Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Ye 2010 HD CIS Tiger Uydu Alıcısındaki sorunlar.( yeni ilaveli )

perize

0
Üye
19 May 2012
2
0
1
28 mayıs 2012 tarihinden beri cihazı kullanıyorum ama yazılım kaynaklı bayağı sorun var bunları sizlerle paylaşmak istedim ayrıcana yeni sorunlar tesbit ettikce sizlerlede burada paylaşaçağım.

1_cihaz usb üzerine çok kaliteli kayıt yapıyor ama kayıt yaparken başka kanala geçemiyorsun sadece kayıt yapılan kanalda kalmam zorunda kalıyorsun aksi taktirde kayıt iptal ediliyor ,,buradaki amaçın ben başka bir kanalı seyrederken farklı bir kanaldaki yayını kayıt edebilmek ,,olması gerekiyor ama değil….
Birde kayıt süresi kendin belirleyemiyorsun hazır menüden seçim yapmak zorunda kalıyorsun bu hiçte mantıklı değil örneğin ben 10 dakikalık bir kayıt yapaçağım ama böyle bir şeçenek yok..

2-ana menüde hem kurulum hemde farlı olan sistem seçeneğinde fabrika ayarları var ,,ikisindenki uygulamalar farklımı eğer farklı değilse bir menüde aynısından iki tane olmasının mantığı ne,,,,

3-fabrika ayyarlarına dönmek iştediğinde genelde sanal olarak dönüyor gerçekte dönmüyor,,,çünkü gerçek anlamda dödüğünde çıhaz otamatik olarak kendini kapatıp açıyor ama sanal olarak döndüğünde işe ana menüden dahi çıkamıyorsun ançak çıhazın fişini çekip tekrar takarak çıkabiliyorsun yani çıhaz takılıyor//donuyor..yeniden başlatsan dahi menüyü kontrol ettiğinde ayarların senin ayarladığın gibi durduğunu fark ediyorsun yani cihaz fabrika ayarlarına çok zor dönüyor ,,bunu bilmeyenlede fabrika ayarlarına döndüğünü zannediyor..

4-kanal geçişleri çok yavaş benim daha önce kullandığım eski çihazım 10 sene önceki teknoloji ile yapılmış olmasına rağmen çok daha hızlı..

5-kumanda üzerinden '' i ''seçeneğine basarak normalda kanal bilgilerini görmemiz gerek ama ne yazıkki çoğu zaman münkün olmuyor bazı zaman gösteriyor bazı zaman göstermiyor yani cihaz kafasına göre takılıyor.

6- gerek manuel gerek otomatik saat ayarlarında sorun var ,,çoğu zaman gerçek saati göstermiyor çoğu zaman gerçek saatle arasında 10 saate kadar fark oluyor sonra bu fark bir anda kapanıyor bir bakıyorsun çok farklı bir saat yazıyor.

7-kanal aramalarında genellikle hd kanalları hafızasına almıyor ,,bir kaç kez tekrar tekrar kanal araması yaptığında buluyor..

8-hafızaya aldığı bazı kanalları göstermiyor ve ekranda da hiç bir ( sinyal alınamıyor diye uyarı işaretide yazmıyor .

9-cihazı kapatıp bir süre sonra tekrar açmak istediğinde cihaz arada bir açılmıyor ekranında EROS yazı yor. cihaza tekrar işlevlik kazandırmak için cihazın arkasındaki açma kapama düğmesini KAPATIP / AÇMAK gerekiyor.

10-kanalları seri halde bakıp geçmek istediğinizde 5nici kanalı geçtikten sonra bu işleme devam ettiğiniz taktirde kanal geçişleri önce ağırlaşıyor sonra hantallaşıyor.

11-cihaz üzerindeki saat sık sık kanal değiştirdikçe o da değişiyor dakik kalmıyor sonradan kendiliğinden düzeliyor.
(KANAL DEĞİŞTİĞİNDE ZAMAN GÖSTERGESİ GENELLİKLE GÜNCELLEMİYOR BİR KAÇ KANAL GEZİYORSUN AKABİNDE KANAL İNFO SUNDA GÖRÜNEN SAAT NORMALE GİRİYOR. ÖZELLİKLE ZAMAN AYARLI PVR KAYDI YAPMAK İSTEDİĞİNDE ZAMAN MÜMKÜN DEĞİL ZAMANI TUTURAMIYORSUN ).zannedersem bu sorun daha öncede tesbit edilip iletilmiş,, benim tesbit ettiğim sorunda aynısı veya benzeri olabilir.

12-kumanda üzerinde RECALL ( en son seyredilen kanallar ) tuşuna basıp daha önce seyrettiğiniz bir kanala gitmek istediğinizde arada bir gitmiyor o kanallardan hangisini seçerseniz seçin yine sizi o an seyretmekte olduğunuz kanala döndeririyor.

Bunlar benim tesbit edebildiğim sorunlar,,,sonuç olarak yazılım hataları kaynaklı bir cihaz umarım bu yazdığım aksaklıklarda dikkate alınarak yeni bir yazılım geliştirilir..

Son düzenleme:

wolkan2008

0
Üye
10 Mar 2012
59
9
8
bu cihaza yeni yazılım olmayacakmı.bir iyileştirme bekliyoruz.yeni cihaz çıkaran next firması bu cihaza gerekli ilgi göstermiyor.herhangibir sebebi varmı.sorunlar düzeltmek içindir.satıyosan destekte vereceksin.bekliyoruz.hayırlısı.

wolkan2008

0
Üye
10 Mar 2012
59
9
8
bu cihazı olan bi ben kaldım galiba yada herkes memnun.ne olacak bu cihazın hali.gelişmelerden bilgisi olan yokmu.

i.artac

0
Üye
29 Eki 2011
8
0
1
boşuna uğraşma arkadaşım kibarca elinizde kaldı bu şekilde idare edin diyorlar

dogan.aydin

0
Üye
13 Kas 2012
1
0
1
Arkadaşlar ben cihazı ayın 13'ünde yani dün aldım. İnşallah hayrını görürüm. Ya benim şansıma oldu ya da CIS TIGER modelinin hataları düzeltilmiş. Aman nazar değmesin diyim. Ama sadece bende de bu sıkıntının farkına vardım. Kanal geçişleri çok bekletiyor. Evdekilerde sanki cihazı ben yapmışım gibi bana ekşiyorlar. İnşallah bu sorunu çözen bir yazılım yazılır.

Bir de bir sorum olacak. Şifreli kanal sayısı çok acaba bu normal midir?

Son düzenleme:

nazisam

0
Üye
12 Ocak 2013
10
0
1
slm arkdaşlar bende next tiger 2010 mağdurlarındanım aynı şikayetlere vede vazlasıyla bende katılıyorum ayrıca en sonki k . datalarla açılan hotbird teki fl fr kanalarınıda bu cihaz açmamakt bir haftadır next destek sitesiyle yazışmaktayız en son konun AR GE bölümüne iletildiğini tarafıma yazdılar umarım yazılımla ilgili bir sonuç çıkar tşklr sizden ricam next destek sitesine şikayetlerinizi i,letmenizdir arkadaşlar http://destek.next.com.tr/index.php?/Tickets/Submit