Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Black Kurulum (Lütfen Yardım)

cmdLock

0
Üye
8 Nis 2013
2
0
1
Herkeze Merhabalar;

Minix HD Black ürününü Teknosa'dan yeni aldım. Daha önce evde Digitürk kullanıyordum. Digitürk'ü iptal edip şimdi bu küçük canavarı aldım. Akşam kurulum yapmak istedim fakat bir türlü yapamadım. Benim aklıma takılan birşey var o da şu. Şimdi ben Digitürk'ü "Eutelsat" da izliyordum, HD yayın almak için. Şimdi Digitürk'ü iptal ettim ve çanaktan gelen kabloyu direk Minix HD'ye taktım. Kanal Arama bölümünden Eutelsat araması yaptırdım hep kanallar şu şekilde sıralanıyor.

Örnek :
$ShowTV
$KanalD
$ATV HD
$Star Tv

gibi sıralanıyor. TRT kanallarını açıyor ama bizim normal Ulusal kanallarımızın hiç biri gelmiyor. Ben nerede yanlış yapıyorum ve\veyahut hangi uydudan arama yapmam gerekiyor? Bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen. Ayrıca birde Wifi ile ilgili bir sorum olucak. Benim evimde Kablosuz Wifi var. Televizyonum da Wifi'ye bağlı, bu güncellemeler ve key dosyaları için ayrı bir wifi aparatı almam gerekiyor mu yinede?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Herkeze Merhabalar;

Minix HD Black ürününü Teknosa'dan yeni aldım. Daha önce evde Digitürk kullanıyordum. Digitürk'ü iptal edip şimdi bu küçük canavarı aldım. Akşam kurulum yapmak istedim fakat bir türlü yapamadım. Benim aklıma takılan birşey var o da şu. Şimdi ben Digitürk'ü "Eutelsat" da izliyordum, HD yayın almak için. Şimdi Digitürk'ü iptal ettim ve çanaktan gelen kabloyu direk Minix HD'ye taktım. Kanal Arama bölümünden Eutelsat araması yaptırdım hep kanallar şu şekilde sıralanıyor.

Örnek :
$ShowTV
$KanalD
$ATV HD
$Star Tv

gibi sıralanıyor. TRT kanallarını açıyor ama bizim normal Ulusal kanallarımızın hiç biri gelmiyor. Ben nerede yanlış yapıyorum ve\veyahut hangi uydudan arama yapmam gerekiyor? Bu konuda bana yardımcı olur musunuz lütfen. Ayrıca birde Wifi ile ilgili bir sorum olucak. Benim evimde Kablosuz Wifi var. Televizyonum da Wifi'ye bağlı, bu güncellemeler ve key dosyaları için ayrı bir wifi aparatı almam gerekiyor mu yinede?

Sizde ki uyduda bulunan kanallar Digitürk platformuna aittir ve şifreli yayın yapmaktadır,sizin çanağınızı 42.E Türksat uydusuna ayarlatmanız gerekmektedir.

cmdLock

0
Üye
8 Nis 2013
2
0
1
Peki tamam da dostum, Eutelsat sadece Digitürk'e hizmet veren bir Uydumu? Ben o kısmı anlayamadım? HD yayınları benim bildiğim Türksat vermiyordu? ya da ben mi yanılıyorum?.

paradogy

0
Üye
8 Ocak 2012
30
0
6
Evet ağırlıklı olarak Digitürk yayınlarını veriyor. Ulusal kanallar için Türksat ayarlanmalı. Ancak Türksatta da birkaç hd kanal var zaten açık olarak. En fazla açık hd akanalı ise astra 19 da seyredebilirsiniz sanırım.