Neler yeni

Next 2000 HD'de Disegc motor ayarları

kerimaydin

New member
Üye
Hayır benim merak ettiğim tek tunerli cihazda nasıl olacak o iş.? Kurulu sabit çanaklarım var ve boşta duruyor diye yazmış arkadaşımız, yaparsınız bir 8 li sistem olur biter neden boş dursun.!
Haydar hocam slm
Bende 8 li daisec aldim ayarı nasıl yapabilirim 7 uydu baglamayi düşünüyorum tskler

DOST_6080

Özel Üye
Özel Üye
Haydar hocam slm
Bende 8 li daisec aldim ayarı nasıl yapabilirim 7 uydu baglamayi düşünüyorum tskler
Kerim kardeşim ;
Uydu ayarlarına geldiginizde dıezeq 1.0 kısmını Kapalı yapınız bir altta dıezeq1.1 kısmında seçim yapacaksınız sisteminize göre. örnek Türksat 1-hotbırt 2-astra 3-Thor 4 ..... gibi

Aas

Member
Üye
Arkadaşlar bende atlanta 10lu diseqc switch var bağlantısını yaptım fakat Türksat çalışıyor diğer bir kaç uydu çalışıyor diğerleri çalışmıyor. Next 2000 hd minix internet machina lar kendisi mi secer diseqc switch girişleri ni.
Not: diseqc 1.1 ayarları düzgün hatalı bağlantı yok

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Arkadaşlar bende atlanta 10lu diseqc switch var bağlantısını yaptım fakat Türksat çalışıyor diğer bir kaç uydu çalışıyor diğerleri çalışmıyor. Next 2000 hd minix internet machina lar kendisi mi secer diseqc switch girişleri ni.
Not: diseqc 1.1 ayarları düzgün hatalı bağlantı yok

Sevgili kardeşim ben 8-li dayzek swiç ile tüm uyduları SORUNSUZ olarak izleyebiliyorum.! Şimdi ben tüm bağlantıları doğru yaptım ama bazıları çalışmıyor diye yazmışsınız mümkünse nasıl bir yapılandırma yaptınız bir yazın bakalım bizde duruma.! Bu cihaz kendisine hükmedilmeyi sever kendi kendine hiç bir şey yapmaz...

vitamin

Member
Üye
Web sitesi
www.bynovita.com
Madem 4 uydu kullanmaktasınız o halde 1.0 protokolünde uyduya göre A-B-C-D olarak port seçimi yapılarak hafızaya alınmalıdır...
teşekkrüler 1.0 göre ayarlamıştım birde ben uydu aramada şifreli & fta /tv / hd&sd /evet seçtim doğrumu seçmişim sondaki evet mi olamalı hayırmı olmalı

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
teşekkrüler 1.0 göre ayarlamıştım birde ben uydu aramada şifreli & fta /tv / hd&sd /evet seçtim doğrumu seçmişim sondaki evet mi olamalı hayırmı olmalı
O seçenek EVET olmalıki ismi değişen kanallar cihazda ne zaman tarama yapıllırsa yeni isimleri ile gelebilsinler...

karayel_23

New member
Üye
Hocam bende daha önce minix pembe cihaz vardı sabit çanak ve motor lu çanağımı aynı anda kullanıyordum bunda olmuyor turksat sabit diğer uyduları motor ile izliyorum bunda olmuyor illaki motoru devre dışı bırakmam lazım diseq ten seçiyorum ama olmuyor neden acaba

kamdav

Member
Üye
Değerli Next Form üstadlar,bugün teknosadan Next 2000 HD İnternet machina uydu cihazı aldım,17o cm motorlu çanak antenim var,diseq 1.2 moturlu bir türlü kurulumunu uyduya uyarlıyamadım velhasıl kuramadım yardımlarınızı bekliyorum konu ile ilgili yazmış olduklarınızın tamamını uyguladım maalesf saygılarımla

DOST_6080

Özel Üye
Özel Üye
Abim önce hayırlı olsun ... çok yere yazınca çok cevap alamazsın üç yerede aynı soruyu yazmışsın ama cevap yine burada Next-2000-HD-de-Disegc-motor-ayarları.#12. mesaj

@denizci56 Abimiz demişki

1:Menü tuşuna basıp KURULUM bölümüne geliyorsunuz.
2:Burada uydu seçimleri üzerine gelip okeyliyorsunuz.
3:Çıkan menüde uydu yu seçip okeyliyorsunuz.
4:Burada istediğiniz uyduları seçip kaydet tuşuyla hafızaya alıyorsunuz.
5:Hafızaya aldığınız uydulara gelip motor ayarları bölümünü okeyliyorsunuz.
6:Motor tipini USALS Motor seçiyorsunuz.
7:Motor Ayarları bölümünde bulunduğunuz yerin:Boylam ve Enlemini giriyorsunuz

Örneğin:Benim bulunduğum yer Boylam:0.28.0 EAST Boylam:38.0 NORTH
8:Bulunduğunuz yerin koordinatlarını girip hafızaya alın.
9:İstediğiniz uyduya gelip kanalları arattırın.
Hepsi bu kolay gelsin.​

ali6511

New member
Üye
Usals motor

DOST hocam aynı sıralamadi şekilde yapıyorum Tütksat %100 kalite geliyor bulunduğum yerin kordinatlarını girince ve kaydediyorum, fakat gel gelelim diğer eklediğim uydulara çevirince çekmiyor kalite hep %10,da duruyor yukarıda verilmiş sıralamaya katiyen uyuyorum nerde hata yapıyorumki?

denizci56

Özel Üye
Özel Üye
Değerli Next Form üstadlar,bugün teknosadan Next 2000 HD İnternet machina uydu cihazı aldım,17o cm motorlu çanak antenim var,diseq 1.2 moturlu bir türlü kurulumunu uyduya uyarlıyamadım velhasıl kuramadım yardımlarınızı bekliyorum konu ile ilgili yazmış olduklarınızın tamamını uyguladım maalesf saygılarımla
Uydu alıcınızı iyi günlerde kullanın.170 cm.Çanak anteninizi disegc motorla çaviremezsiniz.Çevirsenizde randıman alamazsınız.Anteninizdeki motor sisteminiz kollu motor olması lazım.

kadifeli

New member
Üye
DOST hocam aynı sıralamadi şekilde yapıyorum Tütksat %100 kalite geliyor bulunduğum yerin kordinatlarını girince ve kaydediyorum, fakat gel gelelim diğer eklediğim uydulara çevirince çekmiyor kalite hep %10,da duruyor yukarıda verilmiş sıralamaya katiyen uyuyorum nerde hata yapıyorumki?
peki usals modda değilde diseq 1.2 modda denedinizmi sonuç nasıl

kamdav

Member
Üye
Uydu alıcınızı iyi günlerde kullanın.170 cm.Çanak anteninizi disegc motorla çaviremezsiniz.Çevirsenizde randıman alamazsınız.Anteninizdeki motor sisteminiz kollu motor olması lazım.
Evet degerlihocam motor kollu sistem ve o gündür bu gündür motoru kullanamıyorum, Yazdıklarınızı harfiyen uygulamama rağmen olmadı bende TÜRKSAT a ayarlayıp tek uydu da kaldım machina 3 d uydumun üzerine kurdum uydu lazım oldumu machina 3 d ye bağlıyorum,minik uyduyu da aldığıma pişman oldum demek benim kollu motorla uyumlu değil ilğinize teşekkürler

denizci56

Özel Üye
Özel Üye
Evet degerlihocam motor kollu sistem ve o gündür bu gündür motoru kullanamıyorum, Yazdıklarınızı harfiyen uygulamama rağmen olmadı bende TÜRKSAT a ayarlayıp tek uydu da kaldım machina 3 d uydumun üzerine kurdum uydu lazım oldumu machina 3 d ye bağlıyorum,minik uyduyu da aldığıma pişman oldum demek benim kollu motorla uyumlu değil ilğinize teşekkürler

revision=1460039626[/IMG]
170 cm. çanak anteninizi bu aparatlarla çevirebilirsiniz.
Bu işlemleri minix hd cihazınızlada bağlantı yaparak kullanabilirsiniz.Kolay gelsin.

erkut121

New member
Üye
Hocam fotolar silinmiş, motor konusunda özel mesaj attım bakabilirseniz sevinirim. :)