Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next MİNİX HD USB'den Video Oynatma Resimli Anlatım

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Alt yazılı filmleri seyretmeniz için bir kaç kural var, öncelikle ses codeğinin UTF-8 olmasına dikkat ediniz,ayrıca video dosyası ile alt yazı dosyasının birebir aynı isimde olması gerekmektedir tek fark uzantısı srt. olacak. Alt yazılı filmlerde kumandadan TXT( sarı) tuşu ile alt yazı seçimi yapabilirsiniz. gömülü ses dosyalarında ses codeği desteklemeyebilir.

ses codeği demişsiniz . Filmin hngi codeği kullandığına dair hiç bir bilgiyi ne playerdan nede srt dosyadan hiçbiryerden bulamadık . Nerden bilebileceğiz o codeği .. ?

not : belki çok basit ancak bulamadım işte . .

teşekkürler .

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,420
113
ses codeği demişsiniz . Filmin hngi codeği kullandığına dair hiç bir bilgiyi ne playerdan nede srt dosyadan hiçbiryerden bulamadık . Nerden bilebileceğiz o codeği .. ?

not : belki çok basit ancak bulamadım işte . .

teşekkürler .

Alt yazı dosyasını birlikte aç seçeneği ile Not defteri ile açıp farklı kaydet seçeneğini seçerek resimdeki gibi kodlamalarını değiştirip deneyiniz.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Sayın karbon dediklerinizin hepsini yapmış bulunmaktayım .Dedğiniz gibi srt dosyanın codeğini değiştirdim . Film ile de aynı isimde .Nedir sorun bilemiyorum hala ...Altyazı yok .

farukgnydn

0
Üye
12 Şub 2012
5
0
1
Slm ben de omurluf arkadaşla aynı sorunu yaşıyorum.
Dosya isimleri aynı . kodlama utf-8 . Ama yinede açmıyor.
Nedeni başka ne olabilir acaba? Cevaplarınızı bekliyorum...

barakuda_34

0
Üye
3 Mar 2012
3
0
1
slm.ben cihaza güncelleme yaptım.usb bellekten he zaman seyrettiğim divx filimleri seyredemiyorum.
unsupport file! hatası veriyor.ne yapmalıyım....

mehtub

0
Üye
6 Eyl 2012
2
0
1
Merhaba
Büyük kumanda da play tuşuna basınca usb belleğin içine erişim sağlaya biliyorsun. Daha sonra info tuşuna basar video bölüme gelebilirsin.

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Arkadaşlar
Minix HD cihazda sadece AVI formatlı filmlerde altyazıyı gösteriyor. MKV gibi formatlarda, yukarıdaki yazılanları yaptığım halde altyazıyı görmüyor, altyazı of yazıyor.

dorukkuzey

0
Üye
4 Şub 2013
2
0
1
Merhaba
Arkadaşlar bende mkv uzantılı filmlerde altyazıyı her şekilde denedim ama açmıyor
txt (sarı) tuşa basınca filmde aynı dvd de olduğu gibi dakika seçme aralığı çıkıyor.
KARBON yardımmm..

bturhan

0
Üye
8 Eki 2013
2
0
1
Video Oynatamıyorum

Medya oynatıcısında sadece timer ayarları aktif diğer menülere müdehale edemiyorum yardım lütfen

ihsanblue

0
Üye
14 Eki 2013
3
0
1
S.a Arkadaşlar o kadar araştırdım ama benim sorunumu yaşayan birini daha bulamadım, yaklaşık 6 aydır Next Minix HD Black kullanıyorum ve usb den sürekli film izliyordum ama 10 gündür usb bellekleri görmemeye başladı farklı 5-6 tane usb bellek denedim ama gene de görmüyor cihaz, daha önce gördüğü usb bellekleri görmemeye başladı sizce sorun nerden kaynaklanıyor, farbrika ayarlarına döndürdüm uydudan güncelleme yaptım flash bellekleri biçimlendirdim ama ne yaptıysam sorunu çözemedim herhangi bir fikri olan varsa lütfen yardım etsin..

burak208

0
Üye
10 Kas 2013
2
0
1
S.a Arkadaşlar o kadar araştırdım ama benim sorunumu yaşayan birini daha bulamadım, yaklaşık 6 aydır Next Minix HD Black kullanıyorum ve usb den sürekli film izliyordum ama 10 gündür usb bellekleri görmemeye başladı farklı 5-6 tane usb bellek denedim ama gene de görmüyor cihaz, daha önce gördüğü usb bellekleri görmemeye başladı sizce sorun nerden kaynaklanıyor, farbrika ayarlarına döndürdüm uydudan güncelleme yaptım flash bellekleri biçimlendirdim ama ne yaptıysam sorunu çözemedim herhangi bir fikri olan varsa lütfen yardım etsin..

Kardeş kesinlikle söyleyebilirimki sorunun uyduda.