Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Usb Bellek ile Softcam Dosyası Yükleme(Resimli Anlatım)

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Next Minix HD cihazına Usb bellek ile softcam dosyası yükleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle FAT32 olarak biçimlendirilmiş USB belleğimizde linkten cihazınıza uygun softcam dosyası indirilir.

http://www.next.web.tr/konular/117-...osyalari-Karbon.html?p=213&viewfull=1#post213

İndirmiş olduğunuz dosyayı zipten çıkartıp USB belleğinizin içine atın ve de cihazınıza takınız. ( USB belleğin içinde sadece kéy.db uzantılı dosya olsun başka bir dosya yada klasör olmasın!..)

Menü -Gereçler - USB'den Güncelleme bölümüne geliniz.

attachment.php

Güncelleme modunu kéy.db olarak seçin ve başlat kısmına gelip OK tuşuna başınız.

attachment.php

Bu işlem bir kaç saniye içinde sonuçlanacak ve cihaz kendini kapatıp açacaktır, bu işlem sorunsuz olarak gerçekleşti ise cihazınızda bulunan kéy dosyalarını güncellemiş olursunuz.

Cihazınızda emuyu aktif etmeyi unutmayınız.!

http://www.next.web.tr/konular/5-Ne...tme-Anlatimi-ve-Master-Kod.html?p=450#post450

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

bcagatay

0
Üye
16 Şub 2012
2
0
1
bu dediklerinizi gerçekleştirdim.... benim anlamadığım bu işlemlerden sonra -bazı hd kanallarda dahil olmak üzere- bir takım kanalların şifrfeli olmaktan cıkacagını düşünüyordum. acaba yanlış mı düşünüyorum?

birde bu key.db dosyası hangi kanalları içeriyor veya hangi kanalların gösterilmesini sağlıyor bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
bu dediklerinizi gerçekleştirdim.... benim anlamadığım bu işlemlerden sonra -bazı hd kanallarda dahil olmak üzere- bir takım kanalların şifrfeli olmaktan cıkacagını düşünüyordum. acaba yanlış mı düşünüyorum?

birde bu key.db dosyası hangi kanalları içeriyor veya hangi kanalların gösterilmesini sağlıyor bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Selamlar Sn. @bcagatay ;
Bu softcam dosyasını yüklediğinizde emu ile seyredilebilen yani şifreleri belli olan kanalları izleyebilirsiniz, maalesef her kanalın şifresi bilinmemektedir,yayıncı kuruluşlar gelişmiş şifreleme sistemleri kullanmaktadır artık bir saniyeye kadar şifre değiştirerek yayın yapan şifreleme sistemi kullanan kanallar var..

Softcam dosyasını indirdiğiniz yerde hangi paketlerin kéylerinin güncellendiği ile ilgili açıklamaların üzerilerine tıkladığınızda seyredebileceğiniz kanalların listesi ayrı pencerede açılacaktır, oradan inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

bcagatay

0
Üye
16 Şub 2012
2
0
1
"Softcam dosyasını indirdiğiniz yerde hangi paketlerin kéylerinin güncellendiği ile ilgili açıklamaların üzerilerine tıkladığınızda seyredebileceğiniz kanalların listesi ayrı pencerede açılacaktır, oradan inceleyebilirsiniz."

demişsiniz.. bu softcam dosyasını key editorle actığımda acıklama bolumunde yazan kanal isimlerinden bahsettiğinizi zannediyorum .. insan beceremeyince surekli sorular soruyo yardımcı olursanız sevinirim

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
"Softcam dosyasını indirdiğiniz yerde hangi paketlerin kéylerinin güncellendiği ile ilgili açıklamaların üzerilerine tıkladığınızda seyredebileceğiniz kanalların listesi ayrı pencerede açılacaktır, oradan inceleyebilirsiniz."

demişsiniz.. bu softcam dosyasını key editorle actığımda acıklama bolumunde yazan kanal isimlerinden bahsettiğinizi zannediyorum .. insan beceremeyince surekli sorular soruyo yardımcı olursanız sevinirim

Buradaki linkte softcam dosyalarını indirdiğiniz linkteki güncellenen dosyalar ile ilgili açıklamaları kastetmiştim.( oradaki altı çizili yazıların üzerine tıklayın açılan kanallar frekansları ile yeni sayfada gelecektir.)
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=213&postcount=1

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Karbon bey selam ,

TRT HD BAZEN AÇTIĞIMDA SİNYAL YOK DİYOR ... NEDEN ACABA ?
BAZENDE AÇTIĞIMDA HEMEN SEYREDEBİLİYORUM ......

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
SAYIN DİJİMEMO , İLK AÇTIĞIMDA SİNYAL %10 DA İKEN 1 DK SONRA %80 E ÇIKIYOR VE HİÇ SORUNSUZ İZLİYORUM . sİNYAL KALİTESİNDE BİR DÜŞÜŞ OLMUYOR . aMA İLK AÇTIĞIMDA SİNYAL %10 DA VE GÖRÜNTÜ YOK .

YANİ SİNYAL SORUNU OLSA SÜREKLİ DEĞİŞİR SİNYAL KALİTESİ .. AMA ÖYLE DEĞİL .. SANKİ CİHAZ BİRŞEYLERİ ÇÖZMEYE ÇALIŞIYOR VE ÇÖZÜNCEDE SORUNSUZ İZLETTİRİYOR .

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
sayın karbon , soft cam 5.4.2012 i yükledim . Canal Digitaal {19.2°E} İrdeto altındaki açılması gereken kanalların hepsi şifreli .. göstermiyor . Ne yapabilirim . *

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Evet yükledim . Yukarıdaki bahsettiğim 5.4.2012 tamda o dosya idi .. yüklendi . Ve astra 19,2 tüm kayıtlı frekanslarda aratıldı . 10 tane kanal buluyor sadece ....

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim .

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Astra 19e deki kayıtlı frekanslara geliyorum ve baktığımda sinyal şiddeti ve kalitesi kırmızı renk .

nedeni bu mu ?

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Birtek ASTRA 19,2 DE 11 758 mhz 27500 ks/s H DE SİNYAL ALIYORUM .dİĞERLERİNDE YOK :( NEDEN ?

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
12688 H 30000 7/8 DVB-S/MPEG-2 [ F1 ] hocam burada sinyal kalitesi mükemmel . Ancak arattığımda aşağıdaki kanalların esamesi okunmuyor . Yani aşağıdaki kanallar çıkmıyor bile isim olarak . Sebeb ?

Die​ma family
National geografic
Nova sport
Fox life
Fox crime
Axn

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
12688 H 30000 7/8 DVB-S/MPEG-2 [ F1 ] hocam burada sinyal kalitesi mükemmel . Ancak arattığımda aşağıdaki kanalların esamesi okunmuyor . Yani aşağıdaki kanallar çıkmıyor bile isim olarak . Sebeb ?

Die​ma family
National geografic
Nova sport
Fox life
Fox crime
Axn

İlgili uyduda NIT Tarama : Evet
Arama Modu : Oto arama
Şeklinde seçerek arama yaparsanız,çanak ayarlarınızda sıkıntı yok ise tüm kanalları bulacaktır. ;

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Evet yükledim . Yukarıdaki bahsettiğim 5.4.2012 tamda o dosya idi .. yüklendi . Ve astra 19,2 tüm kayıtlı frekanslarda aratıldı . 10 tane kanal buluyor sadece ....

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim .

Astra 19e deki kayıtlı frekanslara geliyorum ve baktığımda sinyal şiddeti ve kalitesi kırmızı renk .

nedeni bu mu ?

Birtek ASTRA 19,2 DE 11 758 mhz 27500 ks/s H DE SİNYAL ALIYORUM .dİĞERLERİNDE YOK :( NEDEN ?

şimdi Astra uydusunda kontrol yapmaktayım, Canal Digitaal paketinde Emu ile izlenebilen kanallar izlenebiliyor bir sıkıntı yok,

12515/22000/H frekansı NET1-2-3 kanallarına bakıyorum şu an sıkıntı yok.
açılıyor.

Canalsat paketi EMU ile aktif....

TNT paketi yazılımda emu desteği hala yok...kanallar açılmıyor...

- ORF/Austriasat paketinde sorun yok kanallar açılıyor EMU ile....

Sinyal alamadığını kanallar ile ilgili hem anten sisteminizi kontrol ettirin hemde bu sinyal alamadığınız frekansların çekip haritalarını kontrol ediniz,bulunduğunuz konumda bu frekanslardan sinyal alınmıyor olabilir.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,175
2,446
113
Hellas satda da aynı sıkıntı . Sinyal yok .

Die​ma family
National geografic
Nova sport
Fox life
Fox crime
Axn

Bulsat paketi de EMU ile aktif sıkıntı yok...

siz sisteminizi kontrol edin...sorun sisteminizde olabilir.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
İlgili uyduda NIT Tarama : Evet
Arama Modu : Oto arama
Şeklinde seçerek arama yaparsanız,çanak ayarlarınızda sıkıntı yok ise tüm kanalları bulacaktır. ;

HOCAM 12688 H 30000 7/8 DVB-S/MPEG-2 DE AŞAĞIDAKİ KANALLAR ÇIKMASI GEREKİYORKEN ÇIKMIYOR .12688 H30000 DE SİNYAL MÜKEMMEL . çIKMADIĞI İÇİN SİZE YAZDIM . yÖNERGELERİNİZİ YERİNE GETİRDİM ÇIKMIYOR . antende sorun olsa sinyal kalitesi mükemmel olmaz .

Die​ma family
National geografic
Nova sport
Fox life
Fox crime
Axn

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
şimdi Astra uydusunda kontrol yapmaktayım, Canal Digitaal paketinde Emu ile izlenebilen kanallar izlenebiliyor bir sıkıntı yok,

12515/22000/H frekansı NET1-2-3 kanallarına bakıyorum şu an sıkıntı yok.
açılıyor.

Canalsat paketi EMU ile aktif....

TNT paketi yazılımda emu desteği hala yok...kanallar açılmıyor...

- ORF/Austriasat paketinde sorun yok kanallar açılıyor EMU ile....

Sinyal alamadığını kanallar ile ilgili hem anten sisteminizi kontrol ettirin hemde bu sinyal alamadığınız frekansların çekip haritalarını kontrol ediniz,bulunduğunuz konumda bu frekanslardan sinyal alınmıyor olabilir.

DEDİĞİM GİBİ ASTRADA SIKINTI VAR BENDE SİNYAL YOK . sİZDE SORUN OLMAMASI NORMAL . BENDE SİNYALİ MÜKEMMEL OLAN HELLASDA SORUN VAR .