Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next 19500 cıs kablosuz modeme bağlanma

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
selam arkadaşlar öncedende yazmıştım turkcell vıın var bende 19500 e bağlanıyorum problemsiz fakat tp link 3420 kablosuz modeme vıın ı takınca uydu cihazı kablosuz modemi görmüyor veya kablosuz ağ bulunamadı diyor.aynı anda leptop kablosuz ağı görüyor net hızında ve bağlantıda problem yok.acaba uydu cihazım kablosuz modeme nasıl bağlanır veya bağlanılıyormu.selamlar......

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Eğer cihazın kablosuz modemi görmesini istiyorsanız Wi-Fi adaptör kullanmanız gerekir yada kablo ile bağlanacaksınız. yada sizin yaptığınız gibi 3G modem ile bağlanacaksınız.

bu model her wi-fi adaptörü tanımamaktadır. ben Tp Link WN321G marka usb wfi adaptör ile sağlıklı şekilde kablosuz modeme bağlanıyorum.

Kolay gelsin.

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
Eğer cihazın kablosuz modemi görmesini istiyorsanız Wi-Fi adaptör kullanmanız gerekir yada kablo ile bağlanacaksınız. yada sizin yaptığınız gibi 3G modem ile bağlanacaksınız.

bu model her wi-fi adaptörü tanımamaktadır. ben Tp Link WN321G marka usb wfi adaptör ile sağlıklı şekilde kablosuz modeme bağlanıyorum.

Kolay gelsin.

sayın karbon teşekkür ederim aydınlatmanızdan dolayı dediğiniz gibi kablolu bağlamış durumdayım.amaç kablo kirliliğini önlemek.saygılar

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
selam arkadaşlar öncedende yazmıştım turkcell vıın var bende 19500 e bağlanıyorum problemsiz fakat tp link 3420 kablosuz modeme vıın ı takınca uydu cihazı kablosuz modemi görmüyor veya kablosuz ağ bulunamadı diyor.aynı anda leptop kablosuz ağı görüyor net hızında ve bağlantıda problem yok.acaba uydu cihazım kablosuz modeme nasıl bağlanır veya bağlanılıyormu.selamlar......

hocam turkcell le nasıl baglandın turkcel uyumlu modem yok modemin modelini yazarsan bende alacam kolay gelsin

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
hocam turkcell le nasıl baglandın turkcel uyumlu modem yok modemin modelini yazarsan bende alacam kolay gelsin

dostum tp-link tl-mr 3420 3.5-3.75 router 3 g modem.vıını bu modeme takınca kabloluya çevirebiliyorsunuz 4 porttan.ayrıca vıını direk 19500 usb den de cihaza bağlayabilirsiniz.sorun olmuyor.selamlar.......

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,011
12,252
113
ALMANYA
dostum tp-link tl-mr 3420 3.5-3.75 router 3 g modem.vıını bu modeme takınca kabloluya çevirebiliyorsunuz 4 porttan.ayrıca vıını direk 19500 usb den de cihaza bağlayabilirsiniz.sorun olmuyor.selamlar.......

tp-link tl-mr 3420 3.5-3.75 router 3 g bu modem sayesin de interneti 3 g wiin üzerin den mi baglanmis oluyoruz.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
hocam ben anlatamadım türkcel modem lerin hiç biri çalışmıyor cihaza tel kartı tak dene ben 20 tane model denedim en sonunda bıktım vadafon modeme türksel hattaktım anca çalıştı

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
hocam ben anlatamadım türkcel modem lerin hiç biri çalışmıyor cihaza tel kartı tak dene ben 20 tane model denedim en sonunda bıktım vadafon modeme türksel hattaktım anca çalıştı

hocam siz uydu cihazına:1-vıın modemi next cihaza usb den bğlanabilirsiniz gerekli ayarları yaparak.2-benim bahsettiğim 3 g router kablosuz modeme turkcell vıını 3 g router modemin arkasındaki usb girişine bağlayarak 3 g router modemin arkasındaki 4 porttan kablolu bağlanılabileceğini anlatmaya çalışıyorum siz nasıl anladınız selamlar...

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
Hocam bende turcel 3g modem var usb den baglıyorum ama modemi tanımıyor bende turkcel kartı vadafon modeme bagladım tanıyor ben uyumlu 3g turkcel modem bulmaya çalışıyorum teşekkürler

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
Hocam bende turcel 3g modem var usb den baglıyorum ama modemi tanımıyor bende turkcel kartı vadafon modeme bagladım tanıyor ben uyumlu 3g turkcel modem bulmaya çalışıyorum teşekkürler

muratusta arkadaşım yine bu forumda şu anda yazdğımız konunun 3-5 satır altındaki next 19500 cıs wifi başlığındaki 2.mesaja bak ayarları yap okey.

herek

0
Üye
18 Şub 2012
1
0
1
Sayın muratusta ben dün Bandırmada 19500 almak üzere next bayine gittim. Vodafone K3565 modemi yanımda götürdüm. Ancak cihaz modemi tanımadı ve bağlanamadı. Siz turkcell kartı vodafone modeme taktım ve bağlandı diyorsunuz. Bu modemin modelini bana bildirirmisiniz rica etsem.

xxnusxx

0
Üye
4 Ağu 2012
1
0
1
slm arkadaşlar ben next 19500 uydu cihazını kulanıyorum ben internet bağlanmak için dark 150 mps vifi vireless adaptör aldım internet okudum araştırdım bu cihaz benim cihaza uyumlu şimdi aldım cihazıma taktım kablosuz internet ağımı görüyor tam ok diyorum ki cihaz donup reset yapıyor acaba neden yapıyor bana allah rızası için yardım olunuz allah hepinizden razı olsun

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
slm arkadaşlar ben next 19500 uydu cihazını kulanıyorum ben internet bağlanmak için dark 150 mps vifi vireless adaptör aldım internet okudum araştırdım bu cihaz benim cihaza uyumlu şimdi aldım cihazıma taktım kablosuz internet ağımı görüyor tam ok diyorum ki cihaz donup reset yapıyor acaba neden yapıyor bana allah rızası için yardım olunuz allah hepinizden razı olsun

Öncelikle fabrika ayarlarına dönünüz, sonrasında aşağıdaki linkteki yazılımı usb aracılığıyla güncelleyiniz.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1015

Yazılım yükleme anlatımı için; http://www.next.web.tr/showthread.php?t=97

Yazılım güncellendikten sonra tekrar fabrikaya ayarlarına dönüp cihazınızı fişten çekip tekrar takınız.
Sonrasında G-Share & Emu ve diğer ayarlarınızı tekrar yapılandırınız.
Örn: http://www.next.web.tr/showthread.php?t=80

Tüm işlemleri yaptıktan sonra, wi-fi aparatınız ile tekrar kablosuz bağlanmayı deneyiniz.