Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next machina 3d iptv sorunu

Hsm

0
Üye
16 Ocak 2018
2
0
1
Merhabalar benim sorunum su bugun machina 3d cif tunerli uydu alicisi aldm fakat kendi ozel iptv serverimi hem xstream panelden hemde txt yazilimi ile kanallari yukledm fakat kanallar bir sure sonra cihaz kendini resetliyor ayri bir sorunum ise cihaz cok agir aciliyor ne yaptiysam olmadi yazilimda guncel bu cihaza ne yapmam gerekiyor acaba pisman edermi beni ?

Ali35

0
Üye
11 Tem 2016
287
53
28
Izmir bornova
Slm herkese next machina 3D super ucretli iptv kullaniyorum yayini izlerken arada mozaik oluyor ama ayni linkle ott playerde ve telde sıkıntı yok bunun çözumu varmidir cihazin xtream bolumumde sıkıntı olabilirmi yoksa herkeste aynımı bu sorun degisik m3u aldim hepsinde yapiyor bu arada son yazilimi kullaniyirum V2.287

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Slm herkese next machina 3D super ucretli iptv kullaniyorum yayini izlerken arada mozaik oluyor ama ayni linkle ott playerde ve telde sıkıntı yok bunun çözumu varmidir cihazin xtream bolumumde sıkıntı olabilirmi yoksa herkeste aynımı bu sorun degisik m3u aldim hepsinde yapiyor bu arada son yazilimi kullaniyirum V2.287

free server önemli değilse önceki yazılımı bi dene 8/8/2017 olanı bende çif tunerlisi var ben onu kullanıyorum son yazılımda sıkıntı yaşadığım için

Vdede

0
Üye
30 Nis 2018
3
0
1
Abi next machina ya IPTV yükledim fakat
İp TV de kategoriler arası geçiş yapamıyorum yani
Haber Spor belgesel gibi kategorileri kumanda da bulamadım
5000 tane kanal var hepsini tek tek gezmek zorunda kalıyorum
IPTV de iken sat tuşu na basınca
Normal uydulari gösteriyor
Hiçbir tuş kategori gösterme işlevi görmüyor
Siz nasıl kullanıyorsunuz yardimci olurmusunuz?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Abi next machina ya IPTV yükledim fakat
İp TV de kategoriler arası geçiş yapamıyorum yani
Haber Spor belgesel gibi kategorileri kumanda da bulamadım
5000 tane kanal var hepsini tek tek gezmek zorunda kalıyorum
IPTV de iken sat tuşu na basınca
Normal uydulari gösteriyor
Hiçbir tuş kategori gösterme işlevi görmüyor
Siz nasıl kullanıyorsunuz yardimci olurmusunuz?

Bulamamaniz gayet normal çünkü cihazda öyle bir özellik yok.Katagori olayı sadece 2000 HD serilerinde ve turevlerinde mevcuttur...

Vdede

0
Üye
30 Nis 2018
3
0
1
Peki abi bu sorunu tek ben mi yaşıyorum
Bu oldukça zor bir olay diğer arkadaşlar nasıl yapıyor bunu

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Peki abi bu sorunu tek ben mi yaşıyorum
Bu oldukça zor bir olay diğer arkadaşlar nasıl yapıyor bunu

Sevgili kardeşim hayır bu bir sorun değildir ayrıca neden sorun olsunki bu cihaz piyasaya çıkalı yaklaşık 5 yıl oldu.Piyasaya çıktığında IP tv diye bir özelliği bile yoktu ilerleyen zamanda YAZILIMLA bu özellik cihaza kazandırıldı.Ve ilerleyen teknoloji karşısında cihazın işlemcisi ne yazıkki yetersiz kalmaktadır bazı ekler ne yazikki cihaza eklenememektedir. Durum böyle olunca cihazın sahip olduğu özellikler ile yetinmek zorunda kalmaktayız,2000-HD serisinde ise durum tamamen farklıdır.! Cihaz işlemcisi ÖZELLİKLE=İNTERNET UYGULAMALARI için seçilmiş ve tüm yazılım kodları ona göre yazılıp ona göre piyasaya çıkmıştır.O yüzden bazı uygulamalar çok daha kolay olarak bu serilere uygulanmaktadır...

Vdede

0
Üye
30 Nis 2018
3
0
1
Sevgili kardeşim hayır bu bir sorun değildir ayrıca neden sorun olsunki bu cihaz piyasaya çıkalı yaklaşık 5 yıl oldu.Piyasaya çıktığında IP tv diye bir özelliği bile yoktu ilerleyen zamanda YAZILIMLA bu özellik cihaza kazandırıldı.Ve ilerleyen teknoloji karşısında cihazın işlemcisi ne yazıkki yetersiz kalmaktadır bazı ekler ne yazikki cihaza eklenememektedir. Durum böyle olunca cihazın sahip olduğu özellikler ile yetinmek zorunda kalmaktayız,2000-HD serisinde ise durum tamamen farklıdır.! Cihaz işlemcisi ÖZELLİKLE=İNTERNET UYGULAMALARI için seçilmiş ve tüm yazılım kodları ona göre yazılıp ona göre piyasaya çıkmıştır.O yüzden bazı uygulamalar çok daha kolay olarak bu serilere uygulanmaktadır...

Abi haklısın ama
Türksat kendi kanal listesinde
Sinema spor belgesel diye kategorilere ayırmış
Aynı olayı IPTV de yapamıyorsa
Ki bence çok da basit bir olay gibi gözüküyor
Bana göre ciddi bir sorun
Ilgın için tşk ederim abi