Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next ye18500 hd plus benim cihazımda fabrika hatası mı var

hayatixxx

0
Üye
30 Mar 2013
67
2
8
iyi geceler arkadaşlar, sorunum şu hotbird uydusunu diseq2ye bağlıyorum, cihazda kurulum sayfasında diğer uydulardan(mesela intelsat, astra vs) seçtiğimde sinyal buluyor tarama yaptığım zaman hotbird kanallarını çıkartıyor, ayrıca server kullanıyorum bazı kanalları açmadığı zaman reset atıyor? fabrikaya göndertsem düzelir mi bu sorunlar?

dijimehmet

0
Üye
25 Ara 2012
42
0
6
sinyal bulur neden bulur çunku hotbırdekı aynı frekanstan astradada var yazmış oldugunuz intelsatta da var demekki. hotbırd yayınları çıkar kanal aramada çunku çanagınınız hotbırde sabit.

alperen

0
Üye
17 Eyl 2012
45
1
8
istanbul
dijimehmet en doğru olanı yazmış sorunun frekanslrın aynı olması kolay gelsin .. birde eyerki reset sorununuz varsa son yazılımı yukledikten sonra illaki fabrika ayarlarına donün...

cafi

0
Özel Üye
5 Kas 2013
5,573
57,658
113
izmir çamdibi
dayzekte her zaman sorun olabilir örneğin türksat dayzek 1 de dayzek sonlu ise türksatı taratırken türksat ile hotbirit kanalarıda gelir bu tür arızalar ile çok karşılaştım
şifreli kanalarda ve kanal taşımada silmede reset sorunu yaşanıyor benim cihazda yazılımdan sonra fabrika ayarlarına dönülmüş durumda bu yazılımsal bir sorun

dijimehmet

0
Üye
25 Ara 2012
42
0
6
yazılımı birde bilgisayar ile yükle benımkıde reset atıyordu. şuan reset yok ip tv dende çıkmıyor

hayatixxx

0
Üye
30 Mar 2013
67
2
8
iyi akşamlar cevaplar için teşekkür ederim sanırım eutelsatla hotbird uyduları aynı kanalların yayınlarını veriyor, reset sorunu da mavi ekranlı yazılımı yükleyince düzeldi, hiç reset atmıyor artık