Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Yazılım Güncelleme (Usb-Uydu-Network) Resimli Anlatım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
evet kablo ile bağlanıyorum.uyduya herhangi bir kart takmadım hava durumunu görebiliyorum ama youtube diye bir bölüm göremedim. nerden giriliyor bilmiyorum ama menüde youtube diye bir bölüm olmadığı kesin.

Menü - Gereçler - Youtube seklinde girerek bu menüye ulaşabilirsiniz.

Önemli not:
Cihazınızda son yazılım ( 16.12.2011 ) olması gerekli bu tarihten önceki yazılımlarda Youtube desteği yoktur. eğer bu menüyü cihazında göremiyorsanız ,uydu üzerinden cihaz yazılımı güncelleyiniz.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
ilk mesajınızdaki sistem bilgisi resminin benim ekranımdakinden tek farkı version no 118 yazıyor.gerekli versiyona sahibim sanırım.

mc_doki

0
Üye
7 Mar 2012
4
0
1
Youtube benim uydu alıcımdada gözükmüyor, networkten güncelleme yaptım gelmedi uydudanda yapmayı denedim cihazın versiyonuyla aynı yinede güncelleme yapmak istermisiniz dedi bende yapmadım ama sonuç itibariyle youtube gözükmüyor menüde

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Youtube benim uydu alıcımdada gözükmüyor, networkten güncelleme yaptım gelmedi uydudanda yapmayı denedim cihazın versiyonuyla aynı yinede güncelleme yapmak istermisiniz dedi bende yapmadım ama sonuç itibariyle youtube gözükmüyor menüde

ilk mesajınızdaki sistem bilgisi resminin benim ekranımdakinden tek farkı version no 118 yazıyor.gerekli versiyona sahibim sanırım.

Cihazınızın son güncellemelerden sonra ;

Menü - Gereçler - Sistem Bilgisi kısmında :

Buradaki resimden farklı olarak.

main code : V1.14B4* 20111213 - 193632

defaultdb : 2011-12-16

Versiyon NO : 118

Yazması gerekmektedir.

Uydu üzerinden yazılım güncelleme işlemi sırasında cihaz versiyonu aynı uyarısı verse dahi güncellemeye devam ediniz ,ardından Flasha yazılsın mı sorusuna da evet diyerek devam ediniz. bu işlemler sonunda yazılım bilgileri yazdığım gibi olacaktır.

Menü - Gereçler - Kısmından kumandadan aşağı tuşuna basarak en altta Youtube bölümüne ulaşabileceksiniz.

mc_doki

0
Üye
7 Mar 2012
4
0
1
Cihazınızın son güncellemelerden sonra ;

Menü - Gereçler - Sistem Bilgisi kısmında :

Buradaki resimden farklı olarak.

Yazması gerekmektedir.

Uydu üzerinden yazılım güncelleme işlemi sırasında cihaz versiyonu aynı uyarısı verse dahi güncellemeye devam ediniz ,ardından Flasha yazılsın mı sorusuna da evet diyerek devam ediniz. bu işlemler sonunda yazılım bilgileri yazdığım gibi olacaktır.

Menü - Gereçler - Kısmından kumandadan aşağı tuşuna basarak en altta Youtube bölümüne ulaşabileceksiniz.

Uydu üzerinden tekrar güncelleme yaptım ama youtube gelmedi yine de gereçler kısmına, ayrıca main code kısmıda farklı bende. Sistem bilgisi ve gereçler kısmının resmini yükledim.

Sistem bilgisi
Gereçler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Uydu üzerinden tekrar güncelleme yaptım ama youtube gelmedi yine de gereçler kısmına, ayrıca main code kısmıda farklı bende. Sistem bilgisi ve gereçler kısmının resmini yükledim.

Sistem bilgisi
Gereçler

Güncelleme modunu Allcode yada Bootloader+Allcode olarak mı seçtiniz ? sadece kanal listeniz güncellenmiş görünüyor.,Diğer güncelleme seçeneklerini de deneyiniz isterseniz.(USB - Yada Network)

mc_doki

0
Üye
7 Mar 2012
4
0
1
Sanırım sadece kanal listesini güncellemişim dikkatsizliğim yüzünden :) Şu anda allcode güncelleme yapıyor umarım düzelir.

Edit: @Karbon yardımların için teşekkür ederim güncellemeden sonra youtube geldi :)

Son düzenleme:

tevfikba

0
Üye
19 Ara 2011
9
0
1
kart paylaşımı

Kablo ile bağlanıyorsanız sadece Ethernet kablonuzu cihazınızın ethernet girişine takmanız yeterlidir.Network ayarları kısmından DHCP açık yaparsanız cihazınızın IP olma işlemi otomatik olarak gerçekleşecektir.
Eğer Hava durumu güncellemelerini göre biliyorsanız internete bağlanabiliyorsunuz demektir, Eğer cihazınızda güncel yazılım var ise Youtube bölümünden videoları da izleyebilirsiniz,ve İnternet üzerinden kart paylaşımı yapabilirsiniz.Hava durumunu takip edebilirsiniz.

Sayın Karbon
HD minix Kart paylaşımı için yeni yazılım çıkacağını duymuştum 16/12/2011 tarihli yazılım bunun için yeterli mi daha yeni yazlım mi gerkiyor. Eğer yeterli ise nasıll yapabilirim.
Teşekkürler

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Sayın Karbon
HD minix Kart paylaşımı için yeni yazılım çıkacağını duymuştum 16/12/2011 tarihli yazılım bunun için yeterli mi daha yeni yazlım mi gerkiyor. Eğer yeterli ise nasıll yapabilirim.
Teşekkürler

Selamlar Sn.@tevfikba ;

F-Share özelliği 16.12.2011 yazılımında bulunmamaktadır,çok yakında çıkacak olan yazılım ile birlikte bu modele F-share özelliği eklenecektir,yazılım forumdan duyurulacaktır.

Kolay gelsin.

seda

0
Üye
6 Mar 2012
12
1
3
cihazı güncellerken allcode olarak yapmamışım son yorumlardan sonra onu farkettim allcode yapınca youtube geldi :) çokta lazım olan bir şey değilmiş ama geldi yinede yani :))

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Sn karbon , bir çok yazılım yüklemesi söz konusu hd minix e .
Ancak sizden ricam kısaca hangi yazılım ne işe yarar yüklendiğinde ?
İzah edebilir misiniz ? Yazılımları yükleyince ne gibi değişiklikler söz konusu oluyor ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Sn karbon , bir çok yazılım yüklemesi söz konusu hd minix e .
Ancak sizden ricam kısaca hangi yazılım ne işe yarar yüklendiğinde ?
İzah edebilir misiniz ? Yazılımları yükleyince ne gibi değişiklikler söz konusu oluyor ?

Yazılımların olduğu ilgili bölümlere göz atarsanız ilk mesajlarda yazılımlar ile birlikte ne gibi değişiklikler olduğu yazılım notlarında yazmaktadır.

Kolay gelsin.

talobsab

0
Üye
9 Nis 2012
1
0
1
yrd

aynı cihazdan yeni aldım kullanıcı adı şifre falid dşyor güncelleme yapmıyor kullanıcı adı şifre nedir yardımcı olurmusunuz

cody112

0
Üye
15 Nis 2012
2
0
1
arkadaşlar ben biraz önce yeni yazılımı yükledim ama cihaz şimdi açılmıyor
neden olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim (yazılım 07.04.2012)

MaVi_CoCuK

0
Üye
16 Nis 2012
3
0
1
Merhaba bende 07.04.12 yazılımı usb den attım makina bir daha açılmadı flaşmı çöktü acaba

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113