Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Ben 5E uydusu kullanıyorum FreeShare bende sorunsuz 12130 V 27500 frekansında Viaccess ve Conax şifreli Football 1 ve Football 2 kanalları sorunsuz izliyorum. 12608 H 27500 Frekansındaki NDS şifreli TV1000 East FSS kanalı da sorunsuz çalışıyor. Hatta FreeServer ile çalıştığı belli ettiği için sarı renkli şekilde kanalın ismi.

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Tamam arkadaslar sorunu cozdum.Komple formatladim baska bir sey yapmadan turksatdaki hizli kanal listesini indirdim ve hotbird deki sifreliler acildi.Kanallari siraladim ve yazilim yukleme kismindan soft key ve diger key i indirdim ve hotbirddeki sifreliler uctu.Onun yaptigini tahmin ettigimden oncesinde yedek almistim.Yedegi geri dondum kanallar yine acildi.Ordaki key dosyalari emu larmi acaba.Emu ile hangi kanallari aciyor

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Sorun yok demenize sevindim iyi seyirler.Sorununuz çözülmüştü zaten efendim siz farklı görüyordunuz.

Hocam bakın sadece tecrübelerimi size arkadaşlara iletiyorum.Ne kadar bilirsek o kadar hata şansımız ufacık bi teferruatı atlamamız bizleri farklı sonuca getirir.
Emu farklıdır Fs farklıdır.
Cihaz serverını seyretmek için en basit yapacağınız internet bağlantınız var atıyorum polsat Ng kanalı açık interneti kapaltın yayın şifreli diyor ise FS yani cihaz serveri dır.(ki cccam girsenizde internet yoksa şifreli der)

Emu ise örnek Turksat Fox grubu Ng interneti kapatsanızda çalışır. (serverda yoktur)

Son düzenleme:

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Sayin dost sunu belirtmek istiyorum ki yazilim guncelleme kismindaki key ve softcam freeshare kanallarinin acilmamasini sagliyor bende

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sayin dost sunu belirtmek istiyorum ki yazilim guncelleme kismindaki key ve softcam freeshare kanallarinin acilmamasini sagliyor bende

Sevgili @social böyle bir şey söz konusu bile olamaz KEY ve SOFTCAM yüklemeleri cihazda EMU özelliğinin çalışmasına yarar.( Bakınız 12460 frekansındaki TANDBERGLER + BİSS şifreli kanallar + SRG-SWİSS platformu.Vs.) Free-share ise EMU nun açamadığı şifreli kanalları açmaya yarayan bir sistemdir. İkisi farklı farklı şeylerdir ayrıca belirtmek isterimki sizin cihazınız farklımıki bu sonuca vardınız.?

social

0
Üye
16 May 2012
52
1
8
Haydar bey cihazim farkli degil ama bir cakisma olduguna kanaat getirdim.Emu dosyalarini indirmedigim zaman freshare ile kanallar aciliyor.Ne zaman emu dosyalarini indirirsem o zaman freshare kanallari kapaniyor,biliyorsunuz bir kac mesajdir freeshare kanallarinin acilmadigindan bahsediyordum.Komple format attim ve turksatdaki hizli kanal listesini cekince freeshare acildi.Pesinden yazilim.guncellemeden key kisimlarini indirince freehare kanallari acilmamaya basladi.Emu oncesi yedek almistim yedegi donunce yine acildi.Alakasi olmayabilir ama sanki cihazin icinde bir cakismaya neden oluyor gibi.

ünalertürk

0
Üye
6 Kas 2016
101
29
28
kayıt sorunu bu yazılımdada giderilmedi kayıttan sonra cihaz kapanmıyor.yeni gelecek olan yazılımda bununla ilgili arkadaşımız doktor bunu gözönünde bulundurursa memnun oluruz selamlar saygılar..

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Merhaba,
YouTube den video açmaya çalıştığımda görüntüdeki hatayı alıyorum. Son zamanlarda sık sık olmaya başladı. An intibarı ile hız testi yaptığımda 11 mbps hız testi sonucu veriyor.
Kolay gelsin...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba,
YouTube den video açmaya çalıştığımda görüntüdeki hatayı alıyorum. Son zamanlarda sık sık olmaya başladı. An intibarı ile hız testi yaptığımda 11 mbps hız testi sonucu veriyor.
Kolay gelsin...

Bu durum SUNUCU kaynaklı olamazmı acaba.?

--------------------

Merhaba,
Kolay gelsin...

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Ustam mesajı yazdıktan sonra bir ihtimali değerlendirdim. Elektriklerin düşük olmasından dolayı WiFi sinyal gücünün de düşmesi olabilir diye düşünüyorum. İnternet bağlantı ayarlarında WiFi adının sağında sinyal gücü yüzdelik olarak gösteriyor ya; %37 gösteriyorken evdeki çalışan tüm cihazları kapatıp kontrol ettiğimde %57 yükseldi. Bu durum da elektriğin düşük olma ihtimalini güçlendirdi bence.
Ups (güç kaynağı) veya regülatör ile yarın teste devam edip kesin sonuca varmaya çalışacağım.
Not: elektrik düşüklüğü modemi mi yoksa cihazımı olumsuz etkiliyor, bu da ortaya çıkacaktır.

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Ustam mesajı yazdıktan sonra bir ihtimali değerlendirdim. Elektriklerin düşük olmasından dolayı WiFi sinyal gücünün de düşmesi olabilir diye düşünüyorum. İnternet bağlantı ayarlarında WiFi adının sağında sinyal gücü yüzdelik olarak gösteriyor ya; %37 gösteriyorken evdeki çalışan tüm cihazları kapatıp kontrol ettiğimde %57 yükseldi. Bu durum da elektriğin düşük olma ihtimalini güçlendirdi bence.
Ups (güç kaynağı) veya regülatör ile yarın teste devam edip kesin sonuca varmaya çalışacağım.
Not: elektrik düşüklüğü modemi mi yoksa cihazımı olumsuz etkiliyor, bu da ortaya çıkacaktır.

Böyle bir şey olmaz. Diyelim ki oldu wifi'den önce uydu alıcısının bozulması lazım.

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Böyle bir şey olmaz. Diyelim ki oldu wifi'den önce uydu alıcısının bozulması lazım.
Böyle birşey olmaz derken biraz daha detay versen?
Ben teknik olarak bilgi vermem gerekirse; cihazın giriş voltajı Ac 220V çıkış voltajı Dc 12V, usb girişi ise WiFi aparatını 5V ile besler. Tabi bu noktada tek şart giriş voltajının Ac 220V +/- %20 olması. Buda en az 185 volt demektir. USB den güç tüketimi yoksa tahmini 160 volt'a kadar da çalışabilir ancak WiFi aparatı, usb bellek veya taşınabilir hdd takıldığında voltaj eksikliğinden dolayı sorun yaşanabilir.
Bu sorunun önüne ise şöyle geçilebilir; Dc 12V olan gerilimin mevcut 1,5A den daha yüksek amper vermesi gerekiyor ki cihazın da buna uygun olması gerekecektir.
Mevcut Dc adaptörü yerine daha yüksek amper'e sahip Dc adaptör kullanılabilir mi, yarın merkez teknik servis ile görüşüp bilgi paylaşacağım.
İyi geceler...

TASKALP47

0
Üye
17 Şub 2013
180
4
18
48
Mardin
Ses kısma tuşu mute basılınca ses kısılıyor ama ama muteye basıldığına dair bir işaret yok hoparlör üstüne x koyma amblemi neden yok

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Belki cok onemli degil ama,pause tusu ile normal yayini durdurma ve zoom yapma ozelligide gorunmuyor. Nextin daha onceki modellerinde bu ozellik vardi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...