Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next machinada iptv de kanal gecisi

cihan45

0
Üye
26 Şub 2015
15
0
1
oncelikle herkese merhabalar..meraktan bu konuyu aciyorum next machinada ip tv kanal gecisleri cok yavas bunlar acaba guncellemeler le daha hizli hale getirilebilirmi acaba bu mumkunmudur.....

Son düzenleme:

cihan45

0
Üye
26 Şub 2015
15
0
1
Test etmedim hocam diger cihazlarda gecis nasil bilmiyorum bana gecis yavas geldigi icin boyle bir konu actim daha hizlisi varmi bilmiyorum ama daha hizli olsa daha iyi olmazmi acaba

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,542
2,143
113
İstanbul
Test etmedim hocam diger cihazlarda gecis nasil bilmiyorum bana gecis yavas geldigi icin boyle bir konu actim daha hizlisi varmi bilmiyorum ama daha hizli olsa daha iyi olmazmi acaba

Şimdi bakınız ben az önce yapmış olduğum TEST sonucunda kendi ÖZEL servisimde seçmiş olduğum kanallara OK le diğim zaman bağlanma süresi 7 ila 10 saniye arasında değişmektedir.! Olay sadece cihazla ilgili değildir bunun yanında iki faktör daha bu konuda önem taşımaktadır.

1.İnternet DONWLAND yani İNDİRME hızı.
2.Yayın alınan yerin UPLOAD yani yayınların internete veriliş hızları.

Şimdi olayı biraz açalım:

AÇIKLAMA 1. Malumunuz Türkiye'de internet hızları bir çok yerde tabiri caiz ise yerlerde sürünmektedir.Ve sağlıklı bir IP tv yayını izleyebilmek için indirme hızının en az 3 MB olması gerekmektedir.O da siz ıp tv izlerken bir başkasının sistemde başka bir pc kullanmaması şartı ile.! İnanın 3 MB bile sıkıntı oluyor oysa hız 3 üstünde ise işte o zaman çok daha iyi oluyor.

AÇIKLAMA 2. Şimdi sıra diğer faktörde ıp tv hizmetinin verildiği yerlerde ise UPLOAD hızlarının olabildiğince yüksek olması gerekmektedir.Bakınız benim UPLOAD hızım 0,65 MB dir.Ama bu işi yapanlarda bu hizmetin olabildiğince yüksek olması gerekir eğerki sistemde hız düşerse ve aynı anda bütün kullanıcılar sisteme bağlanmaya çalışırsa işte o zaman sistem aynen kilit olur bağlanmaya çalışır durur.Ve siz en kral cihazınızda en süper yazılım olsa bile YUKARDA bahsettiğim nedenlerden ötürü yayınlara maalesef geç bağlanabilirsiniz.Hatta çoğu zaman bağlanamayabilirsiniz bile. Sanırım yazdıklarım size bu konuda azda olsa bir miktar fikir vermiştir.Sözün özü Türkiye'de IP tv hızları ne zamanki en az 5 MB olur ayrıca AKN ortadan kalkar ve upload hızları ne zaman artar işte o zaman IP tv yayıncılığı ALTIN çağını yaşamaya başlar...

kanberoğlu

0
Üye
20 Haz 2013
1
0
1
Güzel bir açıklamaydı üsdat. Eline sağlık. Tam olarak son yazdıklarınızdan anlaşılıyorki Türkiye'de İP Tv izlemek çok zor. Saygı ile.

cihan45

0
Üye
26 Şub 2015
15
0
1
Şimdi bakınız ben az önce yapmış olduğum TEST sonucunda kendi ÖZEL servisimde seçmiş olduğum kanallara OK le diğim zaman bağlanma süresi 7 ila 10 saniye arasında değişmektedir.! Olay sadece cihazla ilgili değildir bunun yanında iki faktör daha bu konuda önem taşımaktadır.

1.İnternet DONWLAND yani İNDİRME hızı.
2.Yayın alınan yerin UPLOAD yani yayınların internete veriliş hızları.

Şimdi olayı biraz açalım:

AÇIKLAMA 1. Malumunuz Türkiye'de internet hızları bir çok yerde tabiri caiz ise yerlerde sürünmektedir.Ve sağlıklı bir IP tv yayını izleyebilmek için indirme hızının en az 3 MB olması gerekmektedir.O da siz ıp tv izlerken bir başkasının sistemde başka bir pc kullanmaması şartı ile.! İnanın 3 MB bile sıkıntı oluyor oysa hız 3 üstünde ise işte o zaman çok daha iyi oluyor.

AÇIKLAMA 2. Şimdi sıra diğer faktörde ıp tv hizmetinin verildiği yerlerde ise UPLOAD hızlarının olabildiğince yüksek olması gerekmektedir.Bakınız benim UPLOAD hızım 0,65 MB dir.Ama bu işi yapanlarda bu hizmetin olabildiğince yüksek olması gerekir eğerki sistemde hız düşerse ve aynı anda bütün kullanıcılar sisteme bağlanmaya çalışırsa işte o zaman sistem aynen kilit olur bağlanmaya çalışır durur.Ve siz en kral cihazınızda en süper yazılım olsa bile YUKARDA bahsettiğim nedenlerden ötürü yayınlara maalesef geç bağlanabilirsiniz.Hatta çoğu zaman bağlanamayabilirsiniz bile. Sanırım yazdıklarım size bu konuda azda olsa bir miktar fikir vermiştir.Sözün özü Türkiye'de IP tv hızları ne zamanki en az 5 MB olur ayrıca AKN ortadan kalkar ve upload hızları ne zaman artar işte o zaman IP tv yayıncılığı ALTIN çağını yaşamaya başlar...

acıklamanız cok tesekkurler bende test ettıgımde 7 ıle 8 sanıyede acılıyor demekkı turkıyede bu ınternetle bu kadar oluyor.bunları okuduktan sonra turkıyede bunun daha ıyı olacagını sanmıyorum gercı AKN kalkması konusunda bır calısma baslatılmıs dıye duydum..

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,542
2,143
113
İstanbul
Güzel bir açıklamaydı üsdat. Eline sağlık. Tam olarak son yazdıklarınızdan anlaşılıyorki Türkiye'de İP Tv izlemek çok zor. Saygı ile.

Merhabalar üstadım selamlar olsun maalesef durum aynen bundan ibaret ben bile zaman zaman deli oluyorum bu TTNET ile. İnanırmısınız bir bakıyorum odane net kopmuyor ama resmen 0.bilmem kaçlı değerlere düşüyor.Hadi hemen arıyorum TTNETi işte o zaman klasik cevaplar ve en nihayetinde saç baş yolmadan sonra herşey normale dönüyor.Ama bu olay ara sıra tekrar ediyor maalesef yani bu ülkede altyapı genişletilmeden bu işler maaelsef çok sıkıntı.Bölgesel olarak ise bazı yerlere FİBER veriyorlar ama bizim gibi 6 daire olan yerler maalesef umurlarında değil...Sevgi ve Saygı ile...

acıklamanız cok tesekkurler bende test ettıgımde 7 ıle 8 sanıyede acılıyor demekkı turkıyede bu ınternetle bu kadar oluyor.bunları okuduktan sonra turkıyede bunun daha ıyı olacagını sanmıyorum gercı AKN kalkması konusunda bır calısma baslatılmıs dıye duydum..

Rica ederim teşekkürler benden evet sizdede durum bendeki gibi normal değerlerde görünüyor.! İnşaallah bu AKN belası en kısa sürede kaldırılırda en azından 3 MB düşme durumlarını yaşamayız.Birde yurt dışında yaşayan kardeşlerimiz arasıra bu konularda yazıyorlar oralarda durumlar daha farklı.Özellikle yabancı yayınlarda öyle kolay kolay sorun yaşamıyorlar,fakat ne yazikki ULUSAL kanallarda devamlı oluşan sorunlardan bahsediyorlar.İşte benim YUKARDA yazdıklarım durumla birebir örtüşüyor zaten.Avrupa'da net hızında gerek downlad gereksede upload konusunda sıkıntısı yok sıkıntı bizim sunucuların yetersiz upload çıkışlarında meydana geliyor.Bekliyelim bakalım durumlar ne zaman normale dönecek benim fikrimi soracak olursanız Türkiye'de bu net olayının tamamen normale dönmesi hiç yoktan 2 yada 3 yıl alabilir.Geçen bir forumda gözüme çarpmıştı İstanbul'da Esenyurt'ta yeni yapılan binalara TTNET olsun diğer servis sağlayıcılar olsun en az 6 ay sonrasına bizim bildiğimiz NORMAL kutu için gün veriyorlarmış.İşte durum maalesef bundan ibaret artık bekleyip dervişmi olacağız yoksa beklemekten geberecekmiyiz bunu zaman gösterecek...