Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya 2

buraksenbas

0
Üye
25 Nis 2018
26
1
3
herkese selamlar bende yaklaşık 10 aydır bu cihazı kullanıyorum ve açıkçası oldukça memnunum iptv özellikle çok başarılı kanal geçişi yükleme hızı filan bazen uydudan izliyorum sanıyorum.

yalnız tek sorunum kumandanın sağlıklı çalışmaması kutudan çıkan kumanda belki sorunludur dedim yenisini aldım oda aynı şekilde çalışıyor. Sorunsa şu şekilde belli açılardan kumanda sinyalini algılamıyor, göz tv nin önünde takılı olmasına ragmen cephesinden biraz kenarda kaldıysam kumanda görmüyor. Bazen cephede bile olsa açma kapama yaparken tutukluk yapıyor. Bu sorunu yaşayan var mıdır? genel bir sorun mudur? yeni bir göz almayıda düşünüyorum çözüm olur mu acaba.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
herkese selamlar bende yaklaşık 10 aydır bu cihazı kullanıyorum ve açıkçası oldukça memnunum iptv özellikle çok başarılı kanal geçişi yükleme hızı filan bazen uydudan izliyorum sanıyorum.

yalnız tek sorunum kumandanın sağlıklı çalışmaması kutudan çıkan kumanda belki sorunludur dedim yenisini aldım oda aynı şekilde çalışıyor. Sorunsa şu şekilde belli açılardan kumanda sinyalini algılamıyor, göz tv nin önünde takılı olmasına ragmen cephesinden biraz kenarda kaldıysam kumanda görmüyor. Bazen cephede bile olsa açma kapama yaparken tutukluk yapıyor. Bu sorunu yaşayan var mıdır? genel bir sorun mudur? yeni bir göz almayıda düşünüyorum çözüm olur mu acaba.

Çok büyük ihtimalle cihazın alıcı gözünde bir sıkıntı olabilir bu şekilde sıkıntı yaşayan kullanıcı sayısı çok nadir görülmektedir...

buraksenbas

0
Üye
25 Nis 2018
26
1
3
Çok büyük ihtimalle cihazın alıcı gözünde bir sıkıntı olabilir bu şekilde sıkıntı yaşayan kullanıcı sayısı çok nadir görülmektedir...

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, yeni bir göz bakmaya başlıcam şimdi...bununla birlikte cihazın kendisinde sorun olma ihtimali nedir acaba? bu sorun dışında hiçbir şikayetim yok çalışmasından yana

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, yeni bir göz bakmaya başlıcam şimdi...bununla birlikte cihazın kendisinde sorun olma ihtimali nedir acaba? bu sorun dışında hiçbir şikayetim yok çalışmasından yana

Doğrusunu isterseniz bu sıkıntının cihazla ilgili olabileceğine pek ihtimal vermiyorum,kumanda çekiminde olan sıkıntıların kaynağı GENELLİKLE alıcı gözden kaynaklı sorunlardır...

NOT:Aklıma gelmişken yazayım dedim alıcı gözünün jak fişinin cihaza tam olarak oturması gerekmektedir önce onu kontrol ediniz.!

k.ceem

0
Özel Üye
29 May 2012
365
114
43
İstanbul

kaliteli bir pil al o sayede bayağı bir düzelme oluyor.

buraksenbas

0
Üye
25 Nis 2018
26
1
3
Bu cihazda uydu kanalları ve iptv kanallarımız için karışık liste oluşturma şansımız var mıdır? Şuanda yoksa bile ilerde yazılımla eklenmesi için talep geçme şansımız burdan next yazılımcılarına ulaşma şansımız olur mu. Böyle bir özellik olsa çok faydalı olur diye düşünüyorum bir çok kişi iptv kullanmaya başladı bazı spor ve sinema kanalları için bununla birlikte ulusal kanallarıda uydudan izliyoruz karışık liste olsa cihaz kanala göre uydu yada internetten veriyi alsa çok iyi olurdu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bu cihazda uydu kanalları ve iptv kanallarımız için karışık liste oluşturma şansımız var mıdır? Şuanda yoksa bile ilerde yazılımla eklenmesi için talep geçme şansımız burdan next yazılımcılarına ulaşma şansımız olur mu. Böyle bir özellik olsa çok faydalı olur diye düşünüyorum bir çok kişi iptv kullanmaya başladı bazı spor ve sinema kanalları için bununla birlikte ulusal kanallarıda uydudan izliyoruz karışık liste olsa cihaz kanala göre uydu yada internetten veriyi alsa çok iyi olurdu

Bu yazmış olduğunuz ne yazikki hiç bir uydu cihazında mevcut değildir UYDU kısmı ile IP TV kısmı tamamen farklı uygulamalardır.! Sizin bilemeyeceğiniz ama diğer kullanıcıların kullandığı bazı bölümler mevcuttur.! Bakınız ne güzel ifade etmişsiniz IP tv kullanımı ile ilgili olarak bu bölümde zaten geçen yazılımda FAVORİ yapma özelliği getirilmiştir.Cihazın uydu kısmında ise normal liste düzeninde ve favori olarak kanalları düzenlemede yapabilmekteyiz.Ama her ikisinin bir arada olması şimdilik FARAZİYE den öteye gitmez sevgili kardeşim...

debug

0
Üye
23 Kas 2013
101
22
18
Bu cihazda ethernet portu olmaması sıkıntı yaratmıyormu
Amigo kullanıyorum bu cihazı gözüme kesitrdim ama neden etherneti yok böyle bir cihazın wifi var ama bazı durumlarda yeterli olmayabilir.

buraksenbas

0
Üye
25 Nis 2018
26
1
3
Amigo kullanıyorum bu cihazı gözüme kesitrdim ama neden etherneti yok böyle bir cihazın wifi var ama bazı durumlarda yeterli olmayabilir.

ethernet portu var bu cihazda ben ethernet üzerinden internete bağlanıyorum. Ve sonuna kadar tavsiye ediyorum özellikle iptv düşünceniz varsa.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113

Next 2000 HD İnternet Machina modelinde Ethernet girişi mevcuttur.
2000 FTA modelinde bulunmamaktadır.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sevgili kardeşim @erdinç yeni oyuncağın hayırlı olsun güle güle kullanmanı dilerim senide kullanıcı listesine ekledim gitti...

erhan58

0
Üye
17 May 2018
1
0
1
Merhaba ben yeni uyeyim, Next 200HD internet machine uydu aldim fakat yayin nerde ise her uc , dort dakada bir donuyor , ve sifreli yayin deyip tekrar aciliyor , bu genelde tum sifreli kanlarda aynisini yapiyor ne yapmaliyim , tesekurler

erdinç

0
Üye
5 Mar 2013
2,084
3,514
113
Sevgili kardeşim @erdinç yeni oyuncağın hayırlı olsun güle güle kullanmanı dilerim senide kullanıcı listesine ekledim gitti...
Haydar ustam teşekkür ederim

Abimmm bu ihtiyar vede inatçı varyaa inadından almadı bunca zamandır ha şimdide keşke bi sene önce almak varmış der sorsak .

Erdinçim en iyi günlerde güle güle kullan tekrar hayırlı olsun.

teşekkür ederim evet almak varmış
DOST_6080 abim cihaz kurulum esnasında bana verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.

sevgi ve saygılarımla

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhaba ben yeni uyeyim, Next 200HD internet machine uydu aldim fakat yayin nerde ise her uc , dort dakada bir donuyor , ve sifreli yayin deyip tekrar aciliyor , bu genelde tum sifreli kanlarda aynisini yapiyor ne yapmaliyim , tesekurler

Sevgili kardeşim bu ve buna benzer sorunlarizi ilgili konu başlıkları altına yazınız.Burasi kullanıcı bölümüdür orada çok daha hızlı cevaplar alabilirsiniz...