Neler yeni

Next 2000 fta 8 li diseqc problemi

huliki

New member
Üye
Next 2000 hd fta 8 li diseqc problemi

Arkadaşlar cihazı yeni aldım Atlanta 8 li disegc var uydu arası geçişlerde sinyal yok problemi var. Varmıdır çözümü yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

admo

Member
Üye
Problemin nerede olduğunu analaman lazım.
Önce çanaktan gelen kabloyu cihaza direk bağla. Disegc'i pas geç. Sorun aynı şekildemi devam ediyor. Eğer aynıysa problem cihazdada olabilir.
Anlıycağın herşeyi ayrı kontrol et. Problemin nereden olduğunu anla.

huliki

New member
Üye
Cihazı bağladığım aynı yerde wetek e2 cihaz bağlıydı onda rastlamadım bu duruma bu cihazı bağlayınca yaşadım bu problemi aslında çalışıyor ama bazen takılınca belli bir sure o uyduda sinya yok diyor farklı uydularda dolaşınca sinyal olmayan uyduya geçince geliyor. Nasıl diyeyim fasılalı çalışıyor.

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Arkadaşlar cihazı yeni aldım Atlanta 8 li disegc var uydu arası geçişlerde sinyal yok problemi var. Varmıdır çözümü yardımlarınızı bekliyorum.
Sevgili kardeşim bendede İNPAX marka 8 li dayzek var herhangi bir sorun gözükmüyor,acaba dayzek swiç ayarlarınızı doğru olarak yapılandırdığınızdan eminmisiniz.? Mümkünse bu konuda bir kaç foto koyarsanız bir değerlendirme yapmaya çalışırız...

yesil1

Member
Üye
Bende 2 adet 4 lü dayzeği birbirine bağladim.7 uydu izliyorum.uydu geçişlerinde önce sinyal yok yazıyor ama bi kaç saniye de yayın açılıyor.

huliki

New member
Üye
Sevgili kardeşim bendede İNPAX marka 8 li dayzek var herhangi bir sorun gözükmüyor,acaba dayzek swiç ayarlarınızı doğru olarak yapılandırdığınızdan eminmisiniz.? Mümkünse bu konuda bir kaç foto koyarsanız bir değerlendirme yapmaya çalışırız...
usta resim koyamadım kusura bakmayın. akşam biraz daha kurcaladım. swich ayarı disech 1,1 olarak ayarlıyorum. 6 uydu var şöyle enteresan bir detay yakaladım eutelsat 16, astra 19 ve azersat uydu geçişlerinde sinyal yok uyarısında bu uyduların hd frekanslarına geçişlerde sinyal yoka düşüyor ama bu uyduların sd frekansından yayın açınca sinyal hemen geliyor.

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
usta resim koyamadım kusura bakmayın. akşam biraz daha kurcaladım. swich ayarı disech 1,1 olarak ayarlıyorum. 6 uydu var şöyle enteresan bir detay yakaladım eutelsat 16, astra 19 ve azersat uydu geçişlerinde sinyal yok uyarısında bu uyduların hd frekanslarına geçişlerde sinyal yoka düşüyor ama bu uyduların sd frekansından yayın açınca sinyal hemen geliyor.
Dediğim gibi kardeşim bende 8 uydu 0 sorunsuz yayınları izliyorum.