Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina 14.02.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
382
72
28
Yok hayır ya izlediğim kanalı silermiyim silme işini toplu halde yap veya iki kanal üstü nooc yazıyor tek kanal sil bunu hiç yapmıyor tşk

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Yok hayır ya izlediğim kanalı silermiyim silme işini toplu halde yap veya iki kanal üstü nooc yazıyor tek kanal sil bunu hiç yapmıyor tşk

şimdi deneme yaptım türksatı komple seçtim uydu silden izlediğim kanaldayken mavi tuşla sildim sıkıntı olmadı ondan öncede 10 tane kanal seçip sildim gene durum aynı sıkıntı yoktu cihazdan cihaza değişiyormu bu durum anlamadım

gene 30 kanal seçtim izlediğim serverdeki kanalıda seçtim üstündeyken toplu olarak sildim durum gene aynı herhangi bir sıkıntı olmadı kasma falan donma gibi stabil bende

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Kadir konu doktora iletildi cihaz ara ara yapıyor dogru seyrettiğin kanalı silmez isen sorun yok fakat tüm uydularda arama yapıp kanal düzenlemesi yapıp anlık infoya basmadan bir sonraki kanala geçmeden maviye basarsan işlem tamamlanıyor NOCHNL ibaresi ve kanal listesi ekranda gri halde kalıyor bu durum için Video bekliyor Doktor üstad korelilere izletmek için.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Kadir konu doktora iletildi cihaz ara ara yapıyor dogru seyrettiğin kanalı silmez isen sorun yok fakat tüm uydularda arama yapıp kanal düzenlemesi yapıp anlık infoya basmadan bir sonraki kanala geçmeden maviye basarsan işlem tamamlanıyor NOCHNL ibaresi ve kanal listesi ekranda gri halde kalıyor bu durum için Video bekliyor Doktor üstad korelilere izletmek için.

tam anlamadım anlık infoya basmadan...
kanal taraması yapıyoruz zaten kendi tarattığım sıraladığım türksat ve hotbirti dün güncelledim yeni resetten sonra yedek aldım şimdiye kadar 13 yedeğim var her seferinde yaparım bunu haydar ustamın tavsiyesi

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim Tüm kanallarda gereksiz gördüklerini sildin sildin infoya bastın kanal seyrederken Maviye bastın.(bizim hatamız yüzünden ) Yani bilgisayarda kararsız kalma dosya açık uyarısı verir ya aynı kullanımdaki kanalı sil dediğinde kararsız kalıyor.

[video=dailymotion;x5c1rov]http://www.dailymotion.com/video/x5c1rov[/video]

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Abim Tüm kanallarda gereksiz gördüklerini sildin sildin infoya bastın kanal seyrederken Maviye bastın.(bizim hatamız yüzünden ) Yani bilgisayarda kararsız kalma dosya açık uyarısı verir ya aynı kullanımdaki kanalı sil dediğinde kararsız kalıyor.

sildin sildin seçmeden infoya basıp kanalı izlerken (seçimsiz) mavi sil tuşuna bastık öylemi öyleyse bu durum başka yerlerdede var geri tuşu olayı örnek menü+şifreli yayın ayarlarına girdin orada geri tuşuna bastın olduya kırmızıya basayım derken üstündeki geri tuşuna bastın ne oluyor kanal ileri geri gidiyor bar çıkıyor exıtla çıkamıyorsun menü tuşuyla çıkıyorsun ama ekran kapkara görüntü yok tekrar aynı yere girince bu sefer mavi ekran bomboş ve donuyor mümkünü yok çıkamıyorsun anca fişi çekmen lazım
bu durum diğer menülerdede var tek fark menü tuşuna basınca normale dönüyor sıkıntı çıkarmıyor
bu neden oluyor kısayol tuşları haricindeki tuşlar her durumda açık işlev yapıyor kapatmamışlar ilgili tuşların haricindeki tuşlar çalışmaması lazım mesela dediğin yerde seçim yapmadan mavi tuşa basınca silmek istiyor ama işaretli kanal yok o yüzden bocalıyor
ben bu geri tuşunu doktor ustada yazdım biraz azar işittim ama tekrar yazdım baktırıcam dedi umarım düzelir

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
şimdi deneme yaptım türksatı komple seçtim uydu silden izlediğim kanaldayken mavi tuşla sildim sıkıntı olmadı ondan öncede 10 tane kanal seçip sildim gene durum aynı sıkıntı yoktu cihazdan cihaza değişiyormu bu durum anlamadım

gene 30 kanal seçtim izlediğim serverdeki kanalıda seçtim üstündeyken toplu olarak sildim durum gene aynı herhangi bir sıkıntı olmadı kasma falan donma gibi stabil bende

video çektim birazdan eklerim

Kadir'im bu durum maalesef çoktan beridir mevcut bende bu durumu anlatmak için video çektim.! Her şey alenen görünüyor ayrıca DOKTOR üstada SKYPE üzerinden yolladım...

Sevgili DOST olay aynen tamam kayıt altına alındı DOKTOR üstada gönderim yapıldı...

AÇIKLAMA.Diyelim cihaza yeniden tarama yaptırıldı ve eklenen kanallar sona geliyor.Ve biz o kanal yada kanalların birinin üzerindeyiz,benim çektiğim videoda olay ise son eklenen kanal üzerinde iken oluyor.Ben o kanal üzerinde iken silme işini yapıyorum.

9 cu saniyeye DİKKAT.!!!

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Kadir'im bu durum maalesef çoktan beridir mevcut bende bu durumu anlatmak için video çektim.! Her şey alenen görünüyor ayrıca DOKTOR üstada SKYPE üzerinden yolladım...

Sevgili DOST olay aynen tamam kayıt altına alındı DOKTOR üstada gönderim yapıldı...

sagol ustam

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Haydar ustam dediğini denedim taramadan sonra gelen son kanal izlerken o kanalı silme işlemi yaptım tek kanal cihaz kilitlendi fişi çektim açılınca tüm liste gitti :D

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar ustam dediğini denedim taramadan sonra gelen son kanal izlerken o kanalı silme işlemi yaptım tek kanal cihaz kilitlendi fişi çektim açılınca tüm liste gitti :D

O zaman demekki sıkıntı gerçektende var en azından şimdi sende tanık oldun,neyse DOKTOR üstad videodan sonra zaten durumu görür gerekeni yapar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...