Neler yeni

Next KANKY Serileri Türksat 4A Uydusu Kanal & Frekans Ayarları

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
Next KANKY Serileri Türksat 4A Uydusu Kanal & Frekans Ayarları

18 Eylül 2014 tarihinde Türksat 4A Uydusunun devreye girmesi ile birlikte şebeke tarama frekansları da değişmiştir.11844 V 02222 Frekansının görevi SONLANMIŞTIR.!!

ANLATIMLAR HAZIRLANDIĞINDA AKTİF OLAN RESİMLERDE GÖRÜNEN FREKANS LİSTELERİNDE BULUNAN 11844 V 02222 FREKANSINI KULLANMAMANIZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.!!!

ŞEKEBE TARAMALARININ AŞAĞIDAKİ FREKANSLARDAN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

Kod:
[CENTER][B][B][SIZE=3]TÜRKSAT 4A ŞEBEKE TARAMA FREKANSLARI :[/B]

[COLOR="#0000FF"]- 12380 V 27500  3/4 [/COLOR]( [COLOR="#FF0000"]BATI[/COLOR] )

- [COLOR="#0000FF"]11747 H 27500  5/6[/COLOR] ( [COLOR="#FF0000"]DOĞU[/COLOR] )

ŞEBEKE TARAMA AÇIK[/SIZE][/B][/CENTER]

1. ADIM:

Kumandadan MENÜ tuşuna basın.

KANAL AYARI menüsü seçin.

Ok tuşlarını kullanarak TV KANALI bölümünü seçin ve OK tuşu ile bölüme girin.

Cihazın tüm kanallar listesi gelir.

2. ve 3. ADIM:

Kumandadan SAT tuşuna basarak listeden TÜRKSAT ı seçin.

Sonra kumandadan 5 nolu tuşa basın.

Şifre olarak 0000 girin.

Tüm Türksat kanallarının çarpı ile işaretlenmesini sağlayın.

4. ADIM:

Menü tuşuna basın.

Kaydedilsin mi sorusuna OK yi seçin.

5. ADIM:

Menüye tekrar dönün.

UYDU AYARI menüsüne girin.

OTO ARAMA bölümüne kılavuzu alarak OK ile taramayı başlatın.

Cihazınızda kör tarama özelliği vardır.

Bu özellik sayesinden tüm yeni Türksat kanallarını otomatik bulur ve hafızalar.

Bu işlem süre alacaktır.

6. ADIM:

Tarama bittiğinde cihaz ikaz verir.

EXIT tuşu ile çıkarak yayınları izlemeye başlayın.

UYARI: Cihazınız donanım olarak yetersiz olduğundan sadece SD yayınları alabilecektir. Popüler kanalların HD yayınlarını izleyemeyeceksiniz.

DİKKAT: Cihazın fabrika ayalarına dönerseniz eski Türksat yayınlarını listeleyecektir. Fabrika ayarına dönerseniz aynı işlemi baştan yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

Black Eagle

New member
Üye
Ustam emeğiniz için teşekkürler.

Lakin,bu cihaz 12380 V 27500 3/4 ( BATI )

ve 11747 H 27500 5/6 ( DOĞU )

Bu frekansları görmüyor..Sinyal yok yazıyor,çanağımda herhangi bir problem yoktur kontrol ettim.

Nedenini bir türlü bulamadım.Fabrika ayarına dönüp bahsettiğiniz işlemleri tek tek yapmama rağmen bir çözüme ulaşamadım!

Varsa bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,paylaşırlarsa sevinirim.

Son düzenleme:

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Ustam emeğiniz için teşekkürler.

Lakin,bu cihaz 12380 V 27500 3/4 ( BATI )

ve 11747 H 27500 5/6 ( DOĞU )

Bu frekansları görmüyor..Sinyal yok yazıyor,çanağımda herhangi bir problem yoktur kontrol ettim.

Nedenini bir türlü bulamadım.Fabrika ayarına dönüp bahsettiğiniz işlemleri tek tek yapmama rağmen bir çözüme ulaşamadım!

Varsa bu konuda bilgisi olan arkadaşlar,paylaşırlarsa sevinirim.
Sevgili kardeşim merhabalar öncelikle belirtmek isterimki 11747 yi unutun çünkü o frekansta çoktan yayın sona ermiş durumda.Fakat 12380 frekansından yayın devam etmektedir. Bahsi geçen paremetrenin çıkmamasının bir kaç nedeni olabilir.

1.Sistemde kullanılan lnb nin eski olabileği ve buna binaen lokal osilatör frekans aralığının kayması olabilir.Yani şöyle anlatmaya çalışayım 12380 de değilde 12381 yada 12382 de yada 12379 yada 12378 de çıkması demektir.Siz önce bu frekansta yazmış olduğum değerleri bir deneyin sonra diğer seçeneklere bakarız.!
2.Sistemde oluşan yani lnb yada kabloda yada tunerde oluşan sıkıntılar buda olasılıklar arasındadır ama 1 nolu seçenek ile bir çok kullanıcı bu olayı aşmıştır.!

Black Eagle

New member
Üye
Sevgili kardeşim merhabalar öncelikle belirtmek isterimki 11747 yi unutun çünkü o frekansta çoktan yayın sona ermiş durumda.Fakat 12380 frekansından yayın devam etmektedir. Bahsi geçen paremetrenin çıkmamasının bir kaç nedeni olabilir.

1.Sistemde kullanılan lnb nin eski olabileği ve buna binaen lokal osilatör frekans aralığının kayması olabilir.Yani şöyle anlatmaya çalışayım 12380 de değilde 12381 yada 12382 de yada 12379 yada 12378 de çıkması demektir.Siz önce bu frekansta yazmış olduğum değerleri bir deneyin sonra diğer seçeneklere bakarız.!
2.Sistemde oluşan yani lnb yada kabloda yada tunerde oluşan sıkıntılar buda olasılıklar arasındadır ama 1 nolu seçenek ile bir çok kullanıcı bu olayı aşmıştır.!
Öncelikle cevap için teşekkürler...Şu anda elimdeki bu cihazdan hiç bir şekilde olumlu bir yanıt alamıyorum!

Bahsettiğiniz değerleri ve dahada fazlasını denedim,lakin sinyal alamıyorum vede arama yaptırdığımda (Program Sonlandırıldı) hatası alıyorum.Yani sizin anlayacağınız bu cihaza şu an hiç sinyal gelmiyor (Nit Arama,Otomatik arama vs) hangi şekilde aratırsam aratayım cihaz hiçbir şekilde kanal bulmuyor ve dediğim gibi (Program sonlandırıldı) hatası alıyorum!

Not:Belirtmek isterim ki,uydu sistemlerinden yeterince anlayan birisiyimdir,kendi odamda 5 ülke uydusundan oluşan donanımlı serverli sistem kullanmaktayım vede diğer misafir odamızda'da (Hotbird & Türksat ) uydusundan oluşan cihazım var vede sinyal vede başka birşey ile ilgili hiçbir problem yoktur..Sistemimde tek bir kanal bile eksik değildir olamaz..Çünkü özel olarak (Lnb,Kablo,Switch) vs vs parçaları sürekli 2 - 3 ayda bir kontrol eder değişirim...Sürekli çatıya çıkar tüm kontrolleri sağlarım (Bu konuda hiç bir sıkıntım yoktur) Bu uydu,bir arkadaşımdan elime geçti ve sadece mini olduğu için ayarlayıp babamların odasına (37 ekran) tüplü tv ye takmak istedim.ve bu tür bir sorunla karşılaşıncada belki gözden kaçırdığım bir şeyler olabilir diye buraya başvurup ustalardan bilgi almak istedim..Son olarak bu cihaz hakkında başka türlü bilgi ve önerisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa değerlendireceğim!

Aksi takdirde,cihazdan şüpheleniyorum (Belkide bir şekilde bozulmuş olabilir) diyerekten yeni bir sd mini cihaz alma yoluna gideceğim..Teşekkürler.

Black Eagle

New member
Üye
Cihaza en son (Nit Arama) bölümüne şu tp yi ekleyerek arama yaptırdım (12423 - 30000)

vede neticesinde 146 tp den oluşan bir arama geçekleştirdi..Lakin birçok tp yi aramada es geçiyor sinyal gelmiyor.Arama sonunda izlenebilir 124 kanal buldu..Tabi yine birçok kanal eksik şekilde.

Ustalar ben parasında cihazında değilim..Zaten bir mini sd cihaz ne kadarki piyasada 30 - 40 liraya bile var...Lakin elektronik cihazlara merakımızdan düşkünlüğümüzden olsa gerek, elimize aldığımız bir cihazı ciğerlerine kadar araştırıp sorunu çözmeye çalışıyoruz işte :)

Ek olarak bildirmek istedim..Ben şu cihazı biraz daha kurcalayayım, ya tam bozulur elimde kalır,yada bellimi olur bakarsınız bir şekilde neticeye ulaşır burada belirtirim.Belki,ilerde bu tür bir sorunla karşılaşan insanlarada bir nebze yardımımız dokunur!

Bu cihaz kafama çok takıldı..Araştırıp kurcalayacağım..Ya buldururum - Ya öldürürüm :maganda::dislek:

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Öncelikle cevap için teşekkürler...Şu anda elimdeki bu cihazdan hiç bir şekilde olumlu bir yanıt alamıyorum!

Bahsettiğiniz değerleri ve dahada fazlasını denedim,lakin sinyal alamıyorum vede arama yaptırdığımda (Program Sonlandırıldı) hatası alıyorum.Yani sizin anlayacağınız bu cihaza şu an hiç sinyal gelmiyor (Nit Arama,Otomatik arama vs) hangi şekilde aratırsam aratayım cihaz hiçbir şekilde kanal bulmuyor ve dediğim gibi (Program sonlandırıldı) hatası alıyorum!

Not:Belirtmek isterim ki,uydu sistemlerinden yeterince anlayan birisiyimdir,kendi odamda 5 ülke uydusundan oluşan donanımlı serverli sistem kullanmaktayım vede diğer misafir odamızda'da (Hotbird & Türksat ) uydusundan oluşan cihazım var vede sinyal vede başka birşey ile ilgili hiçbir problem yoktur..Sistemimde tek bir kanal bile eksik değildir olamaz..Çünkü özel olarak (Lnb,Kablo,Switch) vs vs parçaları sürekli 2 - 3 ayda bir kontrol eder değişirim...Sürekli çatıya çıkar tüm kontrolleri sağlarım (Bu konuda hiç bir sıkıntım yoktur) Bu uydu,bir arkadaşımdan elime geçti ve sadece mini olduğu için ayarlayıp babamların odasına (37 ekran) tüplü tv ye takmak istedim.ve bu tür bir sorunla karşılaşıncada belki gözden kaçırdığım bir şeyler olabilir diye buraya başvurup ustalardan bilgi almak istedim..Son olarak bu cihaz hakkında başka türlü bilgi ve önerisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa değerlendireceğim!

Aksi takdirde,cihazdan şüpheleniyorum (Belkide bir şekilde bozulmuş olabilir) diyerekten yeni bir sd mini cihaz alma yoluna gideceğim..Teşekkürler.

Selamlar kardeşim öncelikle bu kadar ayrıntı verip hertürlü bilgiyi verdikten sonra benim diyebileceğim tek bir şey var:Boşuna cihazla uğraşıp moralinizi bozmayın çünkü 100/99 cihazın tuneri ARIZALIDIR....
(Nasılsa cihaz GARANTİLİ verin servise yaptırın gitsin.)

esmus

New member
Üye
Tüm adımları uyguladım ama olmadı.

TÜRKSAT 4A ŞEBEKE TARAMA FREKANSLARI :

- 12380 V 27500 3/4 ( BATI )

- 11747 H 27500 5/6 ( DOĞU )

ŞEBEKE TARAMA AÇIK

Yukarıdaki uydu frekanslarını hangi aşamada ve nasıl girmek lazım? Acil yardımcı olursanız sevinirim.