Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD USB Belleğe Kanal Yedek Alma ve Geri Yükleme İşlemleri(Resimli Anlatım)

tekniker10

0
Özel Üye
21 Eki 2011
217
89
28
Bandırma
www.nextbandirma.net
NextStar MİNİX HD Cihazınızda

*Server bilgilerinizi
*Kanal liste düzeninizi
*Kişisel tercihlerinizi(kanal geçiş süresi vb.)
*Uydu listesi ,uydu ayarlarınızı
*Yazılım bilgilerinizi

Olası yanlış işlem sonucu silindiğinde tekrar o kadar uğraşmamak adına
Yedekleme İşlemidir

USB Belleğinizi cihazınıza takınız
Aşağıdaki işlemleri uygulayınız

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

USB Belleğinizi Bilgisayarınıza Takıp Dosyanızı İstediğiniz Bir yere Kaydedebilirsiniz...

attachment.php

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
kanal yedek alma

Kanal Yedek Alma İşlemi

Öncelikle cihazınızda bu işlemleri yapabilmeniz için BURADAKİ yazılımın yüklü olması gerekmektedir.

Yazılımı yükledikten sonra yazılım bilgilerini

Menü - Gereçler - Sistem Bilgisi kısmından kontrol ediniz alttaki resimdeki gibi görünmesi gerekmektedir.

attachment.php

Daha sonra cihazınızda gerekli kanal arama işlemlerini ve düzenleme işlemlerini yaparak USB belleğe kanal listenizi alabilir ve sonra ki yazılımlarda kullanmak üzere yedeğinizi saklayabilirsiniz.

Kanallarınızın yedeğini almak için ;

Önce FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB belleği cihazınıza takınız.

Daha sonra Menü - Kanal Düzenleme - Kanalları Yedekle kısmına giriş yapınız.

attachment.php

Karşınıza çıkan Kanalları yedekle sorusuna Evet diyerek işleme devam ediniz.

attachment.php

Kanal listeniz USB belleğe UDB uzantılı dosya olarak kaydedilecektir.

attachment.php

Bu şekilde kanal listemizi USB belleğimize yüklemiş olduk.

Kanal Yedeklerini Geri Yükleme

Yukarıda ki anlatımda almış olduğumuz kanal listesini USB belleğimizin içine gönderiyoruz ve cihaza takıyoruz.

Menü - Kanal Düzenleme - Kanalları Geri Yükle kısmına geliyoruz.

attachment.php

Burada karşımıza gelen Kanalları Geri Yükle seçeneğine Evet diyerek devam ediyoruz.

attachment.php

Cihaz kanalları kaydedecek ve kapanıp açıldıktan son yüklediğimiz kanal listemiz
aktif hale gelecektir..

attachment.php

Kolay gelsin.

Lapsetur

0
Üye
4 Şub 2013
52
1
8
www.amatorbalikci.net
Kullanıcı Kanal Listesi

Şuan cihazımda 21.09.2012 S/W yüklü kanalları istediğim gibi sırladım ve Dumpfile.abs aldım.

Bazı konularda okudum 21.09 tarihli kanal listesini 28.12 tarihli S/W ye yükleyenlerde brik olmuş fakat onlar direk kanal listesi alıp direk kanal listesi atmış sanırım yanlış anlamadıysam. Yani *.abs dosyasının içindeki kullanıcı kanal listesini yüklememişler.

Şimdi 28.12.2012 tarihli yazılımı yüklersem ve USB'den güncelleme ile sadece 21.09.2012 S/W den aldığım Dumpfile.abs'nin içindeki "Kullanıcı Kanal Listesini" atarsam sorun çıkarmı.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113
Kanal yedeğini dump olarak yedek aldığınızda ve yüklediğinizde yedek aldığınız zamandaki tüm bilgileri cihaza tekrar yüklemiş olursunuz, hangi yazılım varsa o yüklenmiş olur, 28.12 tarihli yazılıma kanal yedeğinizi yüklemeyin sorun çıkmakta,cihazınızın çökmesine neden olabilir.

Lapsetur

0
Üye
4 Şub 2013
52
1
8
www.amatorbalikci.net
Kanal yedeğini dump olarak yedek aldığınızda ve yüklediğinizde yedek aldığınız zamandaki tüm bilgileri cihaza tekrar yüklemiş olursunuz, hangi yazılım varsa o yüklenmiş olur, 28.12 tarihli yazılıma kanal yedeğinizi yüklemeyin sorun çıkmakta,cihazınızın çökmesine neden olabilir.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla almış olduğum dumpfile dosyasının sadece içindeki "Kullanıcı Kanal Listesini" geri yükleme istesem bile tüm S/W yi geri yüklüyor.

(Örn : Mavi Menü için) Kısaca 1.1.5 versiyonundan almış olduğum dumpfile'ın içindeki kanalları kanal editörü ile düzenleyip sonra 1.1.6 versiyonlu cihaza yüklemeye kalksam (USB'den güncelle ile sadece "Kullanıcı Kanal Listesini" seçerek) 1.1.6 S/W yüklü cihazı 1.1.5 vesiyonunamı döndürecek.

Sadece "Kanalları Yedekle" deyip yedek alınca kanal editörü bu dosya'yı açmıyor. Benim amacım kanal editörüyle kanal düzeni oluşturup cihaza sadece "Kullanıcı Kanal Listesi" yüklemek istiyorum.

Lapsetur

0
Üye
4 Şub 2013
52
1
8
www.amatorbalikci.net

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla almış olduğum dumpfile dosyasının sadece içindeki "Kullanıcı Kanal Listesini" geri yükleme istesem bile tüm S/W yi geri yüklüyor.

(Örn : Mavi Menü için) Kısaca 1.1.5 versiyonundan almış olduğum dumpfile'ın içindeki kanalları kanal editörü ile düzenleyip sonra 1.1.6 versiyonlu cihaza yüklemeye kalksam (USB'den güncelle ile sadece "Kullanıcı Kanal Listesini" seçerek) 1.1.6 S/W yüklü cihazı 1.1.5 vesiyonunamı döndürecek.

Sadece "Kanalları Yedekle" deyip yedek alınca kanal editörü bu dosya'yı açmıyor. Benim amacım kanal editörüyle kanal düzeni oluşturup cihaza sadece "Kullanıcı Kanal Listesi" yüklemek istiyorum.

Konuyla ilgili cevap alabilirsem sevinirim

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,443
113

Dump şeklinde alınanlar yedekler cihazın komple yedeğidir, bu yüzden yedek aldığınız S/W sürümü de tekrar yüklenmiş olur,
Editör konusuna gelince ;
İlk önce dump olarak aldığınız yedeği kanal editörü ile düzenleyerek cihaza tekrar yükleyip daha sonra da diğer yedek alma (udb.), yöntemi kullanarak kanallarınızı yedekleyebilir,ve diğer yazılımlardan sonra kullanabilir yada yazılım yükleme işlemleri sırasında yazılım güncelleme modunu ''sadece Yazılım'' olarak seçerek kanal bilgileriniz silinmeden yazılımları güncelleyebilirsiniz..(son yazılımı bu şekilde yüklemeyin verilecek yazılımı beklemeniz tavsiye ederim)