Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next minix hd siyah ile mavi pembe nin farkı

fahorgeneral

0
Üye
12 Ağu 2012
1
0
1
arkadaşlar şu sıralar uydu alıcıyı değiştirmeyi düşünüyorum..bu minix hd hoşuma gitti..gerek özellikleri gerekse minikliği gerçekten güzel.. ancak ayın 8 inde minix hd nin siyahı çıkmış farkları nedir bilen varsa söyleyebilir mi? çünkü mavi ve pembe modelinde ısınma sorunu var demişlerdi. siyah modelin kasası da farklı belki o sorun giderilmiştir diye sormak istedim..bide sdc ethernet girişi yokmuş black modelinde.. ben internete girersem wifi adaptör ile gireceğim..ethernet girişinin olmaması birşey değiştirir mi?? şimdiden teşekkürler

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
arkadaşlar şu sıralar uydu alıcıyı değiştirmeyi düşünüyorum..bu minix hd hoşuma gitti..gerek özellikleri gerekse minikliği gerçekten güzel.. ancak ayın 8 inde minix hd nin siyahı çıkmış farkları nedir bilen varsa söyleyebilir mi? çünkü mavi ve pembe modelinde ısınma sorunu var demişlerdi. siyah modelin kasası da farklı belki o sorun giderilmiştir diye sormak istedim..bide sdc ethernet girişi yokmuş black modelinde.. ben internete girersem wifi adaptör ile gireceğim..ethernet girişinin olmaması birşey değiştirir mi?? şimdiden teşekkürler

Ethernet çıkışının olmaması hiç bir şeyi değiştirmez, usb adaptör ile aynı şeyi yapabilirsiniz. Yeni modelde kasa değiştiği gibi işlemci de değişmiş daha yüksek hızlı işlemci koymuşlar, inşallah ısınma sorununu öçzmüşlerdir. Ben yeni modeli, satın aldım bakalım gelince göreceğiz...

alaaddin

0
Üye
15 Ağu 2012
1
0
1
altyazı görüntüsü

uydu alıcıyla usb'den film seyretmeyi düşünüyorum.
altyazıda türkçe karakterlerde sorun olabiliyor,
renk veya yazı karakteri kötü olabiliyor (küçük veya okunaksız),
mkv'de gömülü altyazıyı görmeyebiliyor...

bu alette nasıl, deneyip gören var mı ?
ekran görüntüsü koyabilir misiniz ? (fotoğraf makinesi ile çekip)

teşekkürler.

hedef2010

0
Üye
17 May 2012
217
10
18
Affınıza sığınarak söylüyorum, Siyah olan diğer mavi ve turuncu uydulara göre ucuz görünüyor, ama hafızanın olması ayrı bir fiat yükü getirmiyor mu? ben hala anlamış değilim benim aldığım turuncu olan mı yoksa bu mu daha iyi? bilgilendiriseniz çok memnun kalırım... Isınma sorunu dışında cihazın özelliklerinden, ve değerli üstadlarımızın desteklerinden memnunum... Hürmetler.

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Eski Minix HD lerin sabit HD kablo ve renginin (pembe) olması beni uyuz etmişti. Ana işlemci de 18000HDCX de kullanılan işlemciyi kullanmışlar. Onda ısınma sorunu yok galiba. İki gereksiz özelliği kaldırmışlar zaten usb wireles varken ethernet girişine gerek yok. Smart kart girişi ise Türkiye de kullanılan platformlarda işe yaramıyor. Yabancı platforlar ise EMU ile izlenebiliyor. Zaten diğer özellikler ise aynı bence Black modeli ideal olmuş. Sadece ısınma sorunu çözülmüş ise

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Next Minix HD elime geçti ilk izlenimlerim. hüsran. hayal kırıklığı
1- Öncelikle şunu söylemek gerekir, bir tasarım harikası, aliminyum yok. kasa komple plastik malzemeden yapılmış
2- Ancak kanal geçişleri normalin üstünde (biraz geç değiştiriyor)
3- Görüntü kalitesi vasat Hd ler sd gibi, sd ler ise çamur gibi
4- Isınma sorunu yine devam ediyor.
Next&Nextstar ne yapmaya çalışıyor anlamış değlim. Nokia ya özeniyor galiba (biran evel batmak için elinden gelen herşeyi yapıyor.
Piyasada bir sürü ucuz uydu var zaten sen farkını ortaya koy. parası önemli değil, bizim gibi hastalar oldukça biz her fiyata alırız yeterki mal kalite olsun. Ama nerde............

Son düzenleme:

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
s-link-sl-u45-usb-den-rj45-lan-ethernet-ceviricisi.aspx

next mninx hd black dönüştürücü ile usb den kablo ile internete bağlanabilir mi

Son düzenleme:

asot42

0
Üye
30 Haz 2012
4
0
1
- Pembe cihazla mavi cihaz arasında renk dışında hiç bir farklılık mevcut degildir.
Mavi ve siyah da inceleme şansım oldu .

. Isınma sorunu maviye göre daha az bence o kadar kücük bir cihazda bu ısınma normal .
. Kanal gecişleri maviyle aynı mavide ALI M3606 333 MHZ işlemci mecutken siyahta ALI M3601 400 MHZ işlemci bulunuyor.
. Görüntü kalitsi olarak ben mavi cihazın daha canlı bir görüntüye sahip oldunu düşünüyorum.
. Siyah cihaz gercekten tasarım olarak cok iyi dizayn edilmiş özelikle hdm kablosunun sabit olmaması ve askı aparatıyla hem dik hemde yan asıla bilmesi cok hoş.
. Cihazın üzerindeki delikler sayesinde cihaz cok iyi bir havalandırmaya ve ısınma minumuma indirilmiş .
. USB Wi-Fi Aparat ile İnternete bagalana biliyorsunuz fakat ben cok stabil bulmadım mavide bulunan lan gayet güzel ve hızlı.
. Siyahın beyendim özeliklerinden biride kumandası mavininki cok büyük ama siyahta gelen ana kumanda cok zarif ve kulanişli.

Ben mavi cihazı tecih ettim keşke mavide de hdm kablosu sabit olmasa ve ısı proglemi biraz daha azltılsa kumandada siyahla aynı olsa gercekten iyi olur diye düşünüyorum.

İki cihazda gercekten tatminkar ve güzel artık secim size kalmiş.

Son düzenleme: