Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 Severlere Müjde.. Next Machina 3D Geliyor... ve Geldi :) 25.12.2012

nassat

0
Üye
26 Eki 2012
20
0
1
Cihazların ilk partisi bir aksilik olmazsa yarın çıkıyor nebutvden alabilirsiniz şimdiden alacaklara hayırlı olsun forumda tüm başlıklar var alınca onları okuyun lütfen iyi geceler hoşçakalın ...

üstadım stream özelliğinden de bahsedebilirseniz. Local olarak evde bilgisayardan veya cep telefonundan nasıl izleyebiliriz 3D Machinanın yayınını.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Tüm alacak arkadaşlara cihazları şimdiden hayırlı olsun. :)

isaekrem

0
Üye
3 Nis 2012
7
0
1
Alan arkadaşlara hayırlı olsun. Arkadaşlar izlenimlerini burada paylaşırlarsa sevinirim. Arkadaşların yorumlarına göre sipariş vereceğim. 19500'de ki hayal kırıklığını yaşamak istemiyorum.

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
Next Machina 3D İlgili Testler, Fikirler, Düşünceler.....

Next Machina 3D 27/12/2012 İtibariyle evimde test ettiğim fikir ve düşüncelerim;

- Kanal Geçişleri hızlı (solarak geçiş,Kararak geçiş durarak geçiş şeklinde ;nacizane düşüncem bunların olması yerıne direk TURBO geçiş seceneği konulabilir..ama böylede iyi sayılır...
- Mükemmel hızda Uydu taraması gerçekleşiyor 2-3...dk içerisinde tarama yapıyor
- Görüntü kalitesi çok ama çok güzel istediğiniz modda görüntüsünü ayarlayabiliyorsunuz(Film,Standart .....gibi)
- Menüleri çok hoş ve güzel olmuş ben beğendim (gerektiğinde mavi fon kapatıp şeffaf olabiliyor menü dolasmaları...:)
- Kartları çok hızlı okuyor ve görüyor..
- D-SMART MODÜL tanıyor okuyor lakin cihazı arkadan açpı kapatma gereği duydugunuzda veya fişten çektiğiniz zaman Modülü okumakta zorlanıyor modulu cıkarıp faıften taktıgınızda sorun kalmıyor..Cihazı stand by konumunda bırakırsanız sorun olmaz...
- Kanal bilgi barı gerçekten çok hoş olmus EPG ler olsun kanal kaçlık çözünürlükten yayın yapıyor ve hangı sıfreleme sistemini kullanıyor vs vs guzel olmus İ nfo tusuna ıkı defa bastıgınızda karsınıza epg si cıkıyor...
- EPG Görsellğini beğendim...
- Sinyal Metreden sinyal gücünü yükseltebiliyorsunuz 2000 serilerinde oldupu gibi hos bir durum...
- Radyo görselliği güzel olmuş..
- Örnek D-SMART MODUL FULL paket üyesi olduğum için SMART 3D kanalındakı o an ki maçta yayınlanan 3D 2D ye hızlı bır sekılde 3D tusuyla normal tek ekrana dondu ..
- Isınma olayı yok.....Çok küçük bir ısınması oldu o kadar da olacak..
- Donma ve kilitlenme yaşamadım ..
- Cihaz size sağlamlık hissini veriyor özellikle arkadan cihazı kapatıp acınca anlıyorsunuz..
- Önemli noktalardan biri ID numaranız yer alıyor ön panelde..
-LCD panelde mavi yazıların olması ve menuden ısıgı kapatıp acmamız (yuvarlak dugmenın kenarındakı ısıklar) guzel olmus bırde coluk cocuktan korumak ıcın panel tusları kapatılabılıyor..
- Kumanda durum ıse cihaza veya hafıf saga sola kısmında dırek algılıyor..
- Kanal Taşıması hızlı ve kolay ....

Şimdilik bu kadar aklıma geldıkce cıhaza hakım oldukca yazmaya devam edecegım

İyi seyırler hayırlı ugurlu olsun herkese Next Machina 3D ;)

Saygılarımla,
EROL KAPTAN

Son düzenleme:

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
Alan arkadaşlara hayırlı olsun. Arkadaşlar izlenimlerini burada paylaşırlarsa sevinirim. Arkadaşların yorumlarına göre sipariş vereceğim. 19500'de ki hayal kırıklığını yaşamak istemiyorum.

hayal kırıklığına uğramazsın,için rahat olsun. Next'in bugüne kadar çıkardığı cihazlar içersinde en iyisi

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
- USB den...Softcam leri Softcam.kdb uzantılı olan dosya, Softcam.k ey uzantılı her iki keyleride cihaza attıgınız zaman hiç hissetmiyorsunuz cihaz bu esnada acılıp kapanmıyor..

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
-OK VE İPTAL secenegının rengını degısmesı gerekıyor.Bazen OK mi İPTAL mi yaptıgınızı hissedemiyorsunuz (Bu kısım yazılımsal giderilebilir).....

EROL KAPTAN

0
Machina3D VIPClup
28 Şub 2012
117
6
18
- “Everest EWN-150M Wireless Network USB2.0 “ Bu Model Wifi NEXT MACHINA 3D ye uyumlu değildir...Testlerim bunu gösterdi...

sinanali

0
Üye
30 Ara 2012
29
1
3
Sinyal yok

İyi günler Erol Bey,
Ben de cihazı satın aldım fakat çok deneme fırsatım olmadı. Sadece eski receiverım yerine bağladım. İlk olarak sinyal yok dedi ve açmadı hiçbir kanalı. 5 dakika sonra düzeldi heryeri açtı. D-smart mödülü de takıp hd sinema keyfine başlarım diyordum ki 1 saat kadar normal çalışıp mozaik donma arası birşey yaptı ve yine sinyal yok uyarısı yazdı ve gitti. Bir 5 dakika sonra daha yine kendine geldi. Böyle dönüşümlü devam ediyor. Her iki tunerde de aynı problemi verdi. Çanaktan yeni kablo çektim olmadı. LNB değiştim olmadı. Dün bir mağazadan ucuzluğa girmiş bir ********** aldım yedek dursun diye düşündüm hem. Onu denedim o çalışıyor. Ufak tefek bir şey CI slot v.s. yok bir usb var. HDMI var o kadar. Her neyse bu cihaz problemsiz çalışıyor fakat Machina 3D'm malesef çalışmıyor. Cihazı paketledim yarın kargoya vereceğim yanlış anlamayın iade değil, değişim istiyorum çünkü çalıştığı kadarı ile baktığımda görüntüsü v.s. ve özellikle 1080p olması muhteşem. Çift tuner de bir avantaj kesinlikle eminim ama deneyemedim. Erol Bey çok uzattım lafı sanırım, fakat cihazımı göndermeden önce yapabileceğim bir şey var mı ya da sizin aklınıza gelen bir çözüm? Yılbaşına bu cihazla girme hayalleri kuruyordum fakat olmayacak. Herkese mutlu yıllar dilerim.
Sinan Ali Yurdatapan

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Cihazın arkadan kapat aç açılırken önde yazan booting ve cihaz kodu ile sinyal alamadığın sistemde çanak vs tvinde resim çekip foruma bu başlığa ekle bakalım neymiş sorun :)

Machina3D Resimleri Foruma Nasıl Eklenir
www.imagevenue.com a giriyoruz
image content satırından Family safe i seçiyoruz
Browse dan yüklemek istediğimiz dosyaları seçiyoruz
Send file a tıklıyoruz dosyaların yüklemesini bekliyoruz bitince yeni açılan ekrandan soldan
Link clickable thumbnails on a Forum or Message Board
Use the second set of codes if this one fails.
Yazan yerin altındaki kutucuktaki resmin satırını tarayıp kopyalayıp foruma yapıştırıyoruz..

gazi

0
Üye
4 Ocak 2013
2
0
1
MACİNA 3D deki Sorunlarım

1-Cihazımda Enerji tasarrufu modu aktif değil, 2-USB ye kendisinden kaydettiğimi,Format uygun değil ibaresiğle açmıyor.başka yerden kayıtlı hiçbir şeği açmıyor, ayrıca USB girişi aktif Görünmüyor. 3-Bilgisayarda kullandğım Harici kamaramı taktım okumadı. 4- Kanal düzenleme modunda tekli veya çoklu Taşıma sağlanamıyor. Bu konuda yardımınızı bekliyorum . Bu eksiklikler tamamlanması halinde Bu ürün Mükemmel bir üründür.

bako

0
Üye
26 Şub 2012
1
0
1
Cccam sorunum var

cccam bir turlu baglanamadı youtubeden klip izliyorum ama server nanay acmadı bı turlu.next 18500+plus cihazimda sorunsuz calişiyor serverim

emresena

0
Üye
8 Ara 2011
29
32
13
ewet bako'nun dediği gibi aynısı bendede oldu. cccam servere bi türlü bağlanmıyor. ama 18500 plus cihazımda sorunsuz bağlanıyor. bu neden kaynaklanıyo mach1 hocam. bu sorundan muzdarip olan daha biçok kişi oplmalı. lütfen ivedilikle sorunun çözülmesi dileği ile. iyi çalışmalar.

astel

0
Üye
12 Kas 2011
38
0
6
ewet bako'nun dediği gibi aynısı bendede oldu. cccam servere bi türlü bağlanmıyor. ama 18500 plus cihazımda sorunsuz bağlanıyor. bu neden kaynaklanıyo mach1 hocam. bu sorundan muzdarip olan daha biçok kişi oplmalı. lütfen ivedilikle sorunun çözülmesi dileği ile. iyi çalışmalar.

cccam bende sorunsuz çalışıyor.hiç takılma yok

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113

cccam bir turlu baglanamadı youtubeden klip izliyorum ama server nanay acmadı bı turlu.next 18500+plus cihazimda sorunsuz calişiyor serverim

Biraz birşeyler karaladım işinize yarayacaktır ;)
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=2670