Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 19500 HD Süperior Yazılım yükleme işlemi, Emu ve Diğer Bölümleri Aktif Etme

tufafa

0
Üye
9 Eyl 2012
9
0
1
usta

usta benım sorum var bende 2.29 var ama 2.51 iyi dıyorlar ben sürüm güncellemek istiyorum problem olurmu ve anlattığın gibi güncellersem kayıtlı kanallarım silinirmi sen bilirsin 19500 hd cıs superıor modelide

lescon72

0
Üye
12 Eki 2012
1
0
1
ben cıhazı 2 aydır almısım ama gshare ozelliği çalısmıyor ne yapabılırm sec 21 2012 yazıyor butun ayrladıda aktıf edıyorum yıne acılmıyor daha once calısıyordu 2.80 versıyonyu attım sonra hepsı gıttı tşkler

uyducu2010

0
Üye
23 Eki 2011
2,577
4
38
benimde şehirlerin hava raporunu gösteren sayfa malesef şehir eklemek istermisin yazıyor arıyorsun aranilan şehir bulunamıyor ne yapılması hakkıda lütfen bilgi teşekküler

azerisat

0
Üye
16 Kas 2012
113
0
16
Baku
Merhabalar Ben Next 19500 HD CIS Süperior kullaniyorum. Uydu alicisini 20 haziran 2012 -de aldim. 12 ay G-Share bedava dediler. Aldigim gunden 16.11.2012-dek Eutelsat Sesat 36 E uydusundaki tum rus kanallarini (NTV + rus paketini HD kanallar dahil 200-den fazla) bedava izliyordum.
Bilmek istiyorum - neden G-Share 12 ay tamam olmadan calismiyor........................................
LUTFEN BILEN VARSA cevaplasın
Hepinize AZERBAYCANDAN saygi ve selamlarla

Tasarım

0
Özel Üye
31 Eki 2011
65
10
8
Merhabalar Ben Next 19500 HD CIS Süperior kullaniyorum. Uydu alicisini 20 haziran 2012 -de aldim. 12 ay G-Share bedava dediler. Aldigim gunden 16.11.2012-dek Eutelsat Sesat 36 E uydusundaki tum rus kanallarini (NTV + rus paketini HD kanallar dahil 200-den fazla) bedava izliyordum.
Bilmek istiyorum - neden G-Share 12 ay tamam olmadan calismiyor........................................
LUTFEN BILEN VARSA cevaplasın
Hepinize AZERBAYCANDAN saygi ve selamlarla

Sorun sizde değil, sanırım serverde bir problem var, bu yüzden bizlerde de kapalı yayınlar...

noble34

0
Üye
29 Eki 2012
7
0
1
İSTANBUL
Mrb bende 19500 superiol cıs modeli var sesi açarken beş beş gidiyor arayı bulamıyorum ya çok açık veya çok kapalı bunu bir gider yapılmazmı veya herhangi bir ayarı varmı yazarsanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim .( not: versiyonum 2.69 daha yeni yazılımı çıktımı )

istvan

0
Üye
20 Kas 2012
5
0
1
Herkese iyi akşamlar,cccam serverde NEXT YE-19500 SUPERİOR HD mi yoksa NEXT 2000 HD mi daha stabil ve daha iyi çalışır,hangisini önerirseniz ondan alacağım.Bu cihazlarda sssp ve twin protokol varmı?

10 Şub 2012
10
0
1
ANKARA
sayın deyerli hocam 19500cıhazım var ben daha önce extra movia vidiyoları seyrediyordum şimdi seyredemiyorum hocam bana bu konuda yardımlarını bekliyorum saygılarımla şimdiden teşekür ederim yazılım.2.87 internet baglı dns ayarı 88.88. 88.44 saygılarımla.

uyducu2010

0
Üye
23 Eki 2011
2,577
4
38
kardeş sen movia vidio paketlerini izliyordun ama malesef movia açıldıktan 4 ay izleyebilirsin tarih doldumu seyredemessin bi
lginize bendede var malesef seyredilmiyor

ALOBEN

0
Üye
25 Mar 2012
16
0
1
sakarya
sayin ustalar bu youtube neden boyna bozuluyor ve yazilimlar aylik mi gelecek yoksa bugibi yazilimsal aksakliklar nekadar bir zamanda duzelir

hamamci

0
Üye
8 Nis 2012
17
0
1
19500 hd cis

Yazılım iki şekilde yüklenebiliyor

1-) Cihaz açık iken Usb bellek ile Usb medya oynatıcısı bölümünden :

Öncelikle cihazınızın modeline uygun güncel yazılımını ilgili BÖLÜMDEN indirip Fat 32 olarak formatlanmış olan Usb belleğinize files klasörü olarak göndermeniz gerekir.

Usb belleğinizi cihaza takınız ve Menü - Multimedya - Usb Medya Oynatıcısı bölümüne giriniz.

attachment.php

Files klasörünü bulun​

attachment.php

Files klasörünün içinde bulunan NxpRom.bin adlı dosyanın üzerine gelip ve kumandadan OK tuşuna basınız.​
attachment.php

Güncellemek istiyor musunuz? diye gelen uyarıya evet diyerek yazılımı yüklemeye başlayınız.​

attachment.php

Yazılımınız yüklenmeye başlıyor...​

attachment.php

Bu işlemler sırasında bir kaç kez cihaz açılıp kapanacaktır müdahale etmeyiniz...​

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Bu işlemler bitip cihaz kendi kendine açılıp normal yayınlara dönecektir..Hayırlı olsun yazılımınız başarı ile yüklenmiştir.

İsterseniz cihazınızın yazılım bilgilerini Menü - Sistem Ayarları - STB Hakkında bölümünden kontrol edebilirsiniz.​

attachment.php

2-) Cihaz kapalı iken (Boot modunda) Usb bellek ile yükleme :

Yazılım yükleme işlemi:

A:Cihazınızı TV nize bağlayınız.Cihazınız elektrik anahtarından kapalı konumda olsun
1-.Zip dosyasını klasöre çıkartınız.Klasör içerisinde files klasörünü göreceksiniz.Klasör içerisinde
NxpRom.bin dosyasını görünüz
2-.Fat 32 olarak formatlanmış USB nize files klasörünü kopyalayınız.
3-.USB nizi cihazınıza (Next YE-19500 SUPERIOR) takınız.
4.Cihazınızı elekrik anahtarından açınız.Yazılım otomatik olarak yüklenmeye başlıyacaktır.Yükleme işlemi bitene kadar cihazınıza dokunmayınız.
5-Yazılım yükleme işlemi bitince kullanım menusü açılacaktır.USB nizi çıkartınız ve cihazınızı anahtardan kapatıp açınız.

Emu ve Diğer Bölümleri Aktif Etme​

Emu Açma: İzleme modundayken Kumandanızdan F1+000 kodlayınız. Ekranda Patch Enable yazısı görülür.

Gizli Menü Seçenekleri : F1+111 tuşları ile gizli menü seçeneklerine ulaşabilirsiniz.
attachment.php

Home Sharing Aktif Etme ve kapama : F1+222 tuşları ile tv ekranına home sharing enable yazısı çıkar ve home sharing özeliği aktif olur. ( G-Share özelliği Aktif edildikten 1 YIL sonra kullanımı sonlanmaktadır.)

Şifreleme sistemi Görme : Kumandanız da bulunan page üst tuşuna basarsanız o kanalın hangi şifreleme sistemini kullandığını ve hangi identlere sahip olduğunu öğrenebilirsiniz.

attachment.php

Biss ve DCW Girme : Kumandanıza bulunan page Alt tuşuna bastığınızda kısa yoldan cihazınıza biss ve DCW girebilirsiniz. şifreli kanalı açın page alt tuşuna basın biss düzenlemek için kırmızı tuşa basın o kanala ait biss şifreyi girin ve ok seçeneğine tıklayın. DCW için yeşil tuşa basın DCW kodlarını girin ve yine okey seçeneğine seçin ve çıkış yapın.
attachment.php

Extra Movie: İzleme Modundayken Kumandanızdan F1+9876 kodlayınız Ekranda Extra Movie Enable yazısı görülür. Multimedya menüsü altında Uygulamalar içerisinden Extra Movie başlığına ulaşılabilir.( Aktif edildikten 4 AY sonra bu uygulama sonlanmaktadır.)

attachment.php

attachment.php

Öncelikle bu özelliğin kullanılabilmesi için cihazınızda internet bağlantınızın olması gerektiğini ve DNS ayarlarını yapmış olmanız gerektiğini hatırlatırım.(DNS ayarlarını yapmaz iseniz ilk 7 server menüsüne ulaşamazsınız)

Resimlerde de gösterdiğim gibi internet üzerinden her türlü içerikte yayın,haber,video,ve yetişkin videolarını bu menüyü kullanarak bağlantı içeriklerine göre seçeneklerden girip sayfalara ulaşıp izleyebiliyorsunuz.(gösterilen video sayısı ilgili seçeneklerin içindeki sayfalardaki videolar kadardır,İnternet bağlantı hızınızda önemlidir.)

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Youtube, Internet Radio, Extra Movie öğelerini çalıştırabilmek için DNS değişikliği yapılması gerekmektedir. Örnek DNS: 208.67.222.222 (şu an için youtube'ye erişim engeli kalktığı için DNS ayarına gerek yoktur,ama diğer extra movie bölümleri için mutlaka yapınız.)

Oscam aktif etmek için :
F1 + 345 Tuşlayınız.

Ecm Time Loglarını görmek için :
F1 + İnfo Tuşlayınız,aynı işlem tekrar yapılınca kapanır.​

İyi Seyirler...

sevgili ustam yeni versiyonu yukleyemiyorum 2.88 daha onceden yukleme yapiyordum simdi olmuyor acaba nedendir bir bilgi verirseniz cok sevinirim saygilar

uyducu2010

0
Üye
23 Eki 2011
2,577
4
38
şampiyon karbon ve tasarım ustalarımın dikkatine ustalar bana net cevap verin cihazım 19500 cıs hd cıhaza usb yi tak takma kumandanın usb tuşundan veya menü gereçler oynatıcı ve yönetici kısmından olsa tuşlara bastığım an cihaz kendini kilitliyor sonra kendi kendine veya arkadan aç kapa yaparak düzeliyor usb le softcam atamıyorum ne yapılması konusunda sizlerden cevap istiyorum acele cevap teşekkürler hepinize

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
şampiyon karbon ve tasarım ustalarımın dikkatine ustalar bana net cevap verin cihazım 19500 cıs hd cıhaza usb yi tak takma kumandanın usb tuşundan veya menü gereçler oynatıcı ve yönetici kısmından olsa tuşlara bastığım an cihaz kendini kilitliyor sonra kendi kendine veya arkadan aç kapa yaparak düzeliyor usb le softcam atamıyorum ne yapılması konusunda sizlerden cevap istiyorum acele cevap teşekkürler hepinize

Usb bellek içinde başka dosya olmasın,tekrar FAT32 olarak biçimlendirin ve öyle deneyin birde,yada başka bir usb bellek ile cihazın başka usb girişi bölümünden deneme yapmayı deneyin isterseniz,benim başıma böyle bir olay gelmedi hiç.

istvan

0
Üye
20 Kas 2012
5
0
1
Selam ustalar bu cihazda oscam emusu yokmu, kendimiz flaş belleklemi yükleyeceğiz, öyleyse oscam dosyası linki var mı?

Supneli

0
Üye
16 Ağu 2013
5
0
1
Bu cihazda internet üzerinden güncelleme , softcam , kanal liste vs yapılamıyormuydu ? Ben mi yanlış biliyorum epeydir kullanmamıştım işyerinde azerspace ve turksat kurunca bu cihazı devreye aldım yazılımı 2.91 ile usb üzerinden güncelledim ama internetten güncellemeyi bulamadım .

En azından net master in wifi si çalıştı şansıma bir de üstüne uyumlu wifi aramak zorunda kalmadım. ( Böyle dedik ya şimdi -çıkarsa eğer- bir sonraki yazılımda onu da çalışmaz hale getirirler.

Bu arada NEXT ten bu modelle ilgili destek bekleyenler gökten şey yağmasını beklesinler. İşlemci üreticisi firma bilmem kaç el değiştirmiş son sahibi de bir halt vermiyor next bize itelediği ile kaldı. Unutulur belki diye bekliyorlar. Faturalı alanlar varsa tüketici hakem heyetine gitsinler en basit gerekçeyi söyleyeyim " Türkçe dil desteği " yok. Filmlerle ilgili info ya bastığınızda Türkçe karakterler yerine abuk sabuk şeyler geliyor. Kanalla ilgili o dedi next , machina 3 d çözüyor , en iptidai sd next cihazları bile aynı kanalda aynı filmin infosunu Türkçe veriyor ama bu cihaz vermiyor nasıl kanalla ilgili dediğimde kem küm ediyorlar. Baktım olmuyor adımı soyadımı telefon numaramı verdim küfrettim , umarım savcılığa şikayet ederler de ben dava açmakla uğraşmam onlar uğraşsın .