Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Ye 10/20S multiswitch 3. Çanak takma

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
S.a arkadaşlar oturduğum apartmanda ye 10/20s multiswitchte 2 adet çanak takılı Türksat ve hotbird olmak üzere. Bazı multiswitchlere dikkat ettin de 3 çanak yazıyor digiturk olarak. Acaba sat c yazan yere bir adet çift çıkışlı lnb ile çanak bağlamak mümkünmüdür? Inşallah kendimi ifade edebilmisimdir.

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
Demek istediğim sat c yazan girişi tek lnb thor takmak istesem uydu cihazından lnbc yada lnb3 ayarını diseqc den seçip seyredebilir miyim sağlıklı şekilde. Öneri lütfen

Son düzenleme:

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
Vv7BzP.jpg

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hocam sat c uydu anten girişi degil yerel anten girişi olduğunu biliyorum.(santral lnb 2 adet vertikal 2 adet horizantal olan 4 çıkışlıdır)

Haydar ustam gelsin kesin cevabı verir.

Not:dur hemen üzülme belki süpriz bonusda olabilir (haydar usta geldikten sonra bi görüşüyüm) bi çare var da Haydar ustama anlatıyım splinter ve dayzek baglantıları hakkında (sakın 2 lnb alma bekle)

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Evet dostlar merhabalar arkadaşımızın sorduğu soruda ne demek istediğini anladım.! Şimdi 10/ uydu santrallerinde bulunan C girişinin kullanılma amacı sadece DİGİTÜRK uyumlu olan MDU Lnb türlerinin girişi için kullanılmaktadır.Bunun dışında hiç bir şekilde kullanılması ne yazikki uygun değildir...Yalnız sisteme neden TWİN yani ikili bağlamak istediğinizi yazmamışsınız.! Derdinizi iyice yazınki belki bir faydamız dokunabilir.

NOT:Konuyu açan arkadaşımıza ayrıca TEŞEKKÜR ediyorum çünkü ne demek istediğini o kadar güzel ifade etmişki, keşke sıkıntısı olan diğer arkadaşlarda bir şekilde kendilerini bu kadar açık ve net ifade edebilseler.

Son düzenleme:

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
haydar abi teşekkür ederim cevap için.

Yalnız sisteme neden TWİN yani ikili bağlamak istediğinizi yazmamışsınız.! Derdinizi iyice yazınki belki bir faydamız dokunabilir.

bunun bi önemi kalmadı.

Allah'a emanet

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar abi teşekkür ederim cevap için.

Yalnız sisteme neden TWİN yani ikili bağlamak istediğinizi yazmamışsınız.! Derdinizi iyice yazınki belki bir faydamız dokunabilir.

bunun bi önemi kalmadı.

Allah'a emanet

Rica ederim fakat eğer AZERSAT falan düşünürseniz o konuda yardımcı oluruz seve seve...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
hocam 2 baglantı şekli vardı Haydar Ustamla görüşmeden vermek istemedim.Alttaki resimde ayrıntılar var.

Not: Sorduğunuz soru Dört dörtlük soru . Ayrıca böyle bir soru için TEŞEKKÜRLER

vnDWrv.jpg

qorsan61

0
Üye
22 Mar 2013
32
1
8
TRABZON -- ISTANBUL
Hocam teşekkür ederim bende bu ve buna benzer şemalar bulmuştum netten. malum havalar soğuk ve yağışlı zaman zaman. Havalar düzelince bu ve buna benzer sistemle merkezi sistemle diseqc multifeed vb. Aparatlarla 23.5 astra19.2 astra 4.8 astra ve 0.8 thor uydularını uydu alıcıma dahil etmek istiyorum. Next farkı freeshare ile de ki ben bu serverin gshare dan aktarım olduğuna inanıyorum bununla beraber dört dörtlük tv keyfi olacağına inanıyorum. Birde filbox modül tabi. Ilgi ve alakaniza tekrar teşekkür ederim.

informatiker

New member
Üye
22 Ara 2018
3
2
3
Merhaba sevgili arkadaşlar.
Aynı sorunla bende şuan karşılaştım.
Sat 1de Türksat, Sat 2de Hotbird ve Sat 3de Eutelsat (digitürk) ayarlanmış durumda.

Bende bu Eutelsata ayarlanmış çanağı Astra 19.2ye ayarlamak istedim. Haydar ustam mümkün değil dedi ama sebebini tam anlayamadım. Mümkün olmaması Multiswitch kaynaklı teknikten dolayı mı yoksa çanakta takılı olan MDU LNBden dolayı mı? Lnb kaynaklı ise çözümü zaten basit hemen değiştiririz. Ancak switchin tekniği benim istediğime cevap veremiyorsa durum başka tabi.

Teşekkürler.

informatiker

New member
Üye
22 Ara 2018
3
2
3
Evet dostlar merhabalar arkadaşımızın sorduğu soruda ne demek istediğini anladım.! Şimdi 10/ uydu santrallerinde bulunan C girişinin kullanılma amacı sadece DİGİTÜRK uyumlu olan MDU Lnb türlerinin girişi için kullanılmaktadır.Bunun dışında hiç bir şekilde kullanılması ne yazikki uygun değildir...Yalnız sisteme neden TWİN yani ikili bağlamak istediğinizi yazmamışsınız.! Derdinizi iyice yazınki belki bir faydamız dokunabilir

Ustam bu Sat c girişi başka uydular için kullanılamıyor mu ve neden?
L

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ustam bu Sat c girişi başka uydular için kullanılamıyor mu ve neden?
L

Sevgili kardeşim SAT C girişi sadece ve sadece DİGİTÜRK yayınlarının SANTRAL sistemlerinde ORTAK dağıtımı amacı ile kullanılır.! Normal bir uydu için 4 adet polarite gereklidir.Nedir bunlar isterseniz hep beraber bir inceleyelim...

1.ALÇAK-HORİZONTAL
2.ALÇAK-VERTİKAL
3.YÜKSEK-HORİZONTAL
4.YÜKSEK-VERTİCAL

Ama oysa MDU-LNB leri ise sadece SANTRAL sistemleri yada TAP diye tabir edilen 1 den fazla DT kullanıcıları için tasarlanıp o amaca hizmet etmektedir.! Başka bir biçimde kesinlikle kullanılamaz yani normal lnb lerden farklıdır frekans aralıkları haa siz isterseniz HOTBİRD antenini ASTRA19 A çevirebilirsiniz ama maalesef o giriş olmaz.Sanırım bu açıklama sizin için yeterli olacaktır...

informatiker

New member
Üye
22 Ara 2018
3
2
3
Sevgili kardeşim SAT C girişi sadece ve sadece DİGİTÜRK yayınlarının SANTRAL sistemlerinde ORTAK dağıtımı amacı ile kullanılır.! Normal bir uydu için 4 adet polarite gereklidir.Nedir bunlar isterseniz hep beraber bir inceleyelim...

1.ALÇAK-HORİZONTAL
2.ALÇAK-VERTİKAL
3.YÜKSEK-HORİZONTAL
4.YÜKSEK-VERTİCAL

Ama oysa MDU-LNB leri ise sadece SANTRAL sistemleri yada TAP diye tabir edilen 1 den fazla DT kullanıcıları için tasarlanıp o amaca hizmet etmektedir.! Başka bir biçimde kesinlikle kullanılamaz yani normal lnb lerden farklıdır frekans aralıkları haa siz isterseniz HOTBİRD antenini ASTRA19 A çevirebilirsiniz ama maalesef o giriş olmaz.Sanırım bu açıklama sizin için yeterli olacaktır...

Evet ustam fazlasıyla açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim cevabın için.