Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Cool 08.07.2015 Tarihli Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Next Minix HD Cool 08.07.2015 Tarihli Yazılımı

Yazılım Notları:

Kod:
- Uydu/TP/Kanal Bilgileri güncellendi.
- Youtube test yazılımıdır.
- Yeni biss altyapısı kullanılmıştır. (key2.db dosyaları yüklenebilir)

Ekli dosyalar

• Next_MinixHDCool_08072015.zip
    5.2 MB · Görüntüleme: 142

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Hocam çok merak ediyorum bu yazılım ile HD minix mavi yazılımı aynımı??? aralarında değişik birşey varmı? belki yazılım aynı cihazlara yüklenmeye bilir fakat aralarında fark olduğunuda düşünmüyorum

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hocam çok merak ediyorum bu yazılım ile HD minix mavi yazılımı aynımı??? aralarında değişik birşey varmı? belki yazılım aynı cihazlara yüklenmeye bilir fakat aralarında fark olduğunuda düşünmüyorum

Sn.Arkadaşım her cihaz için farklı ölçülerde ve boyutlarda yazılımlar hazırlanmaktadır.Dolayısı ile cihazların birbirine benzemesi aynı yazılımların kullanılabileceği anlamına gelmez...Önümüzde iki seçenek vardır.
1.Eğer yazılımlarda flash koruma varsa zaten birinin yazılımını diğerine atamazsınız , cihaz yazılımı görür ancak PASS geçer ve yüklemez.
2.Yok eğer flash koruma yoksa işte o zaman cihaz yazılımı alır ancak sonra bir daha AÇILAMAZ.! Yani flash aynen uçar bazı cihazların kurtarma yazılımları vardır oldu oldu cihaz kurtulur olmadı aynen size TEKNİK SERVİS yolu aynen gözükür.

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Sn.Arkadaşım her cihaz için farklı ölçülerde ve boyutlarda yazılımlar hazırlanmaktadır.Dolayısı ile cihazların birbirine benzemesi aynı yazılımların kullanılabileceği anlamına gelmez...Önümüzde iki seçenek vardır.
1.Eğer yazılımlarda flash koruma varsa zaten birinin yazılımını diğerine atamazsınız , cihaz yazılımı görür ancak PASS geçer ve yüklemez.
2.Yok eğer flash koruma yoksa işte o zaman cihaz yazılımı alır ancak sonra bir daha AÇILAMAZ.! Yani flash aynen uçar bazı cihazların kurtarma yazılımları vardır oldu oldu cihaz kurtulur olmadı aynen size TEKNİK SERVİS yolu aynen gözükür.

Bu dediğinize tamamen katılıyorum aynı şeyleri düşünüyorum diyebilirim; kafama takılan aslında mavi minix ile cool yazılımında neleri getirmişi okuduğumda neredeyse aynı yazılar mevcut kopyala yapıştır gibi; Yoksa birbirlerinden ayrılan özellik mesela enetnet bunu görebiliyorum

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Bak şimdi yazılımın neler getirdiğini çözemedim daha; varmıydı yokmuydu bilmiyorumda aldığım zaman Göz ekranında neden saat yapmamışlar dediğim oldu. bu yazılım ile saat aktif oldu buna gerçekten sevindim. gece çok işe yarıyor çok. Hatta şimdi oraya açarken hoşgeldiniz kapatırken güle güle derse harika olur :)) bence olmayacak birşey değildir diye düşünüyorum ;)

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Akıllı kumanda nasıl ayarlanır gezmediğim yer kalmadı varmı bunun bir ayarı??

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Sn.Arkadaşım maalesef piyasada bir kaç çeşit AKILLI KUMANDA satılmaktadır,ancak her kumanda o işi yapacak diye bir şey yoktur.Benim size nacizane tavsiyem NEXT firmasını arayın ve cihazınız için işinizi görecek kumandanın çeşidini size söylesinler.Ve aynı zamanda nasıl yapılacağı konusundada sizi aydınlatsınlar çünkü aynı zamanda kumanda bulmakla iş yine hallolmuyor.O kumandalar çalıştırdıkları cihazların KOD nolarını girince işte o zaman iş görmeye başlıyorlar.

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Sn.Arkadaşım maalesef piyasada bir kaç çeşit AKILLI KUMANDA satılmaktadır,ancak her kumanda o işi yapacak diye bir şey yoktur.Benim size nacizane tavsiyem NEXT firmasını arayın ve cihazınız için işinizi görecek kumandanın çeşidini size söylesinler.Ve aynı zamanda nasıl yapılacağı konusundada sizi aydınlatsınlar çünkü aynı zamanda kumanda bulmakla iş yine hallolmuyor.O kumandalar çalıştırdıkları cihazların KOD nolarını girince işte o zaman iş görmeye başlıyorlar.

Hocam tv LG32la620s uydu cihazı malum cool serisi aldım ama cihazdan çıkan akıllı kumandayı tv ye tanıtamadım bu kod denilen olayı nereye girip tanımlayacaz anlamadım gitti

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Hocam tv LG32la620s uydu cihazı malum cool serisi aldım ama cihazdan çıkan akıllı kumandayı tv ye tanıtamadım bu kod denilen olayı nereye girip tanımlayacaz anlamadım gitti

Şimdi her cihaz için farklı kodlar vardır ama dediğim gibi öncelikle doğru kumandayı bulmak gerekiyor.Eğer doğru kumanda ve çalıştırılmak istenen cihazın kodu bulunursa o takdirde işlem halloluyor.En iyisi dediğim gibi ilgili firmaları arayın ve cihazlarının çalıştırılabildiği kumandaları öğrenin hatta ilgili servisleri direkt olarak arayın ve bu işi canlı olarak yapın.

Meganci

0
Özel Üye
13 Kas 2011
156
23
18
Bursa
Bu işlemi sırasıyla uygula:
Universal Kumanda Tv Kontrolü İçin Yapılması Gerekenler

•Kullanacağınız Tv’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir.
•Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.
•3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.
•Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Kullanacağınız Tv’nin uzaktan kumanda kod sisteminizin öğretilmesi gerekmektedir

Hocam bunu öğrensek bile nereye gireceğiz bunu anlamadım

Meganci

0
Özel Üye
13 Kas 2011
156
23
18
Bursa
Next HD Cool kumandasının en üst kısmında Mavi çizgili alandaki vol+ ve vol- tuşlarıyla yapılacak bu işlem

standar_kumanda_pandora.jpg

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
tamam o zaman yaptım ve hiçbir sonuca ulaşamadım malesef:grumpy:

Eğerki doğru kodu girdiğinizden eminseniz boşuna uğraşmayın elinizdeki kumanda ne yazikki cihazla uyumlu değildir...En iyisi size söylediğimi yapın yarın next merkez servisi arayın doğru kumandayı size size söylesinler.Alın kumandayı arayın tekrar servisi sizi bire bir yönlendirsinler böylece bu olayıda bu şekilde halletmiş olursunuz.! Yazık günah boşuna üzüyorsunuz kendinizi sabah ola hayrola....

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Eğerki doğru kodu girdiğinizden eminseniz boşuna uğraşmayın elinizdeki kumanda ne yazikki cihazla uyumlu değildir...En iyisi size söylediğimi yapın yarın next merkez servisi arayın doğru kumandayı size size söylesinler.Alın kumandayı arayın tekrar servisi sizi bire bir yönlendirsinler böylece bu olayıda bu şekilde halletmiş olursunuz.! Yazık günah boşuna üzüyorsunuz kendinizi sabah ola hayrola....

Doğru kodu girdiğimden emin değilim ( atıyorum kod 0022 bile olsa nereye gireceğimizi bilmiyorum ) Cihaz yeni eğer sorun varsa veya yoksa dediğiniz gibi yarın servisi arim cumartesi olsada şansımızı deniyelim

rammstein984

0
Üye
12 Tem 2015
3
0
3
bu yazılım ile wifi ye bağlanabilen bunu başarabilen var mı?
Şu yazılımları yapanları tebrik ediyorum ellerine sağlık wifi de bağlanmıyor sonunda bu cihazı paramparça yapacağım hiçbir işe yaramıyor

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
next minix HD cihazlarda emu ile sanırım işe yarar açık kanal yok ? cccam server bu cihazlarda stabil mi çalışıyor server bu cihazla kullanan var mı ?

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
An itibari ile 15 dakika 37 saniye oldu. NEXT'i arıyorumda :))) en kısa sürede sizi yetkili kiiye aktaracağız deyip duruyor hem merak hemde inat ettim bekliyorum ne zaman açacaklar

corozeb

0
Üye
15 Eyl 2013
41
1
8
Az önce bir mail attım firmanın kendisine şu kadar süredir bekliyorum telefona bakan yok yada bakmak istemiyorsunuz diyerek,ve altına Yüce kitabıma el basarımki şunu yazdım...

Eğer bana geri döncekseniz bu mail'in sonunda sakın bana demeyin telefonlarımızda bir sorun promlem oluştu diye..... bunu yazdım gönderdim telefon açıldı ve neden telefona bakmıyorsunuz 20-25 dakikadır dediğimde adam bana beyefendi telefonlarımızda bir problem var deyince çok güldüm aynı olayı bana geçen sene anlatmıştınız dedim o zamnada minix mavi almıştım :)))) NEXT doymuş firma açıkcası kimseyi iplemiyorlar birgün bu hatanın farkına varacaklar ama o zaman cidden geç kalmış olacaklar...

5 Şub 2015
28
0
1
Mavi şerit içinde belirtilen "VOL+" ve "VOL-" tuşlarına aynı anda 3 saniye süre ile basınız, böylece uzaktan kumanda TV kod arama moduna girecektir.
3 saniye sonunda "VOL-" tuşunu bırakınız ve kumandanın sadece "VOL+"tuşuna basınız, kumanda 3 grup kod değeri gönderimine başlayacaktır ve arama "VOL+" tuşu basılı tutularak devam ettirilecek. Bu işlem sırasında TV alıcısı ekranında VOLUME (ses ayar çubuğu) göstergesi veya sembolü göründüğü anda "VOL+" tuşuna basmayı durdurun ve bu defa "VOL-" tuşuna basınız. Ekranda VOLUME (ses ayar çubuğu) görüntülenir.
Source ve Açma/Kapama tuşları için bu işlemin devamına gerek duymayacaksınız. Uzaktan kumanda bu tuşların komutlarını da yerine getirecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...