Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 195000 Superıor Teknik Özellikleri

tekniker10

0
Özel Üye
21 Eki 2011
217
89
28
Bandırma
www.nextbandirma.net
NEXT YE-19500 SUPERIOR , NEXT standart kalite ve teknoloji kavramını birarada sunan çok özel bir Kombine UYDU ALICISIDIR..

19500 Uydu alıcınız linux altyapısını kullanmakla beraber Linux ortak bazlı uydu alıcılarından kullanım özellikleriyle tamamen farklıdır.. 19500 uydu alıcınız ,Kolay kullanmanızı sağlayacak standart uydu alıcısı tarzında özel bir arayüzle donatılmıştır bu sayede kurulumu,kullanımı,ayarlanması,yeni kanalların eklenmesi çok kolaydır..LCD/PLAZMA/LED/HD READY/FULL HD ve TÜPLÜ her tür televizyon ile uyumludur.HD/SD/MPEG4 -Uydu TV , Radyo yayınlarını , Medya Player özelliğiyle USB girişinden onlarca farklı formatta HD ve SD kaynağı(internetten indirilen ses Film , klip,dizi,müzik vb) kendi üzerinden çözümleyerek Mükemmel ses ve resim kalitesiyle dinletir,ve izlettirir..Ethernet girişi sayesinde İNTERNET ortamında paylaşıma katılır,gerek bilgisayarınız gerekse internet ortamındaki özel alanlara bağlanmanıza imkan sağlar,,İNTERNET RADYO,YOUTUBE, gibi alanlara erişiminizi , tv nizden izlemenizi ve dinlemenizi sağlar.USB girişine takılabilen standart HUB larla USB KLAVYE ve Mause takarak ve özel arayüzüyle bilgisayara gerek olmadan İnternet olan her yerde direk internette alan adı yazarak gezinebilir,TV ekranınızdan internetin keyfini çıkarabilirsiniz… …Uydu alıcınız aynı zamanda mükemmel bir PVR olup gerek usb bellek gerek usb HDD lere uydu yayınlarını kaydedebilir,ve oynatabilir.. Vb. onlarca benzersiz ÖZELLİK NEXT YE-19500 İLE SUNULMAKTADIR.Tamamı linux bazlı ve kullanımı çok zor olan profosyenel uydu alıcılarının sağladığı multimedya imkanları NEXT YE-19500 SUPERIOR ile uydu alıcısı tadında ve herkesin kolay kullanabileceği basitlikte sunuluyor..bu ürünü ÇALIŞIR VAZİYETTE EN YAKIN NEXT BAYİİNDE MUTLAKA İNCELEYİN….ŞAŞIRTAN ÖZELLİKLERİNE,SES VE RESİM KALİTESİNE ,BU KÜÇÜK UYDU ALICISININ KOCAMAN ÖZELLİKLERİNE HAYRAN KALACAKSINIZ..
.DONANIM
ANA İŞLEMCİ: NXP8735E (320 MHZ)/ Flash Hafızası: 128 MB DDR HAFIZASI 256 MB/ Conax CAS7.0 Gömülü 1 universal kart okuyucu/RJ 45 ETHERNET girişi/1 scart/1 HDMI çıkışı /RCA tip CVBS video ve stereo ses çıkışları/4 haneli ön kanal /Usb girişinden Wifi kablosuz internet bağlantısı imkanı (üreticinin desteklediği modeller)/2 Veya 4 Lü usb çoklayıcı HUB kullanımına uygundur bu sayede birçok farklı uygulamaya olanak sunar.(örn: Aynı anda klavye-mause ve kayıt için usb kullanabilirsiniz)
RESİM (VIDEO ÖZELLİKLERİ
MPEG1,MPEG-2 MP@ML,H.264, VC1, DV, DivX, and MPEG4 /HD-SD /Multi-media desteği (Playback TS, MKV, AVI, DivX, XviD, VOB, RMVB, RM.)
Linux OS işletim sistemi altyapılı özel yazılım (başka uydu alıcıları için yapılmış İMAGE kullanılamaz,Kaynak kullanıcıya açık değildir,Uydu alıcısı tüm özellikleri korunmuştur)
Next’in Standart yazılım geliştirme desteğiyle ileriye dönük birçok eklentiye ücretsiz sahip olma imkanı.
Harici kaynaklara kayıt yapar ve bu kaynaklardaki belgeleri oynatır / USB2.0 / HDD)
Time Shift özelliğiyle canlı yayını durdurur,kaldığınız yerden izletir(usb giriş harici bellek ile)
HDMI çıkışından SD yayınları n ve HD yayınların çözünürlüğünü Artırarak daha net izlettirir(upscale)
Resim çözünürlükleri: 480p&480i,576p & 576i, 720p&1080i 50Hz,720p&1080 i60Hz,1080P 30Hz
VC 1 - SD , HD , 720p and 1080i
Resim Formatı: PAL, NTSC,SECAM
1080 P kayıtları uydu alıcınız üzerinden izleyebilirsiniz.
Ethernet girişinden I & P frame desteği
SES ÖZELLİKLERİ
MPEG-1, MPEG-2, MPEG-2, MPEG-4, WMA encoded bit-streams/ MPEG-1 Layer I and II (MUSICAM) ISO 11172/ MPEG-1 Layer 3 (MP3) desteği/ Windows Media Audio v.9 and WMA Pro desteği/ sample rates : 11, 16, 22, 24, 32, 44.1, 48kHz/ Stereo 24-bit audio DAC for analog ses çıkışı/ bit-stream çıkışı için S/PDIF portu
UYDU ALICISI GENEL KULLANIM ÖZELLİKLERİ
10000 Kanal /100 uydu /4000 tp kapasiteli genişletilmiş hafıza
PIP 2 özelliğiyle SD yayınlarda aynı Tp Deki 2 kanalı canlı izleyebilir,tek komutla yer değiştirebilir,çerçeve alanının yer ve boyutunu seçebilirsiniz
DİSEQC 1.0/1.1/1.2 VE USUALS desteğiyle tek veya çoklu ferdi ,motorlu ve ortak anten sistemleriyle
kullanıma uygundur,heryerde sorunsuz ve net çözümler sunar.
Hassas tuneriyle tüm uydularda mükemmel alış imkanı sunar,Kör tarama özelliğiyle FEED avcıları için uygundur
Ekranın istediğiniz bölümünü seçerek nokta ZOOM özelliği(hd ve sd kanallarda)
Ekranı çerçevelere bölme özelliği içerir ( multı PIP ) aynı ekranda hd ve sd kanallar kısa süre görüntülenir
(Sadece bir tanesi canlı izlenir.)Çerçeve sayısı kullanıcı tarafından seçilebilir.
Son izlenen kanallara toplu dönüş(recall) özelliği,Her kanal için ayrı ses hafızalama imkanı
4 farklı zamanlayıcı desteğiyle kayıt vb için ideal.
USB belleğe cihazda kayıtlı kanal ve ayar bilgilerini cihazdan aktarma ve yedekleme,geri alma imkanı
Cihaz hafızasında ayarlı kanal ve sistem bilgilerini usb olmadan cihaza kaydetme ve geri alma özelliği
5 farklı bölüme kilit koyarak cihaz ayarlarının güvenliğini sağlama imkanı
Kanal listesinde FTA/ŞİFRELİ/UYDU/TP/ALFABETİK/HD sıralayarak kolay seçme imkanı
Uydu listeleme Özel uyduları toplu kilitleme özelliği,
Kanal listesi dışında uydu kanal listesindede toplu silme ve yer taşıma yapabilirsiniz
8 favori kanal listesi oluşturma ,Dizme kilitleme ve düzenleme imkanı
3 farklı bölümde ayrı ayrı fabrika ayarlarına dönüş imkanı
Full fonksiyon haftalık ve günlük EPG,TÜRKÇE TELETEXT ve altyazı desteği
Kanal listesinde kanal taşıma, silme,isim verme özelliği(toplu silme ve kanal taşıma yapılabilir)
Uydu tarama menüsünde aynı uyduyu taratmadan tek komutla önce eskileri silme imkanı
Türkçe ve onlarca Farklı dilde OSD menüler ve TELETEXT ( VBI and OSD).
Teletext için farklı saydamlık seçimi imkanı
USB,RS PORT,ETHERNET üzerinden yazılım güncellemesi,softcam,kanal datası vb güncelleme&yedekleme imkanı

Son düzenleme:

hayaliisim

0
Üye
4 Kas 2011
5
0
1
Yukardaki özellikleri okuyunca insan imreniyor.Ama uydu alıcısındaki donmalar dahi halledilmiş değil.Bunlar yazılımla düzeltilir deniyor ama yeni yazılım yok çare yok. Bekliyoruz.

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Gerçekten özellikleri görünce bende geçen yıl hemen 2 tane aldım. arkamdan bütün aile ve yeğenler , arkadaşlar aldı. toplasak 15 adedi buldu...ama bir türlü yazılımlar oturmadı ben çıkan beta yazılım sayısını hatırlamıyorum... NEXT geçmişinde 2000 serisi vardı, gerçekten o zaman iyi cihazdı...Ben bunu kazandıklarını hazır yemeye benzetiyorum.Hayat bana hazıra dağların bile olsa dayanmadığını çok iyi gösterdi...bir an önce 19500 serisine ya yeniden bir yazılım yada bir çözüm bulunması gerekiyor.yoksa bütün forumlar ve kullananlar bu cihazı yerden yere vuruyor ;üzülüyorum. ben problem dinlemekten yazmaktan yoruldum, bundan sonra iyi bir yazılım çıkmadan yazmayacağım next e başarılar dilerim.