Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Kanallarda Tam Ekran Sorunu...

Legolas84

0
Üye
16 Ara 2012
3
0
1
Arkadaşlar merhaba... Next Minix HD cihazımı bağladım ama yapamadığım şeyler var yardımcı olursanız sevinirim...

1- Cihaz ilk açıldığında uydudan güncellemeyi seçiyorum ama bi süre sonra hata veriyor tamamlanmıyor

2- Cihazda kanallar görünüyor fakat tam ekran yapamıyorum kanal menüsünde küçük ekran gözüküyor hep OK tuşuna bassamda tam ekrana geçmiyor

İlk defa uydu cihazı kullanıyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Saygılar...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
Selamlar ;
Birinci sorunuz için Menü - Sistem Ayarları - Diğer Ayarlar - Otomatik OTA kontrolü seçeneğini kapalı yaparak uyarının gelmesini engelleyebilirsiniz...zaten zaten uydudan güncellemelerde sorun çıkabiliyor..zaten güncel yazılımlar forumdan da duyurulmakta akternatfi olarak Usb bellek ile yazılım yüklemesi yapabilirsiniz yada manuel olarak uydudan güncelleme yapabilirsiniz...

2- Zannedersem Menü - Kanal Düzenle - TV Kanal Listesi kısmında bulunurken ilgili kanalın küçük ekranda görünmesini değilde OK tuşuna bastığınızda direk olarak kanalın izleme moduna geçmesini istemektesiniz,yalnız bu bölüm ilgili kanalların düzenleme işlemlerinin yapıldığı bölüm olduğundan (kanal taşıma -kilitleme -silme vb..) bu işlemlerin daha işlevsel yapılabilmesine yönelik bir bölümdür,kanal zap işlemlerini buradan yapmak pek işlevsel olmaz...Bu bölümde OK tuşu renkli tuşlardaki görevlerin seçilip işlevsel hale gelmesi için atanmıştır...

Kolay gelsin..