Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Amigo 23.10.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Doğru diyorsun arkadaş yazılımı attım iyiki kanalları yedeklemişim İPtv diye cihazda birşey kalmamiş kaç günden beri tek tek iptvleri yüklemeye çalışıyorum birde son yazılımda iptvlerin çok geç açılmasına şahit oldum İP leri giriyorum 3 4 dakika sonra açıyor. sabah siteye yazdım cevap veren yok bari İPleri bir dosya şeklinde verinde bizde cihazımıza atalım.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,581
57,698
113
izmir çamdibi
Doğru diyorsun arkadaş yazılımı attım iyiki kanalları yedeklemişim İPtv diye cihazda birşey kalmamiş kaç günden beri tek tek iptvleri yüklemeye çalışıyorum birde son yazılımda iptvlerin çok geç açılmasına şahit oldum İP leri giriyorum 3 4 dakika sonra açıyor. sabah siteye yazdım cevap veren yok bari İPleri bir dosya şeklinde verinde bizde cihazımıza atalım.

ıptv ler için neden kaç gündür uğraşıyorsun istediğin kanalları yarım saat veya biraz daha fazla cfg dosyası yap veya internet arayüzünden yükle

falls

0
Üye
6 Şub 2015
19
0
1
arkadaşlar yeni yazılımı bende yükledim.yedeklediğim kanaları eskileri silerek tekrar yükledim.1 gün sorunsuz çalıştı.(bu arada cihaz devamlı açık.hep böyle durumda.televizyondan kapatıyorum) ertesi günü kanal açıkken görüntüyü kilitledi.kanal değiştirme yapıyorum fonda sesler değişiyor ancak ekranda görüntü aynı kalıyordu.10 dk. fişte çektim.açtım düzlmişti.
ancak bir daha sorun yaşamak istemediğim için 18.06.2014 - Next_Minix HD Amigo Boot Mod YAZILIMI'nı yükledim.Üstüne de 23.10.2015 tarihli yazılımı attım.üzerinde gelen kanallar sildim.Yedekleri yükledim. Düzgün çalışıyor şu an.Filmler açıyor.Şimdilik bir sorun gözükmüyor

yerebakan

0
Üye
6 Şub 2015
42
1
8
Bu yazılımda hiç bir sıkıntı yaşamadım. :) çok mutluyum. Eskisinden hızlı cihaz...

Bu arada video çıkış ayarını ne yapıyorsunuz? Ben otomatik olarak kullanmaya başladım. Aldığım yayına göre ayarlıyor 1080p 576p filan. Tek sıkıntısı görüntü geçişi olması kanal değiştirirken. 1-2 saniye ekran çözünürlük ayarlıyor.

beykozlu

0
Üye
5 Şub 2015
98
26
18
mrb lar cihazi kapatip actiginizda sinyal yok yazisiyla karsilasiyormusunuz beni deli ediyor yeni yazillimlada düzelmmemis bu durum sizdede varmi varsa ne yaptinizda düzeldi

negrano34

0
Üye
20 May 2015
4
0
1
mrb lar cihazi kapatip actiginizda sinyal yok yazisiyla karsilasiyormusunuz beni deli ediyor yeni yazillimlada düzelmmemis bu durum sizdede varmi varsa ne yaptinizda düzeldi

aynen bu yazılımdada cihazı kapatıp actıgımızda sinyal yok hatası devam etmekte .. varmıdır bi cözümü acaba ??

eray

0
Üye
14 Ocak 2013
232
7
18
ayni yerde başka uydu alıcı dene görüntü varsa board ı bozulmuştur değişecek

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Arkadaşlar son yazılımda sinyal yok uyarısı veriyor doğrudur bende 2 uydu var bir kaç defa cihazı açınca bu uyarıyı aldım ve hiçbir şekilde bekleme gibi görüntü alamadım (uyarı kısa süreli değil)ancak cihazı kapatıp açınca normale dönüyor eski yazılıma döndüm 19.12.2014

falls

0
Üye
6 Şub 2015
19
0
1
daha önceki yazılımda 1-2 defa kanal yok uyarısı olmuştu.ama açıp kapatınca düzelmişti sorun etmedim.bu yazılımda henüz karşılaşmadım.
şimdi denedim sinyal yok dedi.kapatıp açtım hala sinyal yok diyor.bende fabrika ayarlarına aldım.kanallarım gitmiş fabrika kanalları gelmişti.
sildim ve kendi kanallarımı yükledim.
demekki her bir yazılım yüklediğimizde fabrika ayarlarına almak ve sonra kanalları yüklemek gerekiyor arkadaşlar

Son düzenleme:

falls

0
Üye
6 Şub 2015
19
0
1
Bu yazılımda hiç bir sıkıntı yaşamadım. :) çok mutluyum. Eskisinden hızlı cihaz...

Bu arada video çıkış ayarını ne yapıyorsunuz? Ben otomatik olarak kullanmaya başladım. Aldığım yayına göre ayarlıyor 1080p 576p filan. Tek sıkıntısı görüntü geçişi olması kanal değiştirirken. 1-2 saniye ekran çözünürlük ayarlıyor.

ben cihaz ayarına bu defa dokunmadım.1080i 50 mhz.daha önceki yazılımda 1080p 50 mhz yapmıştım.ancak uzak görüşümde gözlük taktığım için renklerin farkına yani kısacası görüntünün canlı renklerle netleşmesine 1080i 50mhz ile kavuşmuş oldum.bence bu ayar daha güzel.şimdi televizyon seyrederken hd yayınlarda 3 boyutlu gibi net olarak seyrediyorum.bilemiyorum gözlük camları o kadar kaliteli cam değil ama görüntü gayet güzel oluyor.

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Son yazılımı attığınızda uydu alıcınızda özel iptv niz varsa siliniyor,bilginize.Önce uydu alıcınızda internetden son yazılımı indirip sonra iptv kanallarınızı atın.Filim kanalları gayet güzel çalışıyor.Başka bir sorunla karşılaşmadım.

eray

0
Üye
14 Ocak 2013
232
7
18
Arkadaşlar son yazılımda sinyal yok uyarısı veriyor doğrudur bende 2 uydu var bir kaç defa cihazı açınca bu uyarıyı aldım ve hiçbir şekilde bekleme gibi görüntü alamadım (uyarı kısa süreli değil)ancak cihazı kapatıp açınca normale dönüyor eski yazılıma döndüm 19.12.2014

eski yazılıma dönünce sinyal yok uyarısı gittimi

negrano34

0
Üye
20 May 2015
4
0
1
sinyal yok uyarısı alan arkadaslar.. en son yazılımı yukletikten sonra uzerinde yuklu gelen kanalları silin. daha sonra uyduları tekrar taratıp sıralamanızı yapın ..biraz zahmetli bi iş ama sinyal yok uyarısınsından kurtulmamın yolu şimdilik bu maalesef..ben bu sekilde yaptım ve duzeldi..

asilzade

0
Üye
5 Şub 2015
8
0
1
Ben yazilimi ciktigi gunden beri kullaniyorum memnunum filim izle aciliyor youtub memnun olunmayacak bir durum yok karbon ustanin yukleme talimatlarini uygulayin sorun olmaz herkese saygilar

beykozlu

0
Üye
5 Şub 2015
98
26
18
sinyal yok uyarısı alan arkadaslar.. en son yazılımı yukletikten sonra uzerinde yuklu gelen kanalları silin. daha sonra uyduları tekrar taratıp sıralamanızı yapın ..biraz zahmetli bi iş ama sinyal yok uyarısınsından kurtulmamın yolu şimdilik bu maalesef..ben bu sekilde yaptım ve duzeldi..

bende de sinyal yok uyarisi vardi servise verdim ana kart degiscekmis gelince düzelme varmi yazarim

nearcan

0
Üye
16 May 2015
47
0
6
Karbon arkadasim bende su an film izle bölümü göstermiyor. ne yapmam lazim bana anlatirmisin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...