Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next minix ile usb hub kullanmak?

yavuzsv

0
Üye
14 Eki 2012
3
0
1
Arkadaşlar merhaba. cihazı yeni aldım gayet memnunum. wifi aparatı ile internete bağlanabiliyorum,harddiskim ile film izleyebiliyorum ama bunların ikisini aynı anda usb hub ile kulanmaya çalıştığımda cihaz hiç bir tepki vermiyor. Usb hub ile herhangi birini çalıştıramıyorum. Bunun bir çaresi var mıdır?

akıncılar

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
Arkadaşlar merhaba. cihazı yeni aldım gayet memnunum. wifi aparatı ile internete bağlanabiliyorum,harddiskim ile film izleyebiliyorum ama bunların ikisini aynı anda usb hub ile kulanmaya çalıştığımda cihaz hiç bir tepki vermiyor. Usb hub ile herhangi birini çalıştıramıyorum. Bunun bir çaresi var mıdır?

s link usb çoklayıcı bağladım bir hdd. birde usb bellek taktım çalıştı. yani belki bazı modelleri çalıştırmıyordur.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
s link usb çoklayıcı bağladım bir hdd. birde usb bellek taktım çalıştı. yani belki bazı modelleri çalıştırmıyordur.

Peki diyelim ki usb bellek de film A, HDD de de film B (başka bir film) var.
HDD yada USB bellek diye nasıl seçiyorsunuz? Arayüzde böyle bir işlev yok çünkü. Hangisini takarsanız onu görüyor ve taktığınız USB aygıtın içini görüntüleyebiliyorsunuz normalde.

Ben S-link çoklayıcının bir portunu fan için, diğer portunu da HDD için kullandım. Geri kalan portlara ne takarsam takayım, yalnızca bir tanesini görebilir.

Bunun nedeni de cihazda tanımlı bir adet sanal USB portu var. Ve yalnızca bir tane USB cihazı kullanabilirsiniz. başka bir tane kullanmak için takılı olanı çıkartmak gerekir.
Çünkü dediğim gibi arayüzde de USB cihaz seçimi için herhangi bir özellik yok.

Kolay gelsin

akıncılar

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
Peki diyelim ki usb bellek de film A, HDD de de film B (başka bir film) var.
HDD yada USB bellek diye nasıl seçiyorsunuz? Arayüzde böyle bir işlev yok çünkü. Hangisini takarsanız onu görüyor ve taktığınız USB aygıtın içini görüntüleyebiliyorsunuz normalde.

Ben S-link çoklayıcının bir portunu fan için, diğer portunu da HDD için kullandım. Geri kalan portlara ne takarsam takayım, yalnızca bir tanesini görebilir.

Bunun nedeni de cihazda tanımlı bir adet sanal USB portu var. Ve yalnızca bir tane USB cihazı kullanabilirsiniz. başka bir tane kullanmak için takılı olanı çıkartmak gerekir.
Çünkü dediğim gibi arayüzde de USB cihaz seçimi için herhangi bir özellik yok.

Kolay gelsin

özellikle hdd ve usb bellek takıp içeriklerine ayrı ayrı ulaşmıştım. ve menüde ikiside görünüyordu. seçenekler alt altaydı. sizin için önemliyse tekrar kontrol edeyim.

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
özellikle hdd ve usb bellek takıp içeriklerine ayrı ayrı ulaşmıştım. ve menüde ikiside görünüyordu. seçenekler alt altaydı. sizin için önemliyse tekrar kontrol edeyim.

Sayın Akıncılar,

Aslında takılı iki usb cihazı da menüde alt alta gördüyseniz çalışıyor demektir. Bu da sanırım şu anlama geliyor: USb çoklayıcının türü de önemli. Gerçi ben kullandığım çoklayıcıyı bilgisayar USb portuna takarak bütün portlarının aynı anda çalıştığını test etmiştim ama demekki Next minix biraz daha seçici davranıyor çoklayıcı modelleri konusunda.

Ben bu arara bir portu Minix'e yapıştırdığım fanı (5V) çalıştırmak için diğer bir portuda HDD için kullanıyorum. Belki 3. bir girişi desteklemedi diye düşünsek bile FAN için kullandığım portta depolama olmadığı için bunu saymamalı diye düşünüyorum. Ancak bu durumda bile belki iki taneden fazla kabul etmiyor olabilir. Aslında buradaki teknisyenlerin Minix'de kaç tane sanal USB port desteği olduğunu araştırıp söylemeleri lazım belki. Gerçi çok önemli bir konu değil ama sanırım Biraz daha test etmek lazım belki

Bilgiler için teşekkürler.
Kolay gelsin

Son düzenleme: