Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Mavi & Pembe) 28.12.2012 Yeni Menülü TEST Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
626
789
93
cccam kullanan var ise sky ve diğer paketlerde donma varmı özellikle forumdan c line alan kullanıcılar cevap verir ise çok sevinirim

Sky paketi hemen hemen çoğu serverde donar (donma demiyelimde duroplanır) bunu azaltmak için "ts geçikme" seçeneğini açıp, sky paketindeki kanallar üzerinde slow tuşuna basın, çıkan seçeneklerden gecikmeyi ayarlayın donmalar kaybolur yada minimuma iner.

mehmet1964

0
Üye
9 Ara 2012
8
0
1
üstadlar cok güzel yazılm olmuş ellerinize sağlık ip tv yi nasıl yapacagız bilenler yardım edebilirmi teşekürler.

yuksel112

0
Üye
28 Ağu 2012
10
0
1
öncelikle yazilimi bir test edin henen harika olmus cok güzel diye yazmayin
test edip sorunlari yazinki bunlar giderilsin
ip tv bölümünde secilen kanal acilmayinca cihaz kitleniyor fisini cekip takmak gerekiyor birkac kere denedim sorun ayni

saygilar

cutkan

0
Üye
29 Ara 2012
1
0
1
arkadaşlar ben de minixhd ime son yazılımı yükledim. fakat kapanıp açılmadı daha doğrusu açık sinyali var fakat cihaz açılmıyor. :( rs232 den yazılımı güncellemem gerektiği söylendi. bu kabloyu satılmıyor sanırım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
selam.yazılımı yükledim.emeği geçenlere teşekkürler.fakat free share aktif emu açık olmasına rağmen 13 ve 19.2 de seyrettiğim şifreli kanalların hiç birini açmadı.yardım lütfen.

mechen

0
Üye
2 Eki 2012
7
0
1
arkadaşlar ben de yazılımı yüklerken cihaz kapanıp açılmadı ve IR den cihazı kumanda edemiyorum. Fişini çekip takmama rağmen değişen bir şey olmadı:( akşam akşam başımıza iş mi aldık acaba? RS232 ile ile yükleme demiş bir arkadaş ama şu an kendi imkanlarımız ile bir çözümü yok mu? Hanımlada papaz olduk gece gece:(
Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
arkadaşlar ben de yazılımı yüklerken cihaz kapanıp açılmadı ve IR den cihazı kumanda edemiyorum. Fişini çekip takmama rağmen değişen bir şey olmadı:( akşam akşam başımıza iş mi aldık acaba? RS232 ile ile yükleme demiş bir arkadaş ama şu an kendi imkanlarımız ile bir çözümü yok mu? Hanımlada papaz olduk gece gece:(
Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Bazen bu şekilde kilitlenmeler olabiliyor..

Cihaza hiçbir şekilde kumandadan komut veremiyorsanız eski yazılımı PC aracılığıyla atmanız gerekir.. ( yazılımı PC ile atamam derseniz en yakın next servisine danışabilirsiniz. )

Cihaz attığınız yazılımın fabrikasyon ayarlarına döneceğinden problem ortadan kalkar..

mechen

0
Üye
2 Eki 2012
7
0
1
Bazen bu şekilde kilitlenmeler olabiliyor..

Cihaza hiçbir şekilde kumandadan komut veremiyorsanız eski yazılımı PC aracılığıyla atmanız gerekir.. ( yazılımı PC ile atamam derseniz en yakın next servisine danışabilirsiniz. )

Cihaz attığınız yazılımın fabrikasyon ayarlarına döneceğinden problem ortadan kalkar..

Üstad;
cihaz yazılımı son yükleme noktasına kadar getirdi ve yeniden açılmadı:(
bir arkadaş forumdan servise göndermiş flash çökmüş demişler?(40 tl masraf)
hadi kabloyu bulduk ama hd minix için hangi loader programını kullanacağız? bir de rs232 li pc nerden bulcaz? akşam akşam rahat dururken başımıza iş aldık:( Konya sokağın- ankara) yolu gözüktü herhalde?

akıncılar

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
GÜncelleme sonrasi aÇilmiyor..

Cihazı dün güncelledim açıldı. sonra yedeklediğim kanal listesini geri yükledim. ve kumanda yeşil ışığı devamlı yanıyor ama başka hiçbir tepki yok. acaba sorun ne olabilir lütfen yardım.:confused::confused:

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Üstad;
cihaz yazılımı son yükleme noktasına kadar getirdi ve yeniden açılmadı:(
bir arkadaş forumdan servise göndermiş flash çökmüş demişler?(40 tl masraf)
hadi kabloyu bulduk ama hd minix için hangi loader programını kullanacağız? bir de rs232 li pc nerden bulcaz? akşam akşam rahat dururken başımıza iş aldık:( Konya sokağın- ankara) yolu gözüktü herhalde?

Yazılım güncellenirken herzaman için hata olma olasılığı vardır..
Flash korumalıdır, komple yanmaz... yandıysa 40 TL normaldir ama sadece PC aracılığıyla yüklenen birşey ise rakam yüksek.. yarı fiyatını geçmemesi lazım..

Yazılım atma editörünü aşağıdaki linkte bulabilirsiniz..
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=7

PC ile Yazılım nasıl güncellenir;
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=646

RS232 çıkışlı PC pek bulmak mümkün değil ama onun içinde USB den RS232 ye çeviriciler kullanabilirsiniz..

sade

0
Üye
22 Tem 2012
1
0
1
Bende hiç sorun çıkmadı. Hatta kanaları yedeklemiştim oda yüklendi. Çok güzel bir arayüz olmuş. Eskisi hiç hoş değildi. Teşekküler.

uygar2580

0
Üye
13 Ocak 2012
9
1
3
İyi günler öncelikle ellerinize sağlık. İlk mesaja bir ekran görüntüsü eklerseniz cok güzel olur. İyi çalışmalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...