Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Machina 3D Çift Tuner 27.10.2017 Tarihli TEST Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kuscuali67

0
Üye
22 Eki 2011
22
12
3
haydar bey bende özel ayrı server yok bu 1 sadece kendine has free server i var bu 2 her yazılımdan sonra 4 bölüm den fabrika ayarlarına dönüyorum 3 tekrar taratıp kanalları diziyorum yedeğe alıyorum bende 13 derece ve TÜRKSAT var toplamda kanal sayısı 500 çalışmayan frekansları tp den siliyorum ayriyeten özel olarak ip tv bölümüne yükleme bugüne kadar hiç yapmadım ve kullanmıyorum sadece 13 derecedeki belgesel kanallarını seyrediyorum 4 burada elektirikler haftada en az 4 defa kesiliyor her defa kesildiğinde yazılım mı atmamız gerek bu elektirik ten fişi çekmeyiniz demenize karşı söylüyorum size özelden de mesaj attım bu konuyla alakalı hatırlarsanız bana buzdolabını emsal gösterdiniz fakat buzdolabı unutmayın ki sürekli çalışan bir beyaz eşya dır ayriyeten stamina modu yoktur artı bugüne kadar bu fiş olayı yokturdu şimdimi oldu ben yenile bir next kullanıcısı değilim bunuda size söyliyeyim ilk piyasaya sürüldüğünden bu yana next kullanıcısıyım bukadar yazılım yükledim ilk kez sizin elektirik takıntınızla kaldım doğrusu bu kadar kişinin mebalini nasıl taşırsınız bilemem fakat siz tehlikeli bir şekilde fişleri çekmeyin diyorsunuz malum elektirik akımı var iken LNB ye bile elektirik akımı gidiyor bunu sizde bilirsiniz size izah etmiştim yengem lerin evi bu yüzden yandı ve hiç birşeyi kurtaramadık bütün eşyalar yandı lütfen sağ duyulu olunuz bu yazılım düzelemeyecek diye bir şey yok sizden isterdim ki önümüzdeki günlerde yeni yazılımla inşallah düzelir demeniz fakat bunuda söyliyemiyorsunuz sonuçta test yazılım sayın KARBON Hoca nın da bu konuya acaba niçin iştirak etmiyor sadece siz diretiyorsunuz merak ediyorum.BEN BURADAN TÜM YAZILIMDA EMEĞİ GEÇEN HOCALARIMA SESLENİYORUM DOĞRUMU SÖYLÜYORUM YOKSA YALNIŞ MI LÜTFEN BUNU BİR MESAJLA DİLE GETİRİP YAYINLASINLAR

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Sevgili kardeşim ya bu cihazı dediğim gibi kullanacaksınız yada eski yazılıma döneceksiniz.! Ben artık zaten bu konuda yazmak istemiyorumm çünkü konu sulandırılmaya başlandı. Ya bir bildiğimiz varki bu şekilde yazıyoruz. Malum sizler herşeyi bizden daha iyi biliyorsunuz sizlere kolay gelsin....

kuscuali67

0
Üye
22 Eki 2011
22
12
3
Sayın haydar kardeş sorunu çözdüm elektirik değil sorun şu an elektirik kapatsam bile sıkıntı olmuyor artık sıkıntı wifi ile bağlı olanlarda bu sıkıntı yaşanıyor oysa ınternet kablo ile bağlı olduğunda sıkıntı yaşanmıyor fakat kabloyu çıkartığınızda aç kapada tekrar kanallar gidiyor ve donuyor anlayacağınız elektiriksel bir olay değil şu an için tamamen elektiriğide kapatıp açsamda stabil çalışıyor fakat interneti çektiğinizde aynı sıkıntı oluyor kısacası internet kablosu takılı olacak ve çıkartılmayacak wifide bağlantıda sıkıntı olduğunda ip i hemen almıyor o durumdan da kanallar donuyor bir deneyin hak vereceksiniz teşekkürler

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Next Machina3D super tek tunerli cihazda rastma gelen bir (sorun), kumandadan her hangi bir tuşu basdığımda cihaz donuyor ve kumanda çalışmıyor cihazın ön paneldeki tuş da caslışmadı cihazın elektrini kapatıb açdıkdan sonra cihaz çalışdı ve sonra kumandadan yene tuşa basdığımnan sonra aynı donma tekrar oldu, kumandanın pilni değiştim cihaz kumanda ile ve ön paneldeki tuşla normal çalışdı, eski kumandadaki pille cihaz donuyordu, belki inanilmaz amma sorun pille alakalı üç kez denedim,o günnen beri her ay yeni pill alıb kumandayı yeni pille kullanıyorum

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
Pilden değil arkadaşım sorun yazılımda bende değiştirdim ama cihazı açıp kapatınca kanal geçişlerinde cihaz kitleniyor nerden geçtim bu yazılıma sorun yazılımda free server kapanınca geçtim bu yazılıma tekrar eski yazılıma döneceğim.çoğu forumda çoğu insan şikayetçi ilgilenen yok.insan ister istemez düşünüyor yani ne için verildi bu yazılım

--------------------

v5601 yazılımına döndüm sorun çözüldü sorun yaşayanlar eski yazılıma dönsün arkadaşlar.

karlux06

0
Üye
1 Nis 2015
17
1
3
Yaklaşık 2 haftadır yeni yazılımı kullanıyorum, herhangi bir problem yaşamadım.İptv kanal geçişleri gerçekten fark ediyor.Sevgili Haydar ustanın tavsiyelerine uymanızı öneririm yazılımın sorunlu olduğunu sanmıyorum.Haydar ustanın tavsiyelerinin olduğu konu olsun buradaki yazdıkları olsun dikkate almanızı öneririm.

fayat

0
Üye
5 Şub 2015
584
59
28
46
Georgia"Marneuli"
Pilden değil arkadaşım sorun yazılımda bende değiştirdim ama cihazı açıp kapatınca kanal geçişlerinde cihaz kitleniyor nerden geçtim bu yazılıma sorun yazılımda free server kapanınca geçtim bu yazılıma tekrar eski yazılıma döneceğim.çoğu forumda çoğu insan şikayetçi ilgilenen yok.insan ister istemez düşünüyor yani ne için verildi bu yazılım

--------------------

v5601 yazılımına döndüm sorun çözüldü sorun yaşayanlar eski yazılıma dönsün arkadaşlar.

Arkadaşım ben yazdığım pille olan sorun üç yazlım önce olmüşdu ve tek tunerli cihazda,ben sadece rastgeldiğim sorunu anlatdım

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
Yaklaşık 2 haftadır yeni yazılımı kullanıyorum, herhangi bir problem yaşamadım.İptv kanal geçişleri gerçekten fark ediyor.Sevgili Haydar ustanın tavsiyelerine uymanızı öneririm yazılımın sorunlu olduğunu sanmıyorum.Haydar ustanın tavsiyelerinin olduğu konu olsun buradaki yazdıkları olsun dikkate almanızı öneririm.

Kardeşim bende sorunsuz kullandım cihazın elektriğini kesmeden ama elektrikler kesildi geldi cihaz kafayı yedi

emin.ozer

Özel Üye
Özel Üye
2 Eki 2013
380
720
93
selam herkese kuscuali67 sen haklı sın nedenide şu 1 elektirik olayini yeni duydum ben 1996 dan beri bu cihazlarla uğraşıyorum ben hep kapatıyorum sabah açıyorum 2 haydar hocamda hakli dersen evet niye çünkü bu yazılmda bişeyler eksik veya hata var gibi çünkü ilk böyle bir olayla karşılaştık haydar hocanın dediklerini yaptım azda olsa iyi yani fakat inter net kopmasa hiç sorun yok giti gelmelerde sorun yapar 3 yazılım için herkesten allah razı olsun biz para veripte atmiyoruz adamlar yapiyor bizlerde atıyoruz 4 burda karbon hocamdan bişey demesini bekleriz tabi sorun nerde diye bizdemi yazılımdami diye herkese iyi geceler

kenangs

0
Üye
31 Ağu 2017
2
0
1
istanbul
haydar hocam...bendeki yeni yazılımdaki sıkıntı şöyle: cihazın bağlı olduğu interneti kapatınca tv kanallarında donma oluyor... interneti açınca donma sorunu kalmıyor...

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar hocam...bendeki yeni yazılımdaki sıkıntı şöyle: cihazın bağlı olduğu interneti kapatınca tv kanallarında donma oluyor... interneti açınca donma sorunu kalmıyor...

Sevgili kardeşim şimdi şöyle bir durum var, cihaz piyasaya çıkalı neredeyse 5 yıl gibi bir zaman oldu. Gelen çoğu ekler genelde internet uygulamaları ile ilgili. Muhtemelen sorunların bir çok kaynağıda ya elektrik üzerinden yada internet üzerinden. Sizede nacizane tavsiyem modemi kapatmayın, cihazı aldım alalı ne geceleri fişten çekerim nede modemi kapatırım. İşte bu yüzdendirki bir çok kullanıcının yaşadığı sorun diye dile getirdiği, aslında sorun olmayan herhangi bir şey yaşamıyorum.Herkes şunu kabul etmeli bu cihaz Uydu performans cihazıdır. Yazılımlarla gelen her ek kullanımlardan dolayı fark edebilir....

mexene

0
Üye
30 Ağu 2015
16
3
3
Geçici çözüm...
Cihaz kilitlendiğinde cihazı arka anahtardan değil, fişi çekerek kapatıyorum. Yani tüm elektrik bağlantısını kesiyorum. 30 saniye kadar bekliyorum. Tekrar fişi takıyorum. Sonuç; işlemi yaptığım zaman akşam ise o akşam çalışıyor, ilginç ertesi sabah da çalışıyor, ertesi akşam ise aynı kanalda açılıyor, ama başka kanala geçtiğimde kilitleniyor. 2-3 dakika sonra kanal geliyor ama bu seferde ses yok. Diğer kanallara da geçiyor ama görüntü var ses yok. Bu sefer fiş olayını tekrarlayınca düzeliyor. Yani cihaz kısaca akşamdan akşama çalışıyor :wow:

Cihazı alalı 2-3 sene oldu, ilk defa böyle bir durum oluşuyor. Ben hala ısrar ediyorum. Ya yazılımda bir bug var, ya da yazılım konfigürasyonlardan biri ile uyumsuz.

Saygılar.

Bendeki sorunun kesin kaynağı belli oldu; "FREESHARE". Uydu alıcısı kumandadan kapandığında eğer freeshare açık ise tekrar açıldığında cihaz kilitleniyor. Freeshare açık olup internet yani modem kapalı ise yine kilitleniyor. Ama uydu alıcısını kapatmadan önce freeshare'i kapatıp cihazı kumandadan kapatır isem tekrar kumandadan açtığımda hiç sorun yok. Hatta o sırada freeshare yeniden kumandadan aktif hale getirilse bile sorun olmuyor. Yani cihaz kapatılmadan önce freeshare mutlaka kapatılmalı. Eğer benim gibi cihazında donma sorunları olanlar var ise, freeshare'i kapatıp ondan sonra cihazı kapatsınlar ve tekrar açtıklarında freeshare kullanacaklar ise tekrar aktif etsinler. Belki benimki gibi sorunları çözülür.

Freeshare açık olduğunda sanırım cihaz internete bağlanmaya çalışıyor ve bağlanmada problem yaşadığından cihaz fasit daire içine giriyor.
Bu sebeple donma yaşıyor. Ama tekrar edeyim bu yazılıma kadar belki 10-12 yazılım güncellemesi yaptım. İlk defa bu şekilde bir sorun yaşıyorum. Mutlaka ya benim atladığım ya da yazılımdan kaynaklı bir durum var. Ama benim cihazdaki sorun belli freeshare.

Saygılar.

uzuni

0
Üye
30 Eyl 2016
79
0
6
Selamlar belki 10 sefer yeni yazılımı boot modunda yükledim hepsinde sorun yaşadım birde usb den cihaz açıkkan yazılımı atayım dedim denemekte fayda var diye ve öyle yaptım inanın sorun morun kalmadı cihazı test için elektriginide kestim sorun yok sorun yaşayan arkadaşlar birde böyle denesinler.saygılar
son birşey daha cihazımın dns si google dns ayarlı

Son düzenleme:

NoKTa

0
Üye
21 Eyl 2012
241
25
28
K.Maraş
Şu cihazı ilk çıktığında aldım hala bir sorun yaşamadım. Buradaki sorunları okuyunca şaşırıyorum.

cihat43

0
Üye
7 Şub 2017
67
7
8
Next yazilimda ufak tefek sorunlar olur, ama yazilimi tekrar atmakta fayda vardır . Olmasa baska bir yazilim atmak olabilirm

jobul32

0
Üye
18 Nis 2012
25
4
3
machina 3 d için yeni yazılım verilmeyecekmi son yazılımla cihazda donmalar oluyor ayrıca free share de csat paketide açılmıyor bunlar için iiyleştirme yazılımları verilmeyecekmi

rolans

0
Üye
6 Kas 2016
103
4
18
kars
Nextye 2000 3d çift tuneri aldim bi gerçek yazılım cıksada rahatça kullanabilsem sürekli wifi ? yakiyor sürekli sorunlarla hatalarla karşi karşiyayım umarım guclu bi yazılım çıkar ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...