Neler yeni

PC El Konsolu PGS Geliyor!

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#1
[h=1]PC El Konsolu PGS Geliyor![/h][h=2]Bilgisayarda oynanan oyunlar özel cihazlarda oynanabilecek.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
Bilgisayar oyunlarında yüksek donanımları gerektirmesi nedeniyle pek çok bilgisayarda dahi bu tür oyunlar oynanamazken, geliştirilen son proje ile birlikte bu konuda çok önemli bir adım atıldı. Şu anda oyun konsolları olarak Sony ve Microsoft’un çok iddialı cihazları bulunsa da bilgisayarda yer alan oyunların oynanabilmesi şu an için mümkün değil.
Piyasada her ne kadar farklı oyun konsolları yer alsa da şu an için hiçbir oyun konsolu bir bilgisayarın yerini tutabilecek seviyede değil. Fakat PGS (Portable Console for PC Games) olarak piyasaya sunulacak son proje bu konuda oldukça umut verci. Kickstarter üzerinden tanıtımı yapılan proje ile birlikte PC oyunlarının oynanabileceği gösterilirken, cihazın düşük sisteme sahip olması da oldukça ilginç. Zira Atom işlemci ve intel yerleşik grafik kartının desteklediği cihaz, piyasadaki oyunları destekliyor.
Bu bakımdan ilk başta donanımlar zayıf gibi görünse de 5 ile 6 inç arasında olması beklenen cihazın iyi bir performans sunması oldukça makul duruyor. Kickstarter üzerinden yapılan tanıtımların ardından yeteri kadar bağış alınması alında projenin gerçekleşmesi ve cihazın üretimine geçilecek.
[/FONT]