Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE - 19500 Süperior HD Serileri (v.2.65 Beta ) 07.02.2012 Tarihli Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113

aydin62

0
Üye
30 Ocak 2012
17
0
1
merkez
Tşkler çok sagolunuz ..emeginize saglık .... Gönül isterki görün tüler mini hd kadar olsun ... Halen görüntüler mini hd . Kadar degil ....?? Osd ayarlarında ayarı .. Daha önce 1080 5o idi su an otomotik yaptıgımızda tvde altta siyah ekran çıkıyor neden bilgilendirirseniz çok sevinirim ....çokkk sagolun

aydin62

0
Üye
30 Ocak 2012
17
0
1
merkez
next 19500 HD ..
İNTERNET TARAYICISINDAN İNTERNETE BAGLANDIGINIZDA ... TARAYICIDAN YOU TUBE Yİ
AÇMIYOR ÇÖZÜM .. NASIL ?? Next YE - 19500 HD 2.65 Yazılımı YÜKLEDİGİMİZDE .. TVNİN ALT KÖŞESİNDE SİYAH ÇİZGİ ÇIKIYOR NEDEN ..?....
Next YE - 19500 HD---- MİNİ NEX HD GÖRÜNTÜSÜNÜ YÜKLÜYEMİYORMUSUNUZ .??
ÇÜNKÜ MİNİ HD ... GÖRÜNTÜSÜ KALİTELİ Next YE - 19500 HD.. .. MİNİ HD GÖRE YAKINDAN İZLERSENİZ GÖRÜNTÜ FARKINI ANLARSINIZKİ BUNUDA SİZLERDE BİLİYORSUNUZDUR ÇÖZÜM İSTİYORUZ .. BİZ TÜKETİCİ OLARAK .. HER ŞEYİN KALİTELİSİNİ ... İYİSİNİ İSTERİZ BU GENEL BİR DEYİMDİR .... NEXT ÇALIŞANLARINA ALLAH YARDIMCI OLSUN ... HAYIRLI VE BOL KAZANÇLI GÜNLER GECİRMENİZİ DİLERİM TŞKLER .....

Tasarım

0
Özel Üye
31 Eki 2011
65
10
8
Tşkler çok sagolunuz ..emeginize saglık .... Gönül isterki görün tüler mini hd kadar olsun ... Halen görüntüler mini hd . Kadar degil ....?? Osd ayarlarında ayarı .. Daha önce 1080 5o idi su an otomotik yaptıgımızda tvde altta siyah ekran çıkıyor neden bilgilendirirseniz çok sevinirim ....çokkk sagolun

Hangi modelini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, bende böyle bir sorun yok, cihazım 19500 HD Plus olmayan seri.

aydin62

0
Üye
30 Ocak 2012
17
0
1
merkez
Hangi modelini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama, bende böyle bir sorun yok, cihazım 19500 HD Plus olmayan seri.

Next YE-19500 Süperior HD Serileri kulanıyorum açık söylemek gerekirse .... ilk olarak
Next YE - 19500 CIS(Modüllü) HD ALDIM MEMNUN KALMADIM ESKİSİYLE DEGİŞTİRDİM ONDANDA AYNI SORUNLAR DEWAM EDİYOR ...
SİZ NEXT MİNİX HD İZLEDİNİZMİ SORUYORUM .... GÖRÜNTÜ FARKI VARMI YOKMU.._?? GÖRÜNTÜ FARKI VAR BUNU YAZARKEN ELEŞTİRMİYORUM DAHA İYİ OLSUN İSTİYORUM ..
Next YE - 19500 HD İNTERNET TARAYICISINDAN DİREK YOU TUBEDEKİ VİDEOLARI İZLİYE BİLİYORMUSUN ??? TABİKİ HAYIR YOU TUBEDEN GİREREK İZLİYECEKSİN YANLIŞMIYIM .?
AÇIK SÖYLMEK GEREKİRSE BİR NEXT MİNİXHD.... GÖRÜNTÜSÜ --- Next YE - 19500 CIS(Modüllü) HD GÖRÜNTÜSÜNDEN KALİTELİYSE O YAZIMI .. DEGİŞTİRMEKTE FAYDA VARDIR KANATİNDEYİM .......400.TL CİVARINDA Next YE - 19500 CIS(Modüllü) HD ALACAKSIN SORUYORUM KULLANANLARA VE TÜKETİCİ ARKADAŞLARA 200 KÜSÜR TL LİK MİNİX HD GÖRÜNTÜ OLARAK ÇOK ÜSTÜN OLACAK ....YORUMU SİZE BIRAKIYORUM ........ BEN OLSAM DERHAL YENİ YAZILIM KALİTELİ GÖRÜNTÜ VE HIZLI SERİ PROGRAM HAZIRLAR ATARIM ... AÇIKCASI BU YAZILIMDAN MEMNUN DEGİLİM ....TŞK EDERİM ...

aydin62

0
Üye
30 Ocak 2012
17
0
1
merkez
Slmlar hayırlı çalışmalar dilegiyle ....benim şahsi görüşüm olarak bir kulanıcı ve bir tüketici olarak ..
Bir uydu alıcısında ne beklenir ....????
1).uydu alıcısına konulan programlarıın kaliteli hızlı şekilde çalışmasını 2)..,kanalları hızlı degiştirmeli ..3) özellikle görüntü bir uydu alıcısında görüntü kalitesi o cihazın ne kadar kaliteli oldugunu gösterir onun için görntünün kaliteli olması bulutlu dumanlı olmaması ..4).. Internete baglanışı hızlı olmalı .. Gazete ve video you tube izlerken gönül rahatlıgı vermelidir ..5) .. Bir uydu kasasınında kaliteli ve göze hitap etmesi bir alıcı için önemli olan şeylerdir ....6) .. Fotografları canlı göstermeli videolarıda hızlı donmadan göstermelidir ..... Kanatindeyim .... Bu benim şahsi görüşümdür ....saygılarımla...... Birlikten kuvet dogar.....her şey hada iyi ve daha kaliteli olması dilegyle ....... Next--- next next diyorum........ Basarılar hayırlı çalışmalar allah çalışanların yardımcısı olsun .... Booll kazançlar

hayaliisim

0
Üye
4 Kas 2011
5
0
1
Yazılımda emeği geçen Üstad'lara teşekkürler.Ben yazılımı akşam yükledim Fabrika ayarlarına döndüm ve kanal listem yükledim.Yüklemeden sonra Ekranın sağ kenarında yukarıdan aşağıya kadar devam eden beyaz bir çizgi oluştu.Arkadan kapa aç yaptım çizgi kaybolmadı.Bende tekrar 2.57 beta yazılıma geri döndüm oluşan çizgi yok oldu.Bunun sebebi ne olabilir.

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Sayın hayaliisim; Bahsettiğiniz sağ veya sol kenardaki çizgi bende de oluştu(cihaz 19500+)ekranın tam oturmamasından kaynaklanıyor tv ayarından veya display tuşu ile otomatik den çıkıp 1080i yaparsanız düzeliyor.buda bize hala display tuşu otomatik kısmının sağlıklı çalışmadığını gösteriyor. İnşallah yetkili arkadaşlar dikkate alır.Yalnız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim 2.65 yazılım daha iyiye gidileceğini bize gösteriyor.

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,010
12,243
113
ALMANYA
Yazılımda emeği geçen Üstad'lara teşekkürler.Ben yazılımı akşam yükledim Fabrika ayarlarına döndüm ve kanal listem yükledim.Yüklemeden sonra Ekranın sağ kenarında yukarıdan aşağıya kadar devam eden beyaz bir çizgi oluştu.Arkadan kapa aç yaptım çizgi kaybolmadı.Bende tekrar 2.57 beta yazılıma geri döndüm oluşan çizgi yok oldu.Bunun sebebi ne olabilir.

Hazir kanal listesi yada yedege almis oldugun kanal lari kullanmak yerine yeniden taratip bir de öyle deneyip sonuc yazarmisin.

Sayın hayaliisim; Bahsettiğiniz sağ veya sol kenardaki çizgi bende de oluştu(cihaz 19500+)ekranın tam oturmamasından kaynaklanıyor tv ayarından veya display tuşu ile otomatik den çıkıp 1080i yaparsanız düzeliyor.buda bize hala display tuşu otomatik kısmının sağlıklı çalışmadığını gösteriyor. İnşallah yetkili arkadaşlar dikkate alır.Yalnız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim 2.65 yazılım daha iyiye gidileceğini bize gösteriyor.

Ben dede ayni cihaz var bahsetiginiz sorunlar hic karsilasmadim görüntü kalitesi bir önceki yazilima göre biraz kötü abartilacak kadar degil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Hazir kanal listesi yada yedege almis oldugun kanal lari kullanmak yerine yeniden taratip bir de öyle deneyip sonuc yazarmisin.

Ben dede ayni cihaz var bahsetiginiz sorunlar hic karsilasmadim görüntü kalitesi bir önceki yazilima göre biraz götü abartilacak kadar degil.

Bendeki problem SD yayınlarda HDMI modunu otomatik yapınca resim sağa kayarak netleşmesi, 1080i moduna getirince resmin tam oturup bu sefer de fulu olması...Ancak HD yayınlarda ise tam tersi 1080i modunda resim tam oturup netleşmesi ve piksel düzelmesi ile birlikte mükemmele yakın bir görüntü var...

vixo

0
Üye
20 Ocak 2012
60
1
8
Avrupa
Bu da bana Display Tuşu HDMI modunun sağlıklı çalışmadığını aklıma getiriyor.Sizlerde sabit görüntülerde SD ve HD yayınlarda dikkat ederseniz olayı yakalayacağınızı düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...