı.
TV'niz Samsung ise DTS'i de çözer, AC3'ü de. (çoğu Samsung böyledir)

TV'nizin markası nedir? TV'niz 3D mi?
Filmin ses formatı nedir (DTS mi, yoksa AC3 mü?)
Elinizdeki film DUAL (yani çift dublajlı) mı? Eğer DUAL ise her iki dublaj için de formatları bilmelisiniz.
Tahminim TV'niz LG olduğu yönünde.
Ayrıca flash belleklerden yüklü dosyaları çalıştırmak performanslı olmayabiliyor.
Bir de normal bir hard disk ile deneyin.

sefa0505

0
Üye
7 Ağu 2012
15
0
1
TV'niz LG ise MKV bir filmin DTS olan sesini çözmez. Ses formatı AC3 olmalı.
TV'niz Samsung ise DTS'i de çözer, AC3'ü de. (çoğu Samsung böyledir)

TV'nizin markası nedir? TV'niz 3D mi?
Filmin ses formatı nedir (DTS mi, yoksa AC3 mü?)
Elinizdeki film DUAL (yani çift dublajlı) mı? Eğer DUAL ise her iki dublaj için de formatları bilmelisiniz.
Tahminim TV'niz LG olduğu yönünde.
Ayrıca flash belleklerden yüklü dosyaları çalıştırmak performanslı olmayabiliyor.
Bir de normal bir hard disk ile deneyin.

Tv markam: Vestel 42PF8219 LED 3D TV
Tv ses formatı: AC3/EAC3
elimdeki film ve belgesellerde HALF SBS DUAL TR-ENG yazıyor.
Elimde şuanlık 8 gb flash var, filmi parçlara ayırıyorum öyle deniyorum deneme amaçlı.
çalışırsa 3 gb parça yapıcam ama çalışmıyor işte.

marcodemir

0
Üye
7 May 2012
48
3
8
sefa arkadaş filmi parçalara ayırdığın için seste problem olmuş olabilir tv den usb girişine takıp denesen belki açabilir uydu alıcısında büyük kumandada altta mavi bir hoparlör düğmesi var yani ses 1-2 ayarı için ordanda bir deneyebilirsin

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Next Minix media oynatıcısı DTS sesi desteklemez/çözmez. O yüzden çoğunlukla ingilizce olan DTS sesi alamayacaksın. Film DUAL olduğu için MAVİ tuşa basarak Türkçe'ye geç. Çoğunlukla Türkçe dublajlar AC3 formatlı olduğundan bütün cihazlar bu ses formatını verir. Filmleri parçalamaktan vazgeç bir HDD alıver. VESTEL TV'nin media oynatıcısı da sanırım DTS 'i çözemiyor. Aynı durum TV'in için de geçerli. TV üzerinden dil seçeneğini bul ve Türkçe dublaja geç (filmi başlattıktan sonra yap bunu).