Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD izlenimleri

fotog

0
Üye
9 Şub 2012
28
0
1
Cihazı 1 aydır kullanıyorum.
Öncelikle görüntü kalitesinden memnunum..daha iyisi can sağlığı..
(hem hd,hem sd)
CCcam'i elle girmekte sorun yaşadım çünkü cccam bilgilerim forumda verilen örnekten biraz farklıydı..onu da usb'den atarak hallettim.
forumda belirtilen,resetleme,internete bağlanmama,güncelleme vs.gibi sorunların hiç birini yaşamadım.
CCcam en az D.......x kadar stabil..hatta daha hızlı diyebilirim..
Mini Kumanda belki daha fonksiyonel olabilirdi..
Kanalları,uydulara göre,şifreleme sistemlerine göre,yayın paketlerine göre kategorilendirebilmek böyle bir cihaz için çok harika bir özellik.
buketler gibi favori listeleri oluşturmak da çok hoş.

Temenniler:

Menü arayüzleri daha estetik olabilirdi.bu durum yeni yazılımla düzenlenebilirmi bilmiyorum ama arayüzler çok kötü..tam çin işi olmuş..
ısınma simdiye kadar problem yaratmadı..ama yumurta pişer ısısında.
Mutlaka bir kanal editörü geliştirilmeli..
eğer mümkünse kilitlenen kanalların tamamı tek şifre ile açılmalı ve kapanmalı..her kanal değişimde şifre girmek sinir bozucu oluyor..

Son düzenleme:

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Sn Karbon ,

Öncelikle büyük rafa konulan receiverlardan çok daha küçük ve fizible oluşu itibari ile hd minix imi beğendim .Ancak şunu söyleyebilirim ki sd kanallarda arka font da duran renklerde bir hayli kıprışma ve hareketlenmeler mevcut . Bu da haliyle görüntü bulanıklığı yapmaktadır .
Hemen cevabınıza siz vermeden ben cevap vereyim ..... evet eski model SD receiverımı AYNI KANALDA AÇTIM ve hiç bir kıpraşma yok . Ve eski receiverda sd görüntüler daha net .

Hd minix e bir yazılım yükleme ile mi bunun üstesinden gelmek mümkün dür ?

saygılar

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Tv sistemi- Video çözünürlük ayarlarını kurcalayın biraz,kaynaktan kontrol seçeneğini deneyin,bu seçenek yayına göre görüntü seçeneğini kendisi ayarlamaktadır.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Az önce tekrar eski sd receiverımı taktım . Survivor izliyorum . Ve inanılmaz netleşti ekran .
Neden hd miniximde aynı performansı alamamktayım .

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Denedim . Sanki biraz düzeldi gibi .
Açıklaması nedir hocam bunun ? Neden düzeldi ?

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Hocam başka bir çözünürlük seçtim . Şimdi hiç açılmıyor birşey . menüye dahi giremiyorum . Tv bişey göstermiyor .. Açıp kapattım birkaç kere , kapalı tuttum bir süre tekrar açtım . ama tv gözstermiyor . siyah ekran . :(

ne yapacam şimdi ?