Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD 16.12.2011 Tarihli Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Son düzenleme:

yurt-network

0
Üye
28 Mar 2012
2
0
1
defalarca uydu üzerinden güncelleme yapmaya çalıştım.. kanallar gitti ve youtube çıkmıyor..
usb den yapmak daha mı sağlıklı?
ayrıca serverim vardı oda gitmiş..ve hiç bir bilgiyi bilmiyorum, cihazı yaptırdığım yere mi götüreyim? yada ayarlar bit şekilde geri gelirmi?
yardımlarınız için teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
defalarca uydu üzerinden güncelleme yapmaya çalıştım.. kanallar gitti ve youtube çıkmıyor..
usb den yapmak daha mı sağlıklı?
ayrıca serverim vardı oda gitmiş..ve hiç bir bilgiyi bilmiyorum, cihazı yaptırdığım yere mi götüreyim? yada ayarlar bit şekilde geri gelirmi?
yardımlarınız için teşekkürler

Selamlar ;

Yazılım yükleme işlemi sırasında Yazılım Güncelleme modunu : userdb olarak seçerseniz sadece kanallarınızı uydu üzerinde bulunan kanal listesi ile değiştirmiş olursunuz,dolayısı ile mevcut kanal listeniz silinir, bu şekilde yapılan güncellemelerde cihazınıza uydu üzerinde(yada usb'de) bulunan son yazılımı yüklememiş olursunuz.

Yazılım güncelleme modunu Allcode yada Bootloader + Allcode olarak seçerseniz Yazılım da dahil tüm güncellemeleri cihazınıza yapmış olursunuz. eğer cihazınızda Youtube seçeneğini göremiyorsanız cihazınızda son yazılım yüklü değil demektir...

Eğer dediğim şekilde yazılımınız güncelleme yaparsanız, Youtube menüsü gelecektir.

Server bilgileriniz silindi ise server aldığınız yerden tekrar bu bilgileri talep edebilirsiniz, ayrıca server bilgilerinizi cihaza girerken BURADAKİ anlatımdaki gibi ''allshares.dat'' isimli bir dosya oluşturup girerseniz,hem elinizde server bilgilerinizin yedeği olur,hemde böyle bir durumda karşılaşırsanız USB bellek ile server bilgilerinizi uğraşmadan girersiniz.

Kolay gelsin.

kaya63500

0
Üye
28 Mar 2012
1
0
1
--------------------------------------------------------------------------------

Yazılımlarda emeği geçen ustalara teşekkürler.Saygılar

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Yeni yazılımı yükledim. Kablo ile modeme bağlantı yaptım. IP de aldım. Hava durumu çalışıyor.
Youtube çıkmamıştı ancak yazılımı yeniden yükledim. Youtube şimdi çalışıyor teşekkürler.

Youtube'da arama yaptıktan sonra çıkan sonuçlardan birini seyrettikten sonra geri geldiğimizde arama sonuçları kayboluyor.
Tekrar arama yapmak için aynı kelimeleri yeniden yazmak işkence. Bunun bir yolu olmalı, ya da yeni yazılımda inşallah. Arama sonuçları kaybolmasın.

Diğer taraftan media player modunda altyazılarda Türkçe karakterler çıkmıyordu artık sorun yok. Türkçe karakterler de çıkıyor.
Yeni yazılımda altyazının altındaki siyah bölge seçilebilir olmalı. Yani isteyen açsın, istemeyen kapatsın.
Altyazı karakterleri formatları değiştirilebilmeli. Font, büyüklük, renk, altyazı çerçevesi gibi...
Altyazı harflerinde çerçeve (outline), yazının okunabilirliği için çok faydalı.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...