Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next ye 5000 hd cx

kanarya33

0
Üye
10 Eki 2013
28
0
1
çiftli elemi olan çanak ayarlarını tam olarak ayarladım bir ay öncesine kadar sorun yoktu, izlediğim uydular TÜRKSAT Azer ve HellasSat {39.0ºE},sorun TÜRKSAT ta kanalar çok geç açılıyor açıldığında da sinyal sevişesi 98 lerde yani çok yüksek size daha önce de yazmıştım herhalde yanlış yerlerebu yazmış olacağım ki henüz cevap alamadım cihazı aldığım yere götürdüm ilgilenmediler sorun yok deyip geri verdiler şu an son yazılım yüklü TÜRKSAT'ta dışındaki uydularla sorun yok hemen alçılıyor ama TÜRKSAT 10 dk. sonra açılıyor lütfen yardım edin sayın karbon nex y2000 süper plus la dedim açıyor sorunsuz ama bu cihazım açmıyor .yardım ederseniz sevinirim. Bu arada elemi ve dazdık değiştirdim yine de sorun devam ediyor. Kusura bakmayın biraz uzun oldu yazım sorunu iyi anlata bilmek için. Saygılar.

..

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadaşım sadece başıma geldiği için yazma geregi duydum.3 uydulu sisteminiz var benzer sistem benimde diğer cihazda sorun yok diyorsunuz.sizden bir şey denemenizi isteyecegim.
Türksatdan gelen kabloyu direkt cihaza ek konnektörü ile baglayın(Yani dıezecq devreden çıkartın deneyin muhtemelen dizek yeni diyeceksiniz bende o yüzden devreden çıkartın diyorum) O dızek 4 adet aldım aynı marka!!!!!! uydu geçişlerinde sapma yapıyor geç algılıyor gittim eski tip!!! yuvarlakımsı dayzek aldım yenisinden ucuz bilmediğim marka !!! takır takır geçişler sorun bitti.Yeni aldıgım hem dızek hem hat güçlendiricisi hakkında firmasına yazdım ürünleriniz sıkıntılı umursamadılar .

Son düzenleme:

kanarya33

0
Üye
10 Eki 2013
28
0
1
bilgi için teşekkür ederim ama hd olmayan cihazda sorun olmuyor kanallar seri bir şekilde açılıyorlar bu cihazı da 6 aydır kullanıyorum son bir aydan beri sorun oldu yine de yarın bir dağzit alıp denerim inşallah çözülür.

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,573
57,662
113
izmir çamdibi
dayzeği değiştirmeden önce dost,un önerdiği
Türksatdan gelen kabloyu direkt cihaza ek konnektörü ile baglayın(Yani dıezecq devreden çıKartın
bunu yapın

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,944
15,648
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
dayzeği değiştirmeden önce dost,un önerdiği
Türksatdan gelen kabloyu direkt cihaza ek konnektörü ile baglayın(Yani dıezecq devreden çıKartın
bunu yapın

teşekkür ederim Dost, teşekkür ederim Cafi ,yarın deneyeceğim sonucu size bildirim

Bu arada hd olmayan cihazınızla sd cihazınızı kıyaslarken yüzeysel değil özellikleriyle kıyaslayın.
tam detaylı olmasada bizi etkileyecek en başta bakacağımız Tüner kalitesi özellikle bu zamanda (hd sinyal kalitesi normal bi çanak lnb ile %50 altında ise bizim cihazların çoğu malesef sınıfta kalır)HD tadında izlemek mi? amaç yoksa serverli ek özellikli bir cihazmı?
çuvaldızı önce kendimize batıralım biz önce alır sonra düşünür ve araştırırız .Türkiyemin gerçekleri benim bizim gerçeklerimiz farketmez .Uydu cihazı konusunda tartışmasız çok bonkörüz .
Öyle değilim sakın demeyin , Diyen google amcaya :solabak:danışsın.

kanarya33

0
Üye
10 Eki 2013
28
0
1
Arkadaşım sadece başıma geldiği için yazma geregi duydum.3 uydulu sisteminiz var benzer sistem benimde diğer cihazda sorun yok diyorsunuz.sizden bir şey denemenizi isteyecegim.
Türksatdan gelen kabloyu direkt cihaza ek konnektörü ile baglayın(Yani dıezecq devreden çıkartın deneyin muhtemelen dizek yeni diyeceksiniz bende o yüzden devreden çıkartın diyorum) O dızek 4 adet aldım aynı marka!!!!!! uydu geçişlerinde sapma yapıyor geç algılıyor gittim eski tip!!! yuvarlakımsı dayzek aldım yenisinden ucuz bilmediğim marka !!! takır takır geçişler sorun bitti.Yeni aldıgım hem dızek hem hat güçlendiricisi hakkında firmasına yazdım ürünleriniz sıkıntılı umursamadılar .

bu gün TÜRKSAT dan gel kabloyu direk bağladım değişen bir şey olmadı sorun devam ediyor. Cihazda sorun var galiba önceden uyduyu kapadığımda kırmızı ışık yanardı şimdi oda yanmıyor. bu zaman kadar nex in bu dördüncü cihazı ilk defa bunda sorunla karşılaşıyorum cihazlar Fiatları düştükçe kalite düşüyor galiba önerileriniz varsa lütfen bildirin, dama çıkmadan cihazla uğraşmaktan bıktım artık geçici olarak hd olmayan nex 2000 süper pulsu u kullanacağım, saygılarımla..