Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix İnternet Machina IPTV İçin X Panel (xtream) Hesabı Girmek

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Aslında silinseydi iyiydi. Tabi değerlere 0 girmek de bir çözüm neticede... :)

Şimdi sizinde bu konuda elbette bir fikriniz vardır yani kendi şahsım adına bencede 4 nolu seçenek ile silinse iyi olurdu. Ama birde bu olayın yazmış olduğum gibi diğer kısmınıda düşünmek lazım nice arkadaşlarımız var cihazı yeni yeni kullanmaya başlayan.Neyin ne olduğunu bilmeyen mazaallah yanlışlık yapsa bilgileri silse ve siz o cihazı satmış olsanız ne kadar sıkıntıya gireceğinizi bir düşünün işte o zaman ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız...

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
yani yeni cihaz alanlara 6 aylık yada 1 yıllık x panel şifresi verilir ve bazı kanallar bu süre zarfında hediye olarak sunulur.bu durumdan bahsetmiştim.spor meraklısıyım.nasıl izleyebilirim?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
yani yeni cihaz alanlara 6 aylık yada 1 yıllık x panel şifresi verilir ve bazı kanallar bu süre zarfında hediye olarak sunulur.bu durumdan bahsetmiştim.spor meraklısıyım.nasıl izleyebilirim?

Ben orasını bilemem o firmanın bileceği bir iştir yalnız zaten hiç kimseye bu konuda herhangi bir söz verilmedi.! Özellikle Spor yayınları için size diyebileceğim ÜCRETLİ bir servere üye olmanızdır...

centaur3535

0
Üye
6 Eyl 2013
23
0
1
12.01.2017 tarihli test yazılımını yayın donmalarını engeller düşüncesi ile dün akşam yükledim ve yüklemeden sonra Haydar Bey'in dediği tavsiye ile 1 ile de cihaza reset attım. Sorunum şu ki cihazım da iptv vardı ve kullanıyordum resetlemeden sonra iptv im açılmamaya başladı. xpanele giriyorum eski açan kullandığım bilgilerim kayıtlı duruyor ama xpanel hatası alıyorum. bilgileri 2 kanala da işledim yine sonuç değişmedi. 1 kanaldaki bilgileri sıfır yazıp kaydettim sonra tekrar girdim sonuç yine aynı. panel bağlantısının başına http falanda yazmıyorum zaten kayıtlıydı daha önce izliyordum. Cihazın internet bağlantısı var next bize sunduğu serverdan yayın izliyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
12.01.2017 tarihli test yazılımını yayın donmalarını engeller düşüncesi ile dün akşam yükledim ve yüklemeden sonra Haydar Bey'in dediği tavsiye ile 1 ile de cihaza reset attım. Sorunum şu ki cihazım da iptv vardı ve kullanıyordum resetlemeden sonra iptv im açılmamaya başladı. xpanele giriyorum eski açan kullandığım bilgilerim kayıtlı duruyor ama xpanel hatası alıyorum. bilgileri 2 kanala da işledim yine sonuç değişmedi. 1 kanaldaki bilgileri sıfır yazıp kaydettim sonra tekrar girdim sonuç yine aynı. panel bağlantısının başına http falanda yazmıyorum zaten kayıtlıydı daha önce izliyordum. Cihazın internet bağlantısı var next bize sunduğu serverdan yayın izliyorum.

Sevgili kardeşim ben her canım sıkıldığında test etmek amacı ile sık sık 1 nolu seçenek ile cihazıma reset atarım.Bunun sonucunda X-PANEL de şimdiye kadar sunucuda yayın olmaması durumu dışında kesinlikle hiç bir sıkıntı yaşamadım.! Şimdi anladığım kadarı ile sizde X-PANEL kanallar geliyor ama açılmıyor eğer öyle ise servis sağlayıcınızla irtibat kurup durumu anlatacaksınız.Zaten eğer sorun genel olsa idi diğer ıp-tv leride izleyemezdiniz yani olay sizin SUNUCU kaynaklı görünüyor...

centaur3535

0
Üye
6 Eyl 2013
23
0
1
Sevgili kardeşim ben her canım sıkıldığında test etmek amacı ile sık sık 1 nolu seçenek ile cihazıma reset atarım.Bunun sonucunda X-PANEL de şimdiye kadar sunucuda yayın olmaması durumu dışında kesinlikle hiç bir sıkıntı yaşamadım.! Şimdi anladığım kadarı ile sizde X-PANEL kanallar geliyor ama açılmıyor eğer öyle ise servis sağlayıcınızla irtibat kurup durumu anlatacaksınız.Zaten eğer sorun genel olsa idi diğer ıp-tv leride izleyemezdiniz yani olay sizin SUNUCU kaynaklı görünüyor...

Hayır orayı eksik yazmışım kanal listesi çıkmıyor. aynı bilgilerle sunucu, telefonum ve bilgisayarım üzerinden denedim açılıyor.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
xpanel hatası almak girmiş olduğunuz panel çökmüş demektir bu durumda liste gelmez yada satın almışsanız servis sağlayıcınızdan kaynaklı sorun var demektir bu durumda sağlayıcınızla bağlantı kurup hatanın giderilmesini isteyin

centaur3535

0
Üye
6 Eyl 2013
23
0
1
xpanel hatası almak girmiş olduğunuz panel çökmüş demektir bu durumda liste gelmez yada satın almışsanız servis sağlayıcınızdan kaynaklı sorun var demektir bu durumda sağlayıcınızla bağlantı kurup hatanın giderilmesini isteyin

Dediğinizi anlıyorum fakat bilgisayar ve telefonda sunucu çalışıyor. 10 daha zamanı var bitmesine ve minix 2000hd dede fabrika ayarlarına dönmeden önce kullanıyordum.

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Dediğinizi anlıyorum fakat bilgisayar ve telefonda sunucu çalışıyor. 10 daha zamanı var bitmesine ve minix 2000hd dede fabrika ayarlarına dönmeden önce kullanıyordum.

internet bağlantısını yeniden yapılandır bir daha dene bazen bu durum olabiliyor çok sık olmasada eğer wifi ile kullanıyorsan

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hayır orayı eksik yazmışım kanal listesi çıkmıyor. aynı bilgilerle sunucu, telefonum ve bilgisayarım üzerinden denedim açılıyor.

Bakınız yazdıklarınıza istinaden yazıyorum eğer o bölümlere bir müdahalede bulunmadı iseniz,kumandanın IP-TV tuşuna basar basmaz X-PANEL de kanalların dökülmesi lazım.! Madem cep telefonumda ve pc de çıkıyor diyorsunuz o halde yapmanız gereken kısaca şunlardır.
1.Kumandanın IP tv tuşuna basın.
2.Kumandanın üzerindeki SAT tuşuna basın.
3.Karşımıza gelen seçeneklerden X-Paneli seçin.
4.Eğer bu seçimde yine kanallar gelmiyor ise o takdirde kumandanın üzerindeki MAVİ tuşa basıp (SERVERDEN LİSTE YÜKLE) kanalların gelip gelmediğne bakın.
5.Tüm bunları yapıp hala hala kanallar yoksa cihazın adaptör fişini çekip yeniden takın duruma bakın...

centaur3535

0
Üye
6 Eyl 2013
23
0
1
Bakınız yazdıklarınıza istinaden yazıyorum eğer o bölümlere bir müdahalede bulunmadı iseniz,kumandanın IP-TV tuşuna basar basmaz X-PANEL de kanalların dökülmesi lazım.! Madem cep telefonumda ve pc de çıkıyor diyorsunuz o halde yapmanız gereken kısaca şunlardır.
1.Kumandanın IP tv tuşuna basın.
2.Kumandanın üzerindeki SAT tuşuna basın.
3.Karşımıza gelen seçeneklerden X-Paneli seçin.
4.Eğer bu seçimde yine kanallar gelmiyor ise o takdirde kumandanın üzerindeki MAVİ tuşa basıp (SERVERDEN LİSTE YÜKLE) kanalların gelip gelmediğne bakın.
5.Tüm bunları yapıp hala hala kanallar yoksa cihazın adaptör fişini çekip yeniden takın duruma bakın...

Sorun çözüldü.Teşekkürler.
Panel bilgilerini hiç değiştirmedim. Cihaza tekrar 1 ile resetleme yaptım, enerjiyi kesip tekrar taktım ve internet bağlantısını yeniden yapınca açıldı.
Demekki sunucu kaynaklı değilmiş zaten başka cihazda ve yazılım yükleme öncesi bu bu cihazda çalışıyordu olma ihtimali yoktu.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sorun çözüldü.Teşekkürler.
Panel bilgilerini hiç değiştirmedim. Cihaza tekrar 1 ile resetleme yaptım, enerjiyi kesip tekrar taktım ve internet bağlantısını yeniden yapınca açıldı.
Demekki sunucu kaynaklı değilmiş zaten başka cihazda ve yazılım yükleme öncesi bu bu cihazda çalışıyordu olma ihtimali yoktu.

Neyse size geçmiş olsun iyi seyirler diliyorum...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
---><[email protected]>
Degerli Hocam size ve ekibinize çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.
Machina3d yazılımlarındaki çalışmalarınızda ;
-xtream panel sayısı artırılabilirmi,
-uydu ekleme hafızası yükseltilebilirmi (kanal arattırma yapıldıgında yenileri geldiğinde eskileri duruyor tümünü sil demek zorunda kalıyoruz)
--------------------------------------
internet machina2000
-yeni yazılım veya herhangi bir sıkıntıdan dolayı 1-2-3-4 seçenekle reset attık YENİ kanallar arattırdık liste düzenledik istenmeyen kanalları mavi tuşla SİL DEDİK cihaz ya kilitleniyor yada NOCHNL ibaresi veriyor. Okey tuşuna bastıgımızda kanal listesi GRİ tonda aktif olmuyor.Kapaltıp fişi çekerek açtıgımızda bazen geliyor yedegimize dönüyoruz.
-vod böümüne url girişi eklenebilirmi (gizli bölümünde olan uygulamalarda vk sitesine gittiğimiz gibi )

Sevgi Saygılarımla

<----
"doktor next" <[email protected]>
-Vod bolumune url eklenemez eklrnirse kanal kapasitesi azaliyor usb ye dosya atip guncelemek varken tek tek url yazmak amatorlere bile zor hafizalanamaz bu sakincali ve gereksiz.

-2000 de panel ekleme degisiyor ayni degisiklikmachinalara uyarlanacak

diger sorunu anlamadim resim yada video yazilimcilarin gormesi icin gerekli saygilar

Çalışmaları için DOKTOR Hocamıza ve çalışma grubuna teşekkürler.

coolman33

0
Üye
6 Şub 2012
26
1
3
arkadaşlar selam bu xpanel server'ı nereden temin edebiliriz?Next 2000 hd makinayı yeni aldım.IP kanallar çalışıyor ama xpanel hata veriyor.(Doğal olarak abonelik yok bende)

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
arkadaşlar selam bu xpanel server'ı nereden temin edebiliriz?Next 2000 hd makinayı yeni aldım.IP kanallar çalışıyor ama xpanel hata veriyor.(Doğal olarak abonelik yok bende)

arkadaşım istersen alttaki linkde günlük verilen panelleri uygun şekilde yaz istersen linkleri internetden araştır ve yaz.
http://www.next.web.tr/showthread.php/11672-amp-G%DCNL%DCK-IPTV-Linkleri-amp.html?p=93966#post93966
örnek verilen<http://185.2.83.24:8000/get.php?username=angelina&password=angelina&type=m3u> gibi bir linki http olmadan
185.2.83.24 (Kaydet)
port:8000 (Kaydet)
username=angelina (Kaydet)
password=angelina (Kaydet)

gibi yazıp seyredebilirsin.

bigex11

0
Üye
19 Ocak 2016
132
0
16
ustam saol ip tv linkini attım arkadaşlar başına http:// koymayınız ondan sonrasını yazınız ben açtım süper saolun varolun

Oguzhan11

0
Üye
20 Kas 2016
37
0
6
x panel de severda aldığımız iptv serverda film oynatırken filmi nasıl duruduryoruz lavobaya mutfağa gitsek film durmuyor bunların tuşları varmı yokmu