Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Çıkış Sorusu

no_body

New member
Üye
22 Şub 2024
7
0
1
Arkadaşlar merhaba;

Evde uzun süredir rca ve scart çıkışı ile tüplü tv' de kullandığımız mavi Next 2000 HD Wifi cihazımızı dün bir deneme için büyük televizyonumuza hdmi ile bağlamak istedim ancak görüntü alamadım.

Bu çıkış değişikliği için cihazın menüsünde bir değişiklik mi yapmalıydım? Bugün cihazı tüplü tvye geri scart ile bağlayarak görüntü alınca menülerini kurcamaladım ama bir ayar da bulamadım.

Hatam nerede olabilir?

Yanıt için şimdiden teşekkür ederim.

no_body

New member
Üye
22 Şub 2024
7
0
1
@Sevimli22 HDMİ kabloda sıkıntı yok hocam... Aynı kabloyu next cihazdan çıkarıp laptopa ve kablotv kutusuna taktığımda hemen görüntü alabiliyorum...

Son düzenleme:

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
398
691
93
tv nin kumandasından hdm kablosunu hangisine taktıkysanız onu seçin tv nin markası ne tv nin kumandasın da source varsa tv nin kumandasından ona basın..

Metinolmetin

0
Üye
24 Eyl 2013
30
19
8
LCD TV kumandasından kaynak seçmeye yarayan tuşla, HDMI portuna taktığınız bağlantıyı seçmenize rağmen görüntü gelmiyorsa, uydu cihazına ait uzaktan kumandanızdan ya da menüden TV uyum ayarlarında bu ayarın var sayılan değeri 1080i olarak ayarlıdır.
Kontrol ediniz. uydu uzaktan kumandasında bulunan 576-1080 tuşuna her bastığınızda çözünürlük ayarı değişecektir. Görüntü gelmeye başlayınca, çözünürlük ayarını 1080i olarak bırakıp, kaydediniz. Ya da en garantisi tüplü TV'de SCART bağlı iken bu ayarı 1080i değerine getirmek olacaktır.
kIGVy3s.jpg

2UG97X9.jpg

no_body

New member
Üye
22 Şub 2024
7
0
1
LCD TV kumandasından kaynak seçmeye yarayan tuşla, HDMI portuna taktığınız bağlantıyı seçmenize rağmen görüntü gelmiyorsa, uydu cihazına ait uzaktan kumandanızdan ya da menüden TV uyum ayarlarında bu ayarın var sayılan değeri 1080i olarak ayarlıdır.
Kontrol ediniz. uydu uzaktan kumandasında bulunan 576-1080 tuşuna her bastığınızda çözünürlük ayarı değişecektir. Görüntü gelmeye başlayınca, çözünürlük ayarını 1080i olarak bırakıp, kaydediniz. Ya da en garantisi tüplü TV'de SCART bağlı iken bu ayarı 1080i değerine getirmek olacaktır.
kIGVy3s.jpg

2UG97X9.jpg
Çok teşekkür ederim hepinize ustalar... Ne yaptım ne ettimse olmadı, ben de hdmi dan bağlayıp bıraktım... :)

Bir ara Next' i toptan fabrika ayarlarına döndürmek aklma geldi ama içindeki ilk 1 yıllık bedava iptv ayarları falan gider diye cesaret edemedim... :)