Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Serileri FreeShare(Ücretsiz Server) Hk. ( Başka Konu Açmayınız.! )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
İlk sorunuz :internet bağlantısı olmadan şifre çözmümü yok mu
cevap:Server veya Freeshare dediğim uygulamalar yani şifre çözüm olayı sadece Internet bağlantısı gerektirir.EMU şifre çözüm olayı internet gerektirmez ancak Hotbird te artık bi kaç kanaldan başka EMU ile izlenebilen kanal yok.yani Internet bağlantınız olmalıdır.
İkinci sorunuz:yoksa bunun herhangi bir ücreti varmı
cevap2:Freeshare dediğim uygulamada herhangi bi ücret yoktur fakat Yerel Ağ Ayarları ksımında CCCAM ve NewdCAM uygulamaları ücretli serverlerdir.Parayla alınır ve cihaza kullanıcı adı şifre olarak girilir.Forumda açıklamaları mevcuttur.Serveri forumda mach1 ustadan alabilirsiniz.Gerçekten tavsiye ederim çünkü skyitalia da primafila kanallarında (açılabilenler için) NDS şifreleme sistemi olmasına rağmen benim cihazımda sıfır donma ile izledim filmleri.Cihazım Minix HD Mavi.

Son düzenleme:

siyahlale

0
Üye
1 Tem 2013
2
0
1
teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden memnun oldum . dedim ya forumda yeniyim birdaha daha ayrıntılı konu açarım hoşcakalın.

aragornilti

0
Üye
11 Ocak 2012
27
1
3
Değerli arkadaşlar son çıkan yazılımı yüklememe rağmen freeshare ve diğer internet uygulamalrı ile sorunum devam ediyor. Modemimi direk olarak da bağladığım halde hiçbir internet bağlantılı özellğni kullanamıyorum. Cihazımın ethernet girşindeki yeşil lamba yanmakta sarı olanı yanıp sönmekte. bilgisayarıımdan sorun olmadan internete bağlanabiliyorum. Ne öneririsiniz?

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
Değerli arkadaşlar son çıkan yazılımı yüklememe rağmen freeshare ve diğer internet uygulamalrı ile sorunum devam ediyor. Modemimi direk olarak da bağladığım halde hiçbir internet bağlantılı özellğni kullanamıyorum. Cihazımın ethernet girşindeki yeşil lamba yanmakta sarı olanı yanıp sönmekte. bilgisayarıımdan sorun olmadan internete bağlanabiliyorum. Ne öneririsiniz?

Gereçler-yerel network ayarları-ip yenile(yeşil tuş) ardından sorun çözülür işe yaramazsa modemi kapatıp açıp cihazıda yeniden açtıktan sonra sorun çözülmüş olur

aragornilti

0
Üye
11 Ocak 2012
27
1
3
Gereçler-yerel network ayarları-ip yenile(yeşil tuş) ardından sorun çözülür işe yaramazsa modemi kapatıp açıp cihazıda yeniden açtıktan sonra sorun çözülmüş olur

arkadaşım çok teşekkür ederim. Modemi resetledim ve sonrada jsc sport kanal üzerinde 2 dakikaya yakın bekledim açıldı sağolasın.

onok

0
Üye
27 Haz 2012
6
0
1
Next Minix HD uydu alıcıma 08.07.2013 tarihinde yapmış olduğum uydudan güncelleştirme sonunda freehare ile izleyebildiğim kanalları artık izleyemiyorum. Yeni güncellemeden sonra yazılımın arayüzü değişmiş. Freeshare ve network ayarlarını acaba nerden yapıyoruz? Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar ya da adminler konu hakkında bilgi verirlerse sevinirim?

onok

0
Üye
27 Haz 2012
6
0
1
Next Minix HD uydu alıcıma 08.07.2013 tarihinde yapmış olduğum uydudan güncelleştirme sonunda freehare ile izleyebildiğim kanalları artık izleyemiyorum. Yeni güncellemeden sonra yazılımın arayüzü değişmiş. Freeshare ve network ayarlarını acaba nerden yapıyoruz? Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar ya da adminler konu hakkında bilgi verirlerse sevinirim?

Gerek kalmadı. Yerel network ayarları menüsü, cihazı açıp kapattıktan sonra geldi ordan 666666 tuşlayarak freeshare aktif hale getirip ıp yeniledikten sonra freeshare aktfi oldu. Kendi sorumun cevabını kendim vermiş gibi oldum ama bir an yerel network ayarları menüsü görünmeyince anlam veremedim. :)

scandal38

0
Üye
22 Ara 2012
9
0
1
minix pembe acil yardım

ustalar minix hd kullanıyorum son sürüm yüklü bayramda freeshare özellği ile şifreli kanalları izlemek istedim internete bağladığım halde hiç bir kanalı açmadı.Eskiden böyle bir sorun yoktu.şimdi ne oldu sorun genel mi yoksa benim cihazdamı bir sorun var.kafam karıştı lütfen ne yapmam gerekli bir yol gösterirseniz sevirim :(

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Free share 13E HotBird uydusunda şu an bakıyorum AKTİF. cihazın Freeshare özelliğini aktif edin,
Menü - Gereçler - Yerel Nextwork ayarları bölümde iken kumandadan 000000 tuşlayınız sarı renkli free Share ikonu geldiğinde eğer internet bağlantınızda sıkıntı yok ise bağlanacaktır.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
ustalar minix hd kullanıyorum son sürüm yüklü bayramda freeshare özellği ile şifreli kanalları izlemek istedim internete bağladığım halde hiç bir kanalı açmadı.Eskiden böyle bir sorun yoktu.şimdi ne oldu sorun genel mi yoksa benim cihazdamı bir sorun var.kafam karıştı lütfen ne yapmam gerekli bir yol gösterirseniz sevirim :(

Açmaya çalıştığınız kanallar neler?

gazelliler

0
Üye
27 Ocak 2012
2
0
1
şu an freeshare çalışan varmı arkadaşlar benim çalışmıyor cihaz minix hd pembe. Freeshare bir çalışıyor bir çalışmıyor iyice bozuldu next de millete makineyi satana kadar çalışıyor modası geçince ilgilenmeyi bırakıyor.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Free Share aktif sorun yok çalışıyor şu an.

ozan_ronal

0
Üye
2 Tem 2012
23
1
3
izmir
Free share ile ilgili uzun bir yazı yazardım ama kaale alınmayacağı için ellerimi yormama gerek yok
özet olarak:
Sky 13e deki kanalların donmasını kesmek için 10-15 kart'a daha ihtiyacınız var ortalama
2000 kişi aynı anda bu server'e bağlı fiber internet üzerinden bağlantı yapılması lazım bu kadar
büyük bir iş için tabi şuan nasıl bir internet bağlatısına sahip bilmiyorum
ve server'e stabilite getirtilmesi lazım gereksiz sorgu yapılmamalı.

terapist123

0
Üye
30 Ağu 2013
3
0
1
Yardım istiyorum. Yeni hd minik cool aldım. Güncelleme yaptım. Free share aktif ettim sarı aktif oldu. Emu açtım. Youtube izleyebiliyorum. Ancak jotbit 678 uydusundan veya diğerleri'nden hiçbir şifreli kanal izleyemiyorum sadece turksat uydusundan bilinen kanalları ve 4-5 tane yabancı kanal izleyebiliyorum. National geographic gibi ve hd yabancı muzik kanallarını nasıl izleyebilirim. Çanak sabit bina ortak kullanım yardımlarınız için teşekkür ederim

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Yardım istiyorum. Yeni hd minik cool aldım. Güncelleme yaptım. Free share aktif ettim sarı aktif oldu. Emu açtım. Youtube izleyebiliyorum. Ancak jotbit 678 uydusundan veya diğerleri'nden hiçbir şifreli kanal izleyemiyorum sadece turksat uydusundan bilinen kanalları ve 4-5 tane yabancı kanal izleyebiliyorum. National geographic gibi ve hd yabancı muzik kanallarını nasıl izleyebilirim. Çanak sabit bina ortak kullanım yardımlarınız için teşekkür ederim

Türksat uydusunda Free Share ile açılan kanal yoktur,sadece HotBird 13.E uydusunda free share bir çok paket açılmaktadır,internet bağlantınız sağlıklı ise cihaz ile bağlantısında sorun yok ise free share ile kanalları izleyebilirsiniz,izlenen kanallar zaman zaman değişiklik göstermektedir.

terapist123

0
Üye
30 Ağu 2013
3
0
1
Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim konuyla alakalı bir sorum daha var. Hotbird 6,7,8 uydusu ile hotbird e13 birbirinden farklı uydularmı benim uydu menusunde sadece hotbird 6,7,8 var

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim konuyla alakalı bir sorum daha var. Hotbird 6,7,8 uydusu ile hotbird e13 birbirinden farklı uydularmı benim uydu menusunde sadece hotbird 6,7,8 var

Aynı uydu,siz ''jotbit 678'' yazınca farklı bir uydudan bahsettiğinizi yada elle yeni uydu ismi girdiğinizi zannetmiştim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...