Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

MinixHD Pembe Cihazımda Sinyal Kayboldu

ahmetn

0
Üye
19 Ağu 2013
8
0
1
Yaklaşık 1 sene önce aldığım MinixHd Pembe cihazımdan çok memnundum.

Son güncellemelerle youtube sorunu da çözülmüştü.

Kanal geçişleri gayet iyiydi.

Şu anda kanal listesi ve menü ekranı olduğu gibi duruyor. Ancak anten sinyallerini almıyor. Sanki nazar değmişçesine sinyaller kayboldu
S: % 32
Q: % 10 civarlarında.

Cihazım dörtlü LNB'li bir çanak antene bağlı. Diğer 3 cihazda sinyaller tam ve sorun yok. Sorunun kablodan kaynaklandığını düşünüp cihazımı başka antenlerde de denedim. Aynı sorun orada da devam etti.

USB ile son güncellemeyi attım. Sorunum çözülmedi.

Fabrika ayarlarına döndüm, değişen bir şey yok. Sinyaller yok, internet bağlantıları çalışmıyor (youtube-dailymotion-RSS vs.) . Uydudan güncelleme yapmıyor, Network güncellemesi yapmıyor.

Acaba benim sorunum yazılımsal değil de donanımdan mı kaynaklı?

ahmetn

0
Üye
19 Ağu 2013
8
0
1
Arkadaşlar, yok mudur bir yol gösteren?

İl merkezine 100 km uzaklıkta bir köydeyim. Yetkili servis bana çok uzak. Yazacağınız her yorum benim için denemeye değer olacaktır.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Evet arızanız şu anda yazılımsal olmayıp donanımsal gözüküyor.Ancak yazılımı yeni attım dediniz. O sorun bende de var. cihazı açık bırakıp 5 dk sonra kapatıp açınız kumandadan.Yeniden deneyiniz.Sonuçları merakla bekliyorum.

ahmetn

0
Üye
19 Ağu 2013
8
0
1
Evet arızanız şu anda yazılımsal olmayıp donanımsal gözüküyor.Ancak yazılımı yeni attım dediniz. O sorun bende de var. cihazı açık bırakıp 5 dk sonra kapatıp açınız kumandadan.Yeniden deneyiniz.Sonuçları merakla bekliyorum.

Malik Bey,
İlginize teşekkür ediyorum.
Tavsiyelerinizi uyguladım, Değişen bir şey yok.

ahmetn

0
Üye
19 Ağu 2013
8
0
1
HDMI kablosunda sorun olabilir diye düşünüyorum ben. Aynı sorun bende de oldu, servis halletti.

HDMI kablosu arızalı olsa cihaz TV ye ekran görüntüsü verir mi?

Kanallar, menü vs. her şey TV ekranında görünüyor. Ancak cihazın fonksiyonları çalışmıyor.

Umarım HMDI kablosu gibi basit bir arızadır.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Sinyal olan herhangi bir TP bulmaya çalışınız.Yoksa cihazı en yakın bir teknik servise götürmeniz şart olacak.Geçmiş olsun.

ahmetn

0
Üye
19 Ağu 2013
8
0
1
Servise geldim.
Kartı değişmesi gerektiğini söylediler. Garanti kapsamında değiştirdiler.
Serviste sorunsuz çalıştı. Evime dönüp henüz test edemedim.

Isınma sorunu için de fan takmayı düşünüyorum.
USB den çalışan fan mı tavsiye edersiniz yoksa 12 voltluk kasa fanlarını mı?