Neler yeni

nexstar hd 5000 cihaz geç aılıyor

suntear24

New member
Üye
Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım herkese selamlar arkadaşlar ben nexstar hd 5000 ye cihaz aldım cihazı power dan kapatirsam 1 saat sonrası yayınlar gidiyor sinyal almıyor yayın 30 dk sonra geliyor sizce sorun nasıl çözülür teşekkür ediyorum. ....

ali usta

New member
Üye
aramıza öncelikle hoş geldin.teknik bilgin varmı ? arızada olabilir yazılmsalda.

ali usta

New member
Üye
fabrika ayarlarına dön tekrar yükle derim. antende sıkıntı varmı yani açılınca tüm kanallar varmı varsa muhtemelen teknik arızadır.

suntear24

New member
Üye
USTAM cihaz çok net gösterıyor fakat kapanınca sadece radıo kanallarının bazılarından sinyal alıyorum 30 dk gıbı bır süre sınyal otomatik gelıyor antende sıkıntı lmb yı de yenı aldım

ali usta

New member
Üye
cihazı başka antende dene aynı ise cihazda besleme arızası var demektir.

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Merhabalar öncelikle belirtmek isterimki bu konuda bir yardımda bulunabilmek için size bir kaç sorum olacak.?

1.Oturduğunuz binada ne tür bir çanak sistemi mevcut.? ( 1 çanak 2 çanak )
2.Binada hangi tür bir dağıtım sistemi mevcut.? ( Santral yada Bireysel.)
3.Eğer binada birden fazla çanaklı bir sistem var ise siz almış olduğunuz cihazın DAYZEK-SWİÇ ayarlarını sisteminize göre yapılandırdınızmı.? ( Türksat A yada B gibi.)

Siz önce bu sorularıma cevap verin sonrası kendiliğinden gelecektir...

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
müstakil ev dam da 3 tane çanak var dayzek kullanmıyorum
Bakınız benim sorduğum soruya hala net bir cevap veremiyorsunuz.! Size yardımcı olmanın bu durumu açıklığa kavuşturmanın bir yolu yok.Tamam sistemde 3 çanak var ama ne nedir işte bana bu lazım arkadaşım...

suntear24

New member
Üye
ustam 1 bana ait diğer 2 si baskalarının ama 3 çanakta turksatı izliyor 3 de bırbırınden bagımsız

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
ustam 1 bana ait diğer 2 si baskalarının ama 3 çanakta turksatı izliyor 3 de bırbırınden bagımsız
Tamam şimdi anlaşıldı olayı nihayete erdirebilmek için sizden ricam....
1.Sizin çanağınızda kaçlı LNB var.( Teklimi çiftlimi.?)
2.Ayrıca uydu ayarları kısmında LNB seçimi olarak ÜNİVERSAL mi seçili.? ( 9750-10600 )

Son düzenleme: