Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next pandora slim saat sorunu

umut1310

0
Üye
16 Ocak 2016
7
0
1
Sayın admin,
konuyu yanlış yere actısam şimdiden özür dilerim.Benim sorunum kısaca anlatayım..Saatler yaz uygulamasına gectigi itibaren benim cihazda saat hep 1 saat geri gidiyor.Saati el ile girsem ve cihazı acıp kapatıgım zaman sorun aynı degişmiyor.Saat dilimininde gmt3 tıklıyorum ama cihaz gmt 2 'den gmt3 3 gecmiyor.En son yazılım yüklemişim.Dediim gibi saatler kışdan yaz saat uygulamasına gecmeden önce hic böyle bir sorun yoktu

şimdiden teşekkür ederim

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Cihazda saat ayarlarında manuel ayar auto ayar diye bir bölüm yok mu? Eğer cihaz auto ayarı varsa ve cihaz onda kaldıysa elle yapılan hiçbir değişikliği kabul etmez.Saat ayarları kısmında bu bölüm varsa bunu manuel ayarı seçip sonra müdahale etmelisin.

umut1310

0
Üye
16 Ocak 2016
7
0
1
yazdıgı gibi manuel yapsam bile ve sonra cihazı acıp kapattıktan sonra bu sefer tarih 1970 gösteriyor ve saat 2.00..mecburen yine otomatike alıyorum.ama o zaman yine 1 saat geri gösteriyor.nextservise mail attım.onlarda manuel girip ve sonra güc ayalarını ekonomikden normale almamı yazmışlar.denedim ama buda cözmedi sorunu

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,242
113
ALMANYA
yazdıgı gibi manuel yapsam bile ve sonra cihazı acıp kapattıktan sonra bu sefer tarih 1970 gösteriyor ve saat 2.00..mecburen yine otomatike alıyorum.ama o zaman yine 1 saat geri gösteriyor.nextservise mail attım.onlarda manuel girip ve sonra güc ayalarını ekonomikden normale almamı yazmışlar.denedim ama buda cözmedi sorunu

Saat ti oto yaptikdan sonra EPG calisan kanallar dan birine geldigin de Saat Dogru gösterecektir EPG si olmaya Kanal izlerken Saat yine yanlis gösterecekgir Saat sorunu genel de Kanallarda EPG varsa Dogru Zamani gösterir.

Machine 3D de kullaniyorum Türksat ta EPG Kanal fazla yok Astr 19 da tüm kanallar da mevcut.
Türksat izledigim Kanallar da Saat yanlis gösteriyo Astr 19 da Dogru.

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul
Saat ti oto yaptikdan sonra EPG calisan kanallar dan birine geldigin de Saat Dogru gösterecektir EPG si olmaya Kanal izlerken Saat yine yanlis gösterecekgir Saat sorunu genel de Kanallarda EPG varsa Dogru Zamani gösterir.

Machine 3D de kullaniyorum Türksat ta EPG Kanal fazla yok Astr 19 da tüm kanallar da mevcut.
Türksat izledigim Kanallar da Saat yanlis gösteriyo Astr 19 da Dogru.

collo hocam saatini manuel ayarlasanda her kanalda doğru çalışsa daha mantıklı değil mi?

uydu3405

0
Üye
22 Eyl 2013
1,054
3
38
İstanbul

Cihazı komple anahtardan kapatma sende kumandadan stand by konumunda bırakmalısın.Aksi takdirde sorunun sürekli olarak çözüme kavuşmaz.Çözüm yolları 2 şekilde ya collo1 ustanın söylediği yol yada benim söylediğim yol başkası yok.

umut1310

0
Üye
16 Ocak 2016
7
0
1
next servise mail attım bana geri döndüler.önümüzdeki haftalarda yeni yazılım cıkacakmış.saatsorunu cözümüde bu yazılımın icinde olcakmış

umut1310

0
Üye
16 Ocak 2016
7
0
1
sayın admin.

yeni bir konu acmak istemedim burdan devam edeyim dedim.sorun olursa kusura bakma.sayın admin bir kac gündür pandora market acılmıyor.bunun sebebi acaba nedir??